9/11/2021 - Wenatchee Valley Super Oval
9/11/2021 - Wenatchee Valley Super Oval

9/11/2021
Wenatchee Valley Super Oval

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Brock Denney

Brock Denney

Kalispell, MT

Shepherds Oil Legends Start Finish +/-
A Main 7 1 6
Qualifying 14.688 2 9
Practice 1 8 - -
Practice 2 11 - -
Practice 3 11 - -

Clear Selection

111 Laps

Jerry's Auto Supply Pro Late ModelsA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 6
2 6 3 Andy Beaman Andy Beaman Selah, WA Selah, WA 4
3 1 12C Chad Fitzpatrick Chad Fitzpatrick Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -2
4 13 78 Haley Constance Haley Constance Evertt, WA Evertt, WA 9
5 12 37 Kaiden Anderson Kaiden Anderson Yakima, WA Yakima, WA 7
6 9 2 Terry Halverson Terry Halverson Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
7 10 42 Garrett Huffines Garrett Huffines Selah, WA Selah, WA 3
8 2 31H Chad Holaday Chad Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA -6
9 15 34 Josh Mackenzie Josh Mackenzie Wenatchee, WA Wenatchee, WA 6
10 16 16 TJ Monroe TJ Monroe Star, ID Star, ID 6
11 14 20 Ron Stewart Ron Stewart Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
12 20 23 Emilee Newman Emilee Newman Marsing, ID Marsing, ID 8
13 11 9 Josh Roberts Josh Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA -2
14 19 12 Rick Gerard Rick Gerard Hermiston, OR Hermiston, OR 5
15 17 17 Chris Miner Chris Miner Ephrata, WA Ephrata, WA 2
16 3 96 Aubree Cristiani Aubree Cristiani Boise, ID Boise, ID -13
17 4 31J Jessie Jensen Jessie Jensen -13
18 5 64 Jan Evans Jan Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA -13
19 18 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -1
20 8 4 Trevor Flora Trevor Flora Cle-Elum, WA Cle-Elum, WA -12
0 Laps

Jerry's Auto Supply Pro Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 9 4 Trevor Flora Trevor Flora Cle-Elum, WA Cle-Elum, WA 13.502
2 11 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 13.517
3 2 3 Andy Beaman Andy Beaman Selah, WA Selah, WA 13.529
4 7 64 Jan Evans Jan Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.530
5 15 31J Jessie Jensen Jessie Jensen 13.596
6 5 96 Aubree Cristiani Aubree Cristiani Boise, ID Boise, ID 13.608
7 13 31H Chad Holaday Chad Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.640
8 8 12C Chad Fitzpatrick Chad Fitzpatrick Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 13.645
9 12 2 Terry Halverson Terry Halverson Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.665
10 14 42 Garrett Huffines Garrett Huffines Selah, WA Selah, WA 13.672
11 20 9 Josh Roberts Josh Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 13.693
12 1 37 Kaiden Anderson Kaiden Anderson Yakima, WA Yakima, WA 13.716
13 4 78 Haley Constance Haley Constance Evertt, WA Evertt, WA 13.775
14 21 20 Ron Stewart Ron Stewart Moses Lake, WA Moses Lake, WA 13.822
15 16 34 Josh Mackenzie Josh Mackenzie Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.838
16 18 16 TJ Monroe TJ Monroe Star, ID Star, ID 13.867
17 17 17 Chris Miner Chris Miner Ephrata, WA Ephrata, WA 13.964
18 6 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 13.986
19 10 12 Rick Gerard Rick Gerard Hermiston, OR Hermiston, OR 14.325
20 19 23 Emilee Newman Emilee Newman Marsing, ID Marsing, ID 14.357
All transfer
20 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 13 25 RT Greiner RT Greiner East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 12
2 7 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 5
3 11 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 8
4 12 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 8
5 1 72 Keegan Creager Keegan Creager Marysville, WA Marysville, WA -4
6 17 4N Alberto Navarrete Alberto Navarrete East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 11
7 3 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA -4
8 10 98K Karlyn Kocher Karlyn Kocher Leavenworth, WA Leavenworth, WA 2
9 9 15S Matt Snyder Matt Snyder -
10 2 47 Dylan Frazier Dylan Frazier Carnation, WA Carnation, WA -8
11 4 85 Sean Wallace Sean Wallace Quincy, WA Quincy, WA -7
12 15 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
13 16 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 3
14 6 4 John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -8
15 14 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
16 5 1 Terry Cook Terry Cook Indianapolis, IN Indianapolis, IN -11
17 8 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -9
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 5
2 1 72 Keegan Creager Keegan Creager Marysville, WA Marysville, WA -1
3 2 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA -1
4 3 1 Terry Cook Terry Cook Indianapolis, IN Indianapolis, IN -1
5 4 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -1
6 7 25 RT Greiner RT Greiner East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
7 9 4N Alberto Navarrete Alberto Navarrete East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
8 5 15S Matt Snyder Matt Snyder -3
9 8 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 5
2 1 47 Dylan Frazier Dylan Frazier Carnation, WA Carnation, WA -1
3 5 98K Karlyn Kocher Karlyn Kocher Leavenworth, WA Leavenworth, WA 2
4 3 4 John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -1
5 2 85 Sean Wallace Sean Wallace Quincy, WA Quincy, WA -3
6 7 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
7 8 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 1
8 4 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -4
0 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 25 RT Greiner RT Greiner East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 16.769
2 16 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 16.913
3 4 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.959
4 10 98K Karlyn Kocher Karlyn Kocher Leavenworth, WA Leavenworth, WA 16.992
5 15 15S Matt Snyder Matt Snyder 17.101
6 17 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.141
7 9 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 17.200
8 8 4 John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 17.274
9 2 1 Terry Cook Terry Cook Indianapolis, IN Indianapolis, IN 17.305
10 18 85 Sean Wallace Sean Wallace Quincy, WA Quincy, WA 17.492
11 14 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA 17.509
12 5 47 Dylan Frazier Dylan Frazier Carnation, WA Carnation, WA 17.701
13 3 72 Keegan Creager Keegan Creager Marysville, WA Marysville, WA 17.711
14 12 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 18.549
15 11 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 20.074
16 1 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 21.022
All transfer
20 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 13R Ryker Ohler Ryker Ohler Prosser, WA Prosser, WA 2
2 6 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 4
3 4 07 Makenna Lutz Makenna Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA 1
4 1 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -3
5 7 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 2
6 8 40 Clayton Cobb Clayton Cobb Ephrata, WA Ephrata, WA 2
7 5 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA -2
8 10 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
9 11 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
10 12 27 Jordan Norman Jordan Norman Yakima, WA Yakima, WA 2
11 9 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA -2
8 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 40 Clayton Cobb Clayton Cobb Ephrata, WA Ephrata, WA 3
2 5 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 3
3 1 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
4 2 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
5 3 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA -2
6 6 27 Jordan Norman Jordan Norman Yakima, WA Yakima, WA -
8 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 13R Ryker Ohler Ryker Ohler Prosser, WA Prosser, WA 2
2 6 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 4
3 4 07 Makenna Lutz Makenna Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA 1
4 5 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA 1
5 1 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -4
6 2 56J Jaxon Morgan Jaxon Morgan Malott, WA Malott, WA -4
0 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 16.920
2 3 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA 17.155
3 7 07 Makenna Lutz Makenna Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA 17.180
4 10 13R Ryker Ohler Ryker Ohler Prosser, WA Prosser, WA 17.212
5 8 56J Jaxon Morgan Jaxon Morgan Malott, WA Malott, WA 17.220
6 6 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 17.287
7 4 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 17.659
8 2 40 Clayton Cobb Clayton Cobb Ephrata, WA Ephrata, WA 17.775
9 1 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA 18.026
10 11 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 18.064
11 12 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 18.307
12 9 27 Jordan Norman Jordan Norman Yakima, WA Yakima, WA 23.035
All transfer
40 Laps

Shepherds Oil LegendsA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 6
2 6 25 Brandon Cole Brandon Cole Olympia, WA Olympia, WA 4
3 10 11M Rick McNiell Rick McNiell Bellevue, WA Bellevue, WA 7
4 8 4 Parker Stephens Parker Stephens Tumwater, WA Tumwater, WA 4
5 3 88 Kellen Dean Kellen Dean West Richland, WA West Richland, WA -2
6 5 92 Levie Jones Levie Jones Puyallup, WA Puyallup, WA -1
7 4 33 Kyle Lang Kyle Lang Snohomish, WA Snohomish, WA -3
8 9 54 Trace Thompson Trace Thompson West Richland, WA West Richland, WA 1
9 16 2 Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 7
10 18 7Z Dylan Wolf Dylan Wolf Auburn, WA Auburn, WA 8
11 2 25B Bryant Carlson Bryant Carlson Monroe, WA Monroe, WA -9
12 12 35 Marissa Sawin Marissa Sawin Snohomish, WA Snohomish, WA -
13 1 09 Cole Alton Cole Alton Port Angeles, WA Port Angeles, WA -12
14 11 16 Allie-Mae Jones Allie-Mae Jones Puyallup, WA Puyallup, WA -3
15 15 27 Travis Blivens Travis Blivens Monroe, WA Monroe, WA -
16 22 15D Davis Jacobson Davis Jacobson Bonney Lake, WA Bonney Lake, WA 6
17 13 2M Jeff Mueller Jeff Mueller Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -4
18 20 2B Larry Badoux Larry Badoux Hermiston, OR Hermiston, OR 2
19 19 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR -
20 21 76 Corey Boyle Corey Boyle Des Moines, WA Des Moines, WA 1
21 14 37 mason nelson mason nelson Pacific, WA Pacific, WA -7
22 17 7 Tim Lacy Tim Lacy Spokane, WA Spokane, WA -5
25 Laps

Shepherds Oil LegendsB Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR 2
2 1 2B Larry Badoux Larry Badoux Hermiston, OR Hermiston, OR -1
3 2 76 Corey Boyle Corey Boyle Des Moines, WA Des Moines, WA -1
4 6 15D Davis Jacobson Davis Jacobson Bonney Lake, WA Bonney Lake, WA 2
Top 4 transfer
5 4 79 jeff miller jeff miller Arlington, WA Arlington, WA -1
6 9 11R Samantha Schwarz Samantha Schwarz Mercer Island, WA Mercer Island, WA 3
7 5 15 Curt Boyle Curt Boyle Des Moines, WA Des Moines, WA -2
8 8 13C Randall Copeland Randall Copeland Ammon, ID Ammon, ID -
9 7 12 Mac Roberts Mac Roberts Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
10 10 99 Brian Craig Brian Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
0 Laps

Shepherds Oil LegendsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 28 4 Parker Stephens Parker Stephens Tumwater, WA Tumwater, WA 14.602
2 11 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 14.688
3 7 25 Brandon Cole Brandon Cole Olympia, WA Olympia, WA 14.689
4 14 92 Levie Jones Levie Jones Puyallup, WA Puyallup, WA 14.699
5 17 33 Kyle Lang Kyle Lang Snohomish, WA Snohomish, WA 14.762
6 10 88 Kellen Dean Kellen Dean West Richland, WA West Richland, WA 14.785
7 6 25B Bryant Carlson Bryant Carlson Monroe, WA Monroe, WA 14.882
8 1 09 Cole Alton Cole Alton Port Angeles, WA Port Angeles, WA 14.903
9 27 54 Trace Thompson Trace Thompson West Richland, WA West Richland, WA 14.907
10 18 11M Rick McNiell Rick McNiell Bellevue, WA Bellevue, WA 14.910
11 13 16 Allie-Mae Jones Allie-Mae Jones Puyallup, WA Puyallup, WA 14.924
12 24 35 Marissa Sawin Marissa Sawin Snohomish, WA Snohomish, WA 15.026
13 20 2M Jeff Mueller Jeff Mueller Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 15.051
14 21 37 mason nelson mason nelson Pacific, WA Pacific, WA 15.056
15 3 27 Travis Blivens Travis Blivens Monroe, WA Monroe, WA 15.067
16 23 2 Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 15.127
17 16 7 Tim Lacy Tim Lacy Spokane, WA Spokane, WA 15.158
18 29 7Z Dylan Wolf Dylan Wolf Auburn, WA Auburn, WA 15.161
19 2 2B Larry Badoux Larry Badoux Hermiston, OR Hermiston, OR 15.171
20 4 76 Corey Boyle Corey Boyle Des Moines, WA Des Moines, WA 15.183
Top 20 transfer
21 15 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR 15.222
22 19 79 jeff miller jeff miller Arlington, WA Arlington, WA 15.313
23 5 15 Curt Boyle Curt Boyle Des Moines, WA Des Moines, WA 15.447
24 12 15D Davis Jacobson Davis Jacobson Bonney Lake, WA Bonney Lake, WA 15.448
25 22 12 Mac Roberts Mac Roberts Wenatchee, WA Wenatchee, WA 15.602
26 8 13C Randall Copeland Randall Copeland Ammon, ID Ammon, ID 15.638
27 26 11R Samantha Schwarz Samantha Schwarz Mercer Island, WA Mercer Island, WA 15.717
28 9 99 Brian Craig Brian Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.020