7/25/2021 - Slinger Super Speedway
7/25/2021 - Slinger Super Speedway

7/25/2021
Slinger Super Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

75 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI 2
2 6 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 4
3 1 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI -2
4 9 0D Ryan DeStefano Ryan DeStefano Hartland, WI Hartland, WI 5
5 11 89M Brad Mueller Brad Mueller Random Lake, WI Random Lake, WI 6
6 8 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 2
7 5 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI -2
8 10 38W Nick Wagner Nick Wagner Hartford, WI Hartford, WI 2
9 7 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI -2
10 12 17T Zach Telford Zach Telford Middleton, ID Middleton, ID 2
11 DNF 2 92B RJ Braun RJ Braun Wales, WI Wales, WI -9
12 DNF 13 92M Conrad Morgan Conrad Morgan Waukesha, WI Waukesha, WI 1
13 DNF 4 42P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI -9
14 DNF 14 84V Jacob Vanoskey Jacob Vanoskey Hartford, WI Hartford, WI -
6 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsMAC Tools Fast Dash

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI -
2 2 42P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI -
3 3 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI -
4 5 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 1
5 6 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI 1
6 4 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI -2
3 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI 11.266
2 10 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 11.294
3 6 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 11.301
4 11 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI 11.308
5 9 42P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 11.323
6 12 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI 11.343
7 2 92B RJ Braun RJ Braun Wales, WI Wales, WI 11.348
8 13 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI 11.380
9 4 0D Ryan DeStefano Ryan DeStefano Hartland, WI Hartland, WI 11.415
10 8 38W Nick Wagner Nick Wagner Hartford, WI Hartford, WI 11.437
11 1 89M Brad Mueller Brad Mueller Random Lake, WI Random Lake, WI 11.494
12 7 17T Zach Telford Zach Telford Middleton, ID Middleton, ID 11.567
13 3 92M Conrad Morgan Conrad Morgan Waukesha, WI Waukesha, WI 11.690
14 14 84V Jacob Vanoskey Jacob Vanoskey Hartford, WI Hartford, WI 11.809
All transfer
40 Laps

Late ModelsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 2
2 6 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 4
3 4 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 1
4 7 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 3
5 1 84H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI -4
6 DNF 5 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI -1
7 DNF 2 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI -5
DNS 8 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -
10 Laps

Late ModelsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI -
2 5 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 3
3 3 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI -
4 8 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 4
5 7 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI 2
6 4 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI -2
7 2 84H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI -5
8 DNF 6 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -2
2 Laps

Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 3 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 12.112
2 6 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI 12.230
3 1 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI 12.260
4 4 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 12.286
5 2 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 12.351
6 5 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI 12.386
7 8 84H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI 12.432
8 7 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 12.487
All transfer
25 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 09X Nick Schmidt Nick Schmidt Watertown, WI Watertown, WI 3
2 7 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 5
3 5 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI 2
4 3 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI -1
5 2 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI -3
6 8 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI 2
7 10 28S Travis Scheid Travis Scheid West Bend, WI West Bend, WI 3
8 1 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -7
9 DNF 6 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI -3
10 DNF 9 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -1
DNS 11 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI -
8 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 3
2 5 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI 3
3 3 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI -
4 2 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -2
5 1 28S Travis Scheid Travis Scheid West Bend, WI West Bend, WI -4
DNS 6 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI -
8 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 4
2 3 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI 1
3 4 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI 1
4 DNF 2 09X Nick Schmidt Nick Schmidt Watertown, WI Watertown, WI -2
5 DNF 1 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI -4
2 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 1 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 13.649
2 2 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI 13.715
3 4 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI 13.885
4 8 09X Nick Schmidt Nick Schmidt Watertown, WI Watertown, WI 14.030
5 5 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI 14.133
6 7 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI 14.402
7 6 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 14.727
8 10 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI 14.822
9 11 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 14.909
10 9 28S Travis Scheid Travis Scheid West Bend, WI West Bend, WI 15.002
DNS 3 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI
All transfer
25 Laps

Collett Systems Slinger BeesFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 01B Carl Benn Carl Benn LISBON, WI LISBON, WI 4
2 4 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 2
3 8 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 5
4 10 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 6
5 2 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -3
6 1 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI -5
7 3 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -4
8 11 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 3
9 15 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 6
10 13 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI 3
11 DNF 7 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI -4
12 DNF 9 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -3
13 DNF 12 12A Aaron Anderson Aaron Anderson ARPIN, WI ARPIN, WI -1
DNS 16 3H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI -
DQ 14 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
DQ 6 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 4
2 2 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
3 4 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 1
4 6 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 2
5 3 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -2
6 1 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI -5
7 7 12A Aaron Anderson Aaron Anderson ARPIN, WI ARPIN, WI -
8 8 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -
2 3 3H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI 1
3 5 01B Carl Benn Carl Benn LISBON, WI LISBON, WI 2
4 4 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI -
5 7 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 2
6 8 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 2
7 6 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI -1
8 2 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -6
2 Laps

Collett Systems Slinger BeesQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 3 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 15.221
2 6 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI 15.246
3 13 01B Carl Benn Carl Benn LISBON, WI LISBON, WI 15.252
4 5 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 15.308
5 14 3H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI 15.336
6 7 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.337
7 4 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 15.341
8 8 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 15.377
9 1 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.391
10 2 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 15.398
11 11 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 15.680
12 12 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.713
13 10 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI 15.816
14 15 12A Aaron Anderson Aaron Anderson ARPIN, WI ARPIN, WI 16.018
15 9 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 16.185
DQ 16 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.122
All transfer
10 Laps

Figure 8sFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1O Nick Ostberg Nick Ostberg West Bend, WI West Bend, WI -
2 3 0S Bill Shavlik Bill Shavlik West Bend, WI West Bend, WI 1
3 5 4G Scott Goetzke Scott Goetzke Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 2
4 4 17B Rick Bruskiewicz Rick Bruskiewicz Mayville, WI Mayville, WI -
5 2 83G Eli Gorecki Eli Gorecki Elkhorn, WI Elkhorn, WI -3
30 Laps

SportsmanFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 4
2 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 4
3 7 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 4
4 2 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI -2
5 4 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -1
6 3 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI -3
7 8 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI 1
8 1 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI -7
10 Laps

SportsmanHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 4
2 1 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL -1
3 2 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI -1
4 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 2
5 3 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI -2
6 4 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -2
7 8 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI 1
8 7 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI -1
2 Laps

SportsmanQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 4 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 12.864
2 5 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 12.883
3 8 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 13.053
4 7 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI 13.055
5 1 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 13.147
6 2 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 13.199
7 6 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI 13.249
8 3 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI 13.777
All transfer