9/7/2019 - Castrol Raceway
9/7/2019 - Castrol Raceway

9/7/2019
Castrol Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

25 Laps

360 Sprints - WingedA Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 01 John Carney II John Carney II El Paso, TX El Paso, TX -
2 11 Marc Duperron Marc Duperron Edmonton, AB Edmonton, AB -
3 12 Casey Adams Casey Adams Leduc, AB Leduc, AB -
4 9 Sean MacDonell Sean MacDonell Sherwood Park, AB Sherwood Park, AB -
5 16 Geoff Beck Geoff Beck St. Albert, AB St. Albert, AB -
6 38 Trevor Turnbull Trevor Turnbull Camrose, AB Camrose, AB -
7 2X James Setters James Setters Spirit Lake, ID Spirit Lake, ID -
8 10B Brody Anderson Brody Anderson Stettler, AB Stettler, AB -
9 35M Cody Masse Cody Masse Magrath, AB Magrath, AB -
10 36 Chevy Goodhope Chevy Goodhope Edmonton, AB Edmonton, AB -
11 14 Rob Orgar Rob Orgar Bowden, AB Bowden, AB -
12 DNF 2JR Kelly Miller Kelly Miller Stirling, AB Stirling, AB -
13 DNF 56 Ross Mathewson Ross Mathewson Calmar, AB Calmar, AB -
14 DNF 6 Tom Watts Tom Watts St. Albert, AB St. Albert, AB -
15 DNF 7 Wade Fleming Wade Fleming Ardrossan, AB Ardrossan, AB -
16 DNF 8D Decklyn Fleming Decklyn Fleming Androssan, AB Androssan, AB -
17 DNF 57 Ed Wiersma Ed Wiersma Edmonton, AB Edmonton, AB -
8 Laps

360 Sprints - WingedHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 Marc Duperron Marc Duperron Edmonton, AB Edmonton, AB -
2 38 Trevor Turnbull Trevor Turnbull Camrose, AB Camrose, AB -
3 2X James Setters James Setters Spirit Lake, ID Spirit Lake, ID -
4 9 Sean MacDonell Sean MacDonell Sherwood Park, AB Sherwood Park, AB -
5 36 Chevy Goodhope Chevy Goodhope Edmonton, AB Edmonton, AB -
6 6 Tom Watts Tom Watts St. Albert, AB St. Albert, AB -
7 14 Rob Orgar Rob Orgar Bowden, AB Bowden, AB -
8 57 Ed Wiersma Ed Wiersma Edmonton, AB Edmonton, AB -
8 Laps

360 Sprints - WingedHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2JR Kelly Miller Kelly Miller Stirling, AB Stirling, AB -
2 12 Casey Adams Casey Adams Leduc, AB Leduc, AB -
3 01 John Carney II John Carney II El Paso, TX El Paso, TX -
4 16 Geoff Beck Geoff Beck St. Albert, AB St. Albert, AB -
5 35M Cody Masse Cody Masse Magrath, AB Magrath, AB -
6 56 Ross Mathewson Ross Mathewson Calmar, AB Calmar, AB -
7 10B Brody Anderson Brody Anderson Stettler, AB Stettler, AB -
8 7 Wade Fleming Wade Fleming Ardrossan, AB Ardrossan, AB -
0 Laps

360 Sprints - WingedQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 38 Trevor Turnbull Trevor Turnbull Camrose, AB Camrose, AB 13.664
2 01 John Carney II John Carney II El Paso, TX El Paso, TX 13.776
3 12 Casey Adams Casey Adams Leduc, AB Leduc, AB 13.814
4 11 Marc Duperron Marc Duperron Edmonton, AB Edmonton, AB 13.870
5 2JR Kelly Miller Kelly Miller Stirling, AB Stirling, AB 13.920
6 2X James Setters James Setters Spirit Lake, ID Spirit Lake, ID 14.218
7 16 Geoff Beck Geoff Beck St. Albert, AB St. Albert, AB 14.226
8 9 Sean MacDonell Sean MacDonell Sherwood Park, AB Sherwood Park, AB 14.282
9 36 Chevy Goodhope Chevy Goodhope Edmonton, AB Edmonton, AB 14.388
10 35M Cody Masse Cody Masse Magrath, AB Magrath, AB 14.409
11 6 Tom Watts Tom Watts St. Albert, AB St. Albert, AB 14.501
12 10B Brody Anderson Brody Anderson Stettler, AB Stettler, AB 14.512
13 57 Ed Wiersma Ed Wiersma Edmonton, AB Edmonton, AB 14.529
14 56 Ross Mathewson Ross Mathewson Calmar, AB Calmar, AB 14.532
15 14 Rob Orgar Rob Orgar Bowden, AB Bowden, AB 14.547
16 7 Wade Fleming Wade Fleming Ardrossan, AB Ardrossan, AB 14.604
17 8D Decklyn Fleming Decklyn Fleming Androssan, AB Androssan, AB 15.740
20 Laps

Dirt Late ModelsA Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6T Terry Carter Terry Carter Fort Saskatchewan, AB Fort Saskatchewan, AB -
2 55 Mike Tom Mike Tom Stoney Plain, AB Stoney Plain, AB -
3 18 Tyler Emond Tyler Emond Leduc, AB Leduc, AB -
4 5 Brad Kerrison Brad Kerrison Leduc, AB Leduc, AB -
5 7V David Vennard David Vennard Edmonton, AB Edmonton, AB -
6 17E Trevor Emond Trevor Emond Leduc, AB Leduc, AB -
7 16 Alana Carter Alana Carter Ft Saskatchewan, AB Ft Saskatchewan, AB -
8 10 Brian Strachan Brian Strachan -
9 DNF 17 Phil Williamson Phil Williamson Stony Plain, AB Stony Plain, AB -
8 Laps

Dirt Late ModelsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6T Terry Carter Terry Carter Fort Saskatchewan, AB Fort Saskatchewan, AB -
2 55 Mike Tom Mike Tom Stoney Plain, AB Stoney Plain, AB -
3 7V David Vennard David Vennard Edmonton, AB Edmonton, AB -
4 10 Brian Strachan Brian Strachan -
5 16 Alana Carter Alana Carter Ft Saskatchewan, AB Ft Saskatchewan, AB -
8 Laps

Dirt Late ModelsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 Brad Kerrison Brad Kerrison Leduc, AB Leduc, AB -
2 18 Tyler Emond Tyler Emond Leduc, AB Leduc, AB -
3 17E Trevor Emond Trevor Emond Leduc, AB Leduc, AB -
4 17 Phil Williamson Phil Williamson Stony Plain, AB Stony Plain, AB -