9/18/2021 - I-94 Speedway
9/18/2021 - I-94 Speedway

9/18/2021
I-94 Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Dustin Arthur

Dustin Arthur

St. Lawrence, SD

WISSOTA Late Model Start Finish +/-
W100 Late Model Feature 22 18 4

Clear Selection

50 Laps

WISSOTA Late ModelW100 Late Model Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 28M Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 5
2 5 2M Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 3
3 4 28S Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 1
4 3 10 Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD -1
5 15 32 Jordan Tollakson Jordan Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN 10
6 2 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN -4
7 12 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 5
8 8 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND -
9 14 44S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 5
10 7 15* Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -3
11 20 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN 9
12 23 68 Mike Prochnow Mike Prochnow Menomonie, WI Menomonie, WI 11
13 10 24M Cody Martin Cody Martin Mitchell, SD Mitchell, SD -3
14 16 20 Trevor Anderson Trevor Anderson Watertown, SD Watertown, SD 2
15 19 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 4
16 32 87 Curt Kranz Curt Kranz Watertown, SD Watertown, SD 16
17 30 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 13
18 22 21X Dustin Arthur Dustin Arthur St. Lawrence, SD St. Lawrence, SD 4
19 28 10XS Blake Swenson Blake Swenson Watertown, SD Watertown, SD 9
20 31 14 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 11
21 DNF 27 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 6
22 DNF 9 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -13
23 DNF 26 9 Kent Arment Kent Arment Aberdeen, SD Aberdeen, SD 3
24 DNF 33 69T Nick Thoreson Nick Thoreson Fort Ransom, ND Fort Ransom, ND 9
25 DNF 17 10B Mike Balcaen Mike Balcaen Winnipeg, MB Winnipeg, MB -8
26 DNF 18 44M Eric Mass Eric Mass Rapid City, SD Rapid City, SD -8
27 DNF 11 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -16
28 DNF 24 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB -4
29 DNF 1 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -28
30 DNF 21 71X Cory Tammen Cory Tammen Wolverton, MN Wolverton, MN -9
31 DNF 25 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB -6
32 DNF 13 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -19
33 DNF 29 32T Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -4
15 Laps

WISSOTA Late ModelLast Chance Race

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
2 3 9 Kent Arment Kent Arment Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
3 2 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN -1
4 6 10XS Blake Swenson Blake Swenson Watertown, SD Watertown, SD 2
5 4 32T Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -1
6 8 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 2
Top 6 transfer
7 5 12 Chad Becker Chad Becker Aberdeen, SD Aberdeen, SD -2
8 7 57 Kinzer McCord Kinzer McCord Molt, MT Molt, MT -1
9 11 24 Mike Hart Mike Hart Erhard, MN Erhard, MN 2
10 10 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN -
11 14 10X Robert Bitz Robert Bitz Aberdeen, SD Aberdeen, SD 3
12 13 9G Kyle Greiner Kyle Greiner Morris, MN Morris, MN 1
13 12 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN -1
14 9 T3 Rich Thomas Rich Thomas Aberdeen, SD Aberdeen, SD -5
35 Laps

WISSOTA Midwest ModsW100 Midwest Modified Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 19R Lucas Rodin Lucas Rodin Marion, ND Marion, ND 1
2 3 3T Travis Schulte Travis Schulte Clear Lake, MN Clear Lake, MN 1
3 6 5BA Aaron Blacklance Aaron Blacklance Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN 3
4 4 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Kensington, MN Kensington, MN -
5 1 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -4
6 9 22 Tyler Kintner Tyler Kintner Hibbing, MN Hibbing, MN 3
7 17 33X Justin Froemming Justin Froemming Elbow Lake, MN Elbow Lake, MN 10
8 8 18 Tony Leiker Tony Leiker Gillette, WY Gillette, WY -
9 7 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN -2
10 5 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -5
11 12 33SX Jon Stepan Jon Stepan Brandon, MN Brandon, MN 1
12 10 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN -2
13 26 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 13
14 24 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN 10
15 19 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN 4
16 25 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 9
17 11 35 Tanner Theis Tanner Theis New Rockford, ND New Rockford, ND -6
18 31 55 Jesse Polson Jesse Polson Superior, WI Superior, WI 13
19 30 12S Chad Switzenberg Chad Switzenberg Sheridan, WY Sheridan, WY 11
20 22 2C Jordan Tocci Jordan Tocci Three Forks, MT Three Forks, MT 2
21 29 27S Les Schoon Les Schoon Watertown, SD Watertown, SD 8
22 33 28M Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN 11
23 DNF 21 14 Adam Brotherton Adam Brotherton Huron, SD Huron, SD -2
24 DNF 15 42X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN -9
25 DNF 14 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN -11
26 DNF 27 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD 1
27 DNF 18 22M Matt Heinzerling Matt Heinzerling Spearfish, SD Spearfish, SD -9
28 DNF 20 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN -8
29 DNF 32 51 Avery Anderson Avery Anderson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
30 DNF 16 17 Troy Leiker Troy Leiker Gillette, WY Gillette, WY -14
31 DNF 23 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -8
32 DNF 13 83K Kylie Kath Kylie Kath Claremont, MN Claremont, MN -19
33 DNF 28 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN -5
15 Laps

WISSOTA Midwest ModsLast Chance Race

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 2
2 7 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 5
3 4 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD 1
4 5 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
5 11 27S Les Schoon Les Schoon Watertown, SD Watertown, SD 6
6 2 12S Chad Switzenberg Chad Switzenberg Sheridan, WY Sheridan, WY -4
Top 6 transfer
7 12 28 Tommy Nichols Tommy Nichols Watertown, SD Watertown, SD 5
8 15 4B Arin Beyer Arin Beyer Jamestown, ND Jamestown, ND 7
9 14 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN 5
10 13 29 Ty Miller Ty Miller Gillette, WY Gillette, WY 3
11 10 4 Darin Hauff Darin Hauff Rapid City, SD Rapid City, SD -1
12 6 56 Laine Schwehr Laine Schwehr Sanborn, ND Sanborn, ND -6
13 DNF 8 19L Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -5
14 DNF 9 17M Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -5
15 DNF 16 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
DNS 1 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN -
40 Laps

WISSOTA ModifiedsW100 Modified Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -
2 26 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 24
3 2 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -1
4 15 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN 11
5 6 9JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 1
6 3 28 Jimmy Mars Jimmy Mars Menomonie, WI Menomonie, WI -3
7 4 24S Mike Stearns Mike Stearns Hecla, SD Hecla, SD -3
8 17 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 9
9 20 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN 11
10 13 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Alexandria, MN Alexandria, MN 3
11 24 47 Danny Vang Danny Vang Deerwood, MN Deerwood, MN 13
12 30 6* Brian Haben Brian Haben Appleton, MN Appleton, MN 18
13 9 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -4
14 12 12 Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN -2
15 29 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN 14
16 27 6A Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD 11
17 33 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD 16
18 31 48S Cayden Schmeling Cayden Schmeling Watertown, SD Watertown, SD 13
19 DNF 23 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 4
20 DNF 5 51G Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD -15
21 DNF 32 2 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 11
22 DNF 25 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 3
23 DNF 18 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -5
24 DNF 8 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -16
25 DNF 19 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN -6
26 DNF 28 51 Josh Thoennes Josh Thoennes Nelson, MN Nelson, MN 2
27 DNF 7 21X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN -20
28 DNF 14 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN -14
29 DNF 22 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI -7
30 DNF 10 22C Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -20
31 DNF 21 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -10
32 DNF 11 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -21
33 DNF 16 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN -17
15 Laps

WISSOTA ModifiedsLast Chance Race

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -
2 5 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
3 2 6A Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD -1
4 6 51 Josh Thoennes Josh Thoennes Nelson, MN Nelson, MN 2
5 8 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN 3
6 15 6* Brian Haben Brian Haben Appleton, MN Appleton, MN 9
Top 6 transfer
7 4 99 Jake Wildman Jake Wildman Glenwood, MN Glenwood, MN -3
8 14 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 6
9 7 37 Joey Price Joey Price Great Falls, MT Great Falls, MT -2
10 13 22 Matt Heinzerling Matt Heinzerling Spearfish, SD Spearfish, SD 3
11 12 9 Kent Arment Kent Arment Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
12 16 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 4
13 11 53 Ryan Damm Ryan Damm Watertown, SD Watertown, SD -2
14 9 48 Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD -5
15 3 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -12
16 10 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -6
30 Laps

WISSOTA Street StockW100 Street Stock Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI -
2 5 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN 3
3 2 46C Jonny Carter Jonny Carter Lisbon, ND Lisbon, ND -1
4 10 16X Kyle Genett Kyle Genett Auburndale, WI Auburndale, WI 6
5 7 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 2
6 9 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 3
7 18 97 Hunter Domagala Hunter Domagala Mandan, ND Mandan, ND 11
8 4 69 Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -4
9 13 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND 4
10 6 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -4
11 30 71 Josh Long Josh Long Canby, MN Canby, MN 19
12 23 25 Mike Jans Mike Jans Clarkfield, MN Clarkfield, MN 11
13 21 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN 8
14 31 46 Cory Moser Cory Moser Aberdeen, SD Aberdeen, SD 17
15 12 2K Tyler Klugman Tyler Klugman Wheaton, MN Wheaton, MN -3
16 32 22 Troy Cepak Jr. Troy Cepak Jr. Billings, MT Billings, MT 16
17 33 3 Nicholas Green Nicholas Green Watertown, SD Watertown, SD 16
18 DNF 15 79 Billie Christ Billie Christ Jamestown, ND Jamestown, ND -3
19 DNF 25 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 6
20 DNF 3 79N Jeff Nowak Jeff Nowak Wausau, WI Wausau, WI -17
21 DNF 8 539 Aaron Blacklance Aaron Blacklance Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN -13
22 DNF 20 00 Zach Pollock Zach Pollock Miller, SD Miller, SD -2
23 DNF 24 88 Scott Witkowski Scott Witkowski Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
24 DNF 26 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN 2
25 DNF 29 10 Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN 4
26 DNF 19 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN -7
27 DNF 27 14 Jeremy Castro Jeremy Castro Laurel, MT Laurel, MT -
28 DNF 14 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN -14
29 DNF 16 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI -13
30 DNF 17 20J Jay Schlotfeldt Jay Schlotfeldt Jamestown, ND Jamestown, ND -13
31 DNF 22 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -9
32 DNF 28 33 Daniel Aberle Daniel Aberle Finley, ND Finley, ND -4
33 DNF 11 16JJ Jaden Christ Jaden Christ Jamestown, ND Jamestown, ND -22
15 Laps

WISSOTA Street StockLast Chance Race

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 1
2 4 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN 2
3 1 14 Jeremy Castro Jeremy Castro Laurel, MT Laurel, MT -2
4 11 33 Daniel Aberle Daniel Aberle Finley, ND Finley, ND 7
5 8 10 Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN 3
6 12 71 Josh Long Josh Long Canby, MN Canby, MN 6
Top 6 transfer
7 16 16J Spencer Johnson Spencer Johnson Jamestown, ND Jamestown, ND 9
8 3 19G Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND -5
9 13 21 Joe Weber Joe Weber Benson, MN Benson, MN 4
10 10 19 Cole Kannegiesser Cole Kannegiesser Hancock, MN Hancock, MN -
11 DNF 9 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -2
12 DNF 14 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND 2
13 DNF 15 21C Cory Craver Cory Craver Belgrade, MT Belgrade, MT 2
14 DNF 5 73 Cory Giessinger Cory Giessinger Watertown, SD Watertown, SD -9
15 DNF 6 2U Kasey Ussatis Kasey Ussatis Nome, ND Nome, ND -9
16 DNF 7 3D Dale Louwagie Dale Louwagie Cottonwood, MN Cottonwood, MN -9
40 Laps

WISSOTA Super StockW100 Super Stock Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
2 6 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 4
3 2 30 Kevin Burdick Kevin Burdick Proctor, MN Proctor, MN -1
4 4 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN -
5 9 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 4
6 11 21G Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 5
7 12 71 Trevor Nelson Trevor Nelson Warner, SD Warner, SD 5
8 13 77L Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 5
9 24 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 15
10 21 66 Jacob Knapper Jacob Knapper Montevideo, MN Montevideo, MN 11
11 16 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 5
12 33 4E Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN 21
13 23 511 Zach Schultz Zach Schultz Grove City, MN Grove City, MN 10
14 8 19X Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -6
15 31 3 Ryan Studanski Ryan Studanski Rice, MN Rice, MN 16
16 28 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 12
17 DNF 27 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN 10
18 DNF 20 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN 2
19 DNF 7 32J Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -12
20 DNF 10 21 Trevor Saurer Trevor Saurer Dalton, MN Dalton, MN -10
21 DNF 19 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -2
22 DNF 26 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN 4
23 DNF 32 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN 9
24 DNF 15 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -9
25 DNF 1 22 Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN -24
26 DNF 5 71JT Justin Tammen Justin Tammen Clara City, MN Clara City, MN -21
27 DNF 17 14 Shane Brick Shane Brick Aberdeen, SD Aberdeen, SD -10
28 DNF 29 12T Trent Brutger Trent Brutger Watkins, MN Watkins, MN 1
29 DNF 30 28* Bailey Rosch Bailey Rosch Alexandria, MN Alexandria, MN 1
30 DNF 18 63 Jake Froemke Jake Froemke International Falls, MN International Falls, MN -12
31 DNF 22 55 Gary Husmann Gary Husmann Litchfield, MN Litchfield, MN -9
32 DNF 14 29* Jeff Crouse Jeff Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN -18
33 DNF 25 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN -8
15 Laps

WISSOTA Super StockLast Chance Race

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN 1
2 1 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN -1
3 3 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -
4 8 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 4
5 11 12T Trent Brutger Trent Brutger Watkins, MN Watkins, MN 6
6 4 28* Bailey Rosch Bailey Rosch Alexandria, MN Alexandria, MN -2
Top 6 transfer
7 5 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -2
8 15 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN 7
9 9 40F John Farrington John Farrington Akeley, MN Akeley, MN -
10 16 94 Kevin Hager Kevin Hager Kellogg, MN Kellogg, MN 6
11 12 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN 1
12 6 33 Austin Niemeyer Austin Niemeyer Brainerd, MN Brainerd, MN -6
13 DNF 13 64T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -
14 DNF 10 6F Matt Fester Matt Fester Grove City, MN Grove City, MN -4
15 DNF 7 15 Ryan Flaten Ryan Flaten Madison, MN Madison, MN -8
DNS 14 12S Trajan Schmidt Trajan Schmidt Watertown, SD Watertown, SD -
20 Laps

WISSOTA Mod FourW100 Mod 4 Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN -
2 2 00T Keith Thell Keith Thell Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -
3 8 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN 5
4 5 XL1 Chad Funt Chad Funt Hillman, MN Hillman, MN 1
5 3 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN -2
6 4 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -2
7 10 16X Jamie Flickinger Jamie Flickinger New London, MN New London, MN 3
8 19 00 Jeff Kittle Jeff Kittle Casper, WY Casper, WY 11
9 11 99JR Blake Erickson Blake Erickson Bagley, MN Bagley, MN 2
10 9 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN -1
11 6 8R Josh Litzau Josh Litzau Atwater, MN Atwater, MN -5
12 12 21 David Fortier David Fortier Ramsey, MN Ramsey, MN -
13 20 1 Nick McCann Nick McCann Brainerd, MN Brainerd, MN 7
14 7 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -7
15 13 31J Jordan Fischer Jordan Fischer Ogilvie, MN Ogilvie, MN -2
16 28 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 12
17 15 55 Shelli Lind Shelli Lind Gillette, WY Gillette, WY -2
18 DNF 16 22 Cody Mason Cody Mason Verndale, MN Verndale, MN -2
19 DNF 17 5F Nicole Feda Nicole Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -2
20 DNF 26 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 6
21 DNF 22 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN 1
22 DNF 18 2 Andy Funt Andy Funt Hillman, MN Hillman, MN -4
23 DNF 25 24 Mike Hart Mike Hart Erhard, MN Erhard, MN 2
24 DNF 14 30K Keith Roush Keith Roush Pillager, MN Pillager, MN -10
25 DNF 23 5JF Jonathen Feda Jonathen Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -2
26 DNF 29 123 Clint Jensen Clint Jensen Midland, SD Midland, SD 3
27 DNF 27 69 Mike Lind Mike Lind Gillette, WY Gillette, WY -
28 DNF 30 16F Joel Flickinger Joel Flickinger New London, MN New London, MN 2
DNS 24 17 David Slovick David Slovick Elk River, MN Elk River, MN -
DNS 21 4 Abby Garin Abby Garin Andover, MN Andover, MN -
DNS 31 X5 Brian Feda Brian Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -