9/10/2021 - Tri-City Motor Speedway
9/10/2021 - Tri-City Motor Speedway

9/10/2021
Tri-City Motor Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Linden Jones

Linden Jones

Edwardsburg, MI

Great Lakes Super Sprints Start Finish +/-
A Feature 1 18 16 2
B Feature 1 1 3 -2
Heat 1 4 6 -2
Qualifying 1 10.710 1 3

Clear Selection

25 Laps

Great Lakes Super SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27 Brad Lamberson Brad Lamberson Parma, MI Parma, MI -
2 2 17 Jared Horstman Jared Horstman Cloverdale, OH Cloverdale, OH -
3 7 24D Danny Sams III Danny Sams III North Port, FL North Port, FL 4
4 3 71H Ryan Ruhl Ryan Ruhl Coldwater, MI Coldwater, MI -1
5 10 7C Phil Gressman Phil Gressman Fremont, OH Fremont, OH 5
6 16 5S Max Stambaugh Max Stambaugh Elida, OH Elida, OH 10
7 9 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI 2
8 6 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI -2
9 4 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI -5
10 17 16W Chase Ridenour Chase Ridenour Perry, MI Perry, MI 7
11 8 42 Boston Mead Boston Mead Onsted, MI Onsted, MI -3
12 14 12 Corbin Gurley Corbin Gurley Hebron, IN Hebron, IN 2
13 11 84 Kyle Poortenga Kyle Poortenga Woodland, MI Woodland, MI -2
14 5 23 Devon Dobie Devon Dobie Wapakoneta, OH Wapakoneta, OH -9
15 15 70 Eli Lakin Eli Lakin Buchanan, MI Buchanan, MI -
16 18 14 Linden Jones Linden Jones Edwardsburg, MI Edwardsburg, MI 2
17 20 2 Tyler Bearden Tyler Bearden Onsted, MI Onsted, MI 3
18 13 88N Frank Neill Frank Neill Vickery, OH Vickery, OH -5
19 19 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI -
20 12 22M Dan McCarron Dan McCarron Britton, MI Britton, MI -8
12 Laps

Great Lakes Super SprintsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5S Max Stambaugh Max Stambaugh Elida, OH Elida, OH 1
2 3 16W Chase Ridenour Chase Ridenour Perry, MI Perry, MI 1
3 1 14 Linden Jones Linden Jones Edwardsburg, MI Edwardsburg, MI -2
4 5 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI 1
5 6 2 Tyler Bearden Tyler Bearden Onsted, MI Onsted, MI 1
Top 5 transfer
6 9 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 3
7 7 31 Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI -
8 10 07 Shane Simmons Shane Simmons Jackson, MI Jackson, MI 2
9 8 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI -1
10 4 21T Troy Chehowski Troy Chehowski Coldwater, MI Coldwater, MI -6
8 Laps

Great Lakes Super SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27 Brad Lamberson Brad Lamberson Parma, MI Parma, MI -
2 2 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI -
3 5 24D Danny Sams III Danny Sams III North Port, FL North Port, FL 2
4 3 7C Phil Gressman Phil Gressman Fremont, OH Fremont, OH -1
5 7 88N Frank Neill Frank Neill Vickery, OH Vickery, OH 2
Top 5 transfer
6 4 14 Linden Jones Linden Jones Edwardsburg, MI Edwardsburg, MI -2
7 6 21T Troy Chehowski Troy Chehowski Coldwater, MI Coldwater, MI -1
8 9 31 Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI 1
9 8 07 Shane Simmons Shane Simmons Jackson, MI Jackson, MI -1
8 Laps

Great Lakes Super SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 17 Jared Horstman Jared Horstman Cloverdale, OH Cloverdale, OH -
2 3 71H Ryan Ruhl Ryan Ruhl Coldwater, MI Coldwater, MI 1
3 2 42 Boston Mead Boston Mead Onsted, MI Onsted, MI -1
4 7 84 Kyle Poortenga Kyle Poortenga Woodland, MI Woodland, MI 3
5 5 12 Corbin Gurley Corbin Gurley Hebron, IN Hebron, IN -
Top 5 transfer
6 4 5S Max Stambaugh Max Stambaugh Elida, OH Elida, OH -2
7 6 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI -1
8 8 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI -
8 Laps

Great Lakes Super SprintsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23 Devon Dobie Devon Dobie Wapakoneta, OH Wapakoneta, OH 1
2 4 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI 2
3 3 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI -
4 6 22M Dan McCarron Dan McCarron Britton, MI Britton, MI 2
5 1 70 Eli Lakin Eli Lakin Buchanan, MI Buchanan, MI -4
Top 5 transfer
6 5 16W Chase Ridenour Chase Ridenour Perry, MI Perry, MI -1
7 8 2 Tyler Bearden Tyler Bearden Onsted, MI Onsted, MI 1
8 7 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI -1
0 Laps

Great Lakes Super SprintsQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 4 14 Linden Jones Linden Jones Edwardsburg, MI Edwardsburg, MI 10.710
2 17 5S Max Stambaugh Max Stambaugh Elida, OH Elida, OH 10.795
3 21 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI 10.860
4 13 7C Phil Gressman Phil Gressman Fremont, OH Fremont, OH 10.872
5 23 71H Ryan Ruhl Ryan Ruhl Coldwater, MI Coldwater, MI 10.881
6 20 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI 10.912
7 14 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI 10.987
8 22 42 Boston Mead Boston Mead Onsted, MI Onsted, MI 11.011
9 10 23 Devon Dobie Devon Dobie Wapakoneta, OH Wapakoneta, OH 11.025
10 18 27 Brad Lamberson Brad Lamberson Parma, MI Parma, MI 11.053
11 16 17 Jared Horstman Jared Horstman Cloverdale, OH Cloverdale, OH 11.090
12 2 70 Eli Lakin Eli Lakin Buchanan, MI Buchanan, MI 11.121
13 8 24D Danny Sams III Danny Sams III North Port, FL North Port, FL 11.141
14 19 12 Corbin Gurley Corbin Gurley Hebron, IN Hebron, IN 11.187
15 5 16W Chase Ridenour Chase Ridenour Perry, MI Perry, MI 11.215
16 11 21T Troy Chehowski Troy Chehowski Coldwater, MI Coldwater, MI 11.274
17 6 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI 11.288
18 25 22M Dan McCarron Dan McCarron Britton, MI Britton, MI 11.313
19 3 88N Frank Neill Frank Neill Vickery, OH Vickery, OH 11.347
20 1 84 Kyle Poortenga Kyle Poortenga Woodland, MI Woodland, MI 11.458
21 9 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 11.496
22 15 07 Shane Simmons Shane Simmons Jackson, MI Jackson, MI 11.733
23 24 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI 11.816
24 7 2 Tyler Bearden Tyler Bearden Onsted, MI Onsted, MI 12.085
25 12 31 Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI 12.131
25 Laps

Great Lakes Traditional SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI -
2 4 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI 2
3 6 0 Steve Irwin Steve Irwin Fenton, MI Fenton, MI 3
4 3 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI -1
5 8 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI 3
6 7 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI 1
7 2 2 Mike Galadja Mike Galadja Fenton, MI Fenton, MI -5
8 9 25 Max Frank Max Frank Williamston, MI Williamston, MI 1
9 5 00 Joseph (Joey) Irwin Joseph (Joey) Irwin Sandusky, OH Sandusky, OH -4
10 10 3A Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI -
11 11 56 Mark Irwin Mark Irwin Columbiaville, MI Columbiaville, MI -
12 14 4G Kent Gardner Kent Gardner Davison, MI Davison, MI 2
13 12 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI -1
14 15 33 RJ Payne RJ Payne Montrose, MI Montrose, MI 1
15 20 9H Gary Hayward Gary Hayward Auburn Hills, MI Auburn Hills, MI 5
16 17 23 Ralph Brakenberry Ralph Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI 1
17 16 3T Tank Brakenberry Tank Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI -1
18 13 89 Chris Pobanz Chris Pobanz Sebewang, MI Sebewang, MI -5
19 18 X Doug Stepke Doug Stepke Brooklyn, MI Brooklyn, MI -1
DNS 19 34 Sterling Cling Sterling Cling Tempe, AZ Tempe, AZ -
8 Laps

Great Lakes Traditional SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI 1
2 6 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI 4
3 1 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI -2
4 5 3A Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI 1
5 3 89 Chris Pobanz Chris Pobanz Sebewang, MI Sebewang, MI -2
6 7 3T Tank Brakenberry Tank Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI 1
7 DNF 4 34 Sterling Cling Sterling Cling Tempe, AZ Tempe, AZ -3
All transfer
8 Laps

Great Lakes Traditional SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI 3
2 1 00 Joseph (Joey) Irwin Joseph (Joey) Irwin Sandusky, OH Sandusky, OH -1
3 3 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI -
4 2 56 Mark Irwin Mark Irwin Columbiaville, MI Columbiaville, MI -2
5 5 4G Kent Gardner Kent Gardner Davison, MI Davison, MI -
6 6 23 Ralph Brakenberry Ralph Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI -
7 7 9H Gary Hayward Gary Hayward Auburn Hills, MI Auburn Hills, MI -
All transfer
8 Laps

Great Lakes Traditional SprintsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 0 Steve Irwin Steve Irwin Fenton, MI Fenton, MI 3
2 1 2 Mike Galadja Mike Galadja Fenton, MI Fenton, MI -1
3 3 25 Max Frank Max Frank Williamston, MI Williamston, MI -
4 2 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI -2
5 5 33 RJ Payne RJ Payne Montrose, MI Montrose, MI -
6 6 X Doug Stepke Doug Stepke Brooklyn, MI Brooklyn, MI -
All transfer
2 Laps

Great Lakes Traditional SprintsQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 8 34 Sterling Cling Sterling Cling Tempe, AZ Tempe, AZ 12.372
2 6 85 Dustin Daggett Dustin Daggett Grand Ledge, MI Grand Ledge, MI 12.558
3 18 0 Steve Irwin Steve Irwin Fenton, MI Fenton, MI 12.664
4 20 89 Chris Pobanz Chris Pobanz Sebewang, MI Sebewang, MI 12.941
5 10 10S Jay Steinebach Jay Steinebach Hudsonville, MI Hudsonville, MI 13.079
6 2 25 Max Frank Max Frank Williamston, MI Williamston, MI 13.094
7 19 49T Gregg Dalman Gregg Dalman Bellevue, MI Bellevue, MI 13.167
8 7 56 Mark Irwin Mark Irwin Columbiaville, MI Columbiaville, MI 13.367
9 14 10 Cody Howard Cody Howard Millington, MI Millington, MI 13.393
10 9 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI 13.440
11 3 00 Joseph (Joey) Irwin Joseph (Joey) Irwin Sandusky, OH Sandusky, OH 13.476
12 12 2 Mike Galadja Mike Galadja Fenton, MI Fenton, MI 13.531
13 17 3A Mike Astrauskas Mike Astrauskas Pierson, MI Pierson, MI 13.618
14 11 4G Kent Gardner Kent Gardner Davison, MI Davison, MI 13.928
15 1 33 RJ Payne RJ Payne Montrose, MI Montrose, MI 13.934
16 16 86 Keith Sheffer Jr Keith Sheffer Jr Jerome, MI Jerome, MI 13.943
17 5 23 Ralph Brakenberry Ralph Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI 14.050
18 4 X Doug Stepke Doug Stepke Brooklyn, MI Brooklyn, MI 14.222
19 15 3T Tank Brakenberry Tank Brakenberry Pigeon, MI Pigeon, MI 14.479
20 13 9H Gary Hayward Gary Hayward Auburn Hills, MI Auburn Hills, MI 14.575
20 Laps

Great Lakes Lightning SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 5
2 4 23S Brad Strunk Brad Strunk Mason, OH Mason, OH 2
3 2 31 Jac Nickles Jac Nickles Harrod, OH Harrod, OH -1
4 5 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 1
5 7 18C Alex Cogley Alex Cogley Findlay, OH Findlay, OH 2
6 10 48X Ryan Lanphierd Ryan Lanphierd Midland, MI Midland, MI 4
7 11 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI 4
8 9 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 1
9 15 17S Shelby Yeaples Shelby Yeaples Coldwater, MI Coldwater, MI 6
10 12 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 2
11 16 2A Johnny Roberts Johnny Roberts 5
12 3 55 Matt Cogley Matt Cogley Findlay, OH Findlay, OH -9
13 13 28 Bella Erickson Bella Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -
14 14 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI -
15 17 75X Jeff Drake Jeff Drake Harrison, MI Harrison, MI 2
16 DNF 1 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -15
17 DNF 8 54 Bud Schrader Bud Schrader Benzonia, MI Benzonia, MI -9
DNS 18 7 Ricky Droke Ricky Droke Reed City, MI Reed City, MI -
8 Laps

Great Lakes Lightning SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 3
2 2 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -
3 3 18C Alex Cogley Alex Cogley Findlay, OH Findlay, OH -
4 1 48X Ryan Lanphierd Ryan Lanphierd Midland, MI Midland, MI -3
5 6 28 Bella Erickson Bella Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 1
6 5 2A Johnny Roberts Johnny Roberts -1
All transfer
8 Laps

Great Lakes Lightning SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 2
2 4 23S Brad Strunk Brad Strunk Mason, OH Mason, OH 2
3 1 54 Bud Schrader Bud Schrader Benzonia, MI Benzonia, MI -2
4 2 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI -2
5 5 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI -
6 6 75X Jeff Drake Jeff Drake Harrison, MI Harrison, MI -
All transfer
8 Laps

Great Lakes Lightning SprintsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 31 Jac Nickles Jac Nickles Harrod, OH Harrod, OH 3
2 1 55 Matt Cogley Matt Cogley Findlay, OH Findlay, OH -1
3 5 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 2
4 6 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 2
5 DNF 2 17S Shelby Yeaples Shelby Yeaples Coldwater, MI Coldwater, MI -3
DNS 3 7 Ricky Droke Ricky Droke Reed City, MI Reed City, MI -
All transfer
99 Laps

Great Lakes Lightning SprintsQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 8 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 11.506
2 4 23S Brad Strunk Brad Strunk Mason, OH Mason, OH 11.772
3 3 31 Jac Nickles Jac Nickles Harrod, OH Harrod, OH 11.849
4 14 18C Alex Cogley Alex Cogley Findlay, OH Findlay, OH 11.947
5 13 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 12.057
6 7 7 Ricky Droke Ricky Droke Reed City, MI Reed City, MI 12.336
7 16 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 12.410
8 9 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI 12.532
9 6 17S Shelby Yeaples Shelby Yeaples Coldwater, MI Coldwater, MI 12.653
10 17 48X Ryan Lanphierd Ryan Lanphierd Midland, MI Midland, MI 12.718
11 2 54 Bud Schrader Bud Schrader Benzonia, MI Benzonia, MI 12.972
12 11 55 Matt Cogley Matt Cogley Findlay, OH Findlay, OH 13.118
13 1 2A Johnny Roberts Johnny Roberts 13.322
14 15 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI 13.409
15 5 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 14.018
16 10 28 Bella Erickson Bella Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 14.068
17 18 75X Jeff Drake Jeff Drake Harrison, MI Harrison, MI 14.278
DNS 12 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 14.278
30 Laps

UMP ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 117 Kevin Reeve Kevin Reeve Hanover, MI Hanover, MI 1
2 3 77 Joe Rokos Joe Rokos Interlochen, MI Interlochen, MI 1
3 5 20 Kevin Miller Kevin Miller Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 2
4 9 9 Garrett Rons Garrett Rons Livonia, MI Livonia, MI 5
5 12 15R Rich Robinson Jr Rich Robinson Jr Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 7
6 4 1X Wyatt Baker Wyatt Baker Manton, MI Manton, MI -2
7 15 4 Logan Beckwith IV Logan Beckwith IV Homer, MI Homer, MI 8
8 11 95 Chuck Powell Chuck Powell Harrison, MI Harrison, MI 3
9 13 313 Clayton Smith Clayton Smith Taylor, MI Taylor, MI 4
10 8 1E Jeff Erickson Jr Jeff Erickson Jr Muskegon, MI Muskegon, MI -2
11 6 19 Chad Bauer Chad Bauer Farwell, MI Farwell, MI -5
12 7 82 Jacob Poel Jacob Poel Spring Lake, MI Spring Lake, MI -5
13 14 99B Brent Banning Brent Banning West Branch, MI West Branch, MI 1
DQ 1 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI -
10 Laps

UMP ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 1E Jeff Erickson Jr Jeff Erickson Jr Muskegon, MI Muskegon, MI 3
2 3 77 Joe Rokos Joe Rokos Interlochen, MI Interlochen, MI 1
3 6 20 Kevin Miller Kevin Miller Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 3
4 1 1X Wyatt Baker Wyatt Baker Manton, MI Manton, MI -3
5 2 9 Garrett Rons Garrett Rons Livonia, MI Livonia, MI -3
6 7 95 Chuck Powell Chuck Powell Harrison, MI Harrison, MI 1
7 8 313 Clayton Smith Clayton Smith Taylor, MI Taylor, MI 1
8 5 4 Logan Beckwith IV Logan Beckwith IV Homer, MI Homer, MI -3
All transfer
10 Laps

UMP ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19 Chad Bauer Chad Bauer Farwell, MI Farwell, MI -
2 3 82 Jacob Poel Jacob Poel Spring Lake, MI Spring Lake, MI 1
3 2 117 Kevin Reeve Kevin Reeve Hanover, MI Hanover, MI -1
4 5 92 Caleb Kill Caleb Kill Mcbain, MI Mcbain, MI 1
5 7 15R Rich Robinson Jr Rich Robinson Jr Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 2
6 6 99B Brent Banning Brent Banning West Branch, MI West Branch, MI -
DQ 4 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI -
All transfer
0 Laps

UMP ModifiedsQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 1 1E Jeff Erickson Jr Jeff Erickson Jr Muskegon, MI Muskegon, MI 13.242
2 6 77 Joe Rokos Joe Rokos Interlochen, MI Interlochen, MI 13.454
3 3 9 Garrett Rons Garrett Rons Livonia, MI Livonia, MI 13.718
4 7 1X Wyatt Baker Wyatt Baker Manton, MI Manton, MI 13.762
5 2 4 Logan Beckwith IV Logan Beckwith IV Homer, MI Homer, MI 13.828
6 8 20 Kevin Miller Kevin Miller Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 13.939
7 5 95 Chuck Powell Chuck Powell Harrison, MI Harrison, MI 13.981
8 4 313 Clayton Smith Clayton Smith Taylor, MI Taylor, MI 14.901
0 Laps

UMP ModifiedsQualifying 2

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI 12.974
2 1 82 Jacob Poel Jacob Poel Spring Lake, MI Spring Lake, MI 13.193
3 6 117 Kevin Reeve Kevin Reeve Hanover, MI Hanover, MI 13.325
4 2 19 Chad Bauer Chad Bauer Farwell, MI Farwell, MI 13.346
5 4 92 Caleb Kill Caleb Kill Mcbain, MI Mcbain, MI 13.455
6 5 99B Brent Banning Brent Banning West Branch, MI West Branch, MI 13.650
7 3 15R Rich Robinson Jr Rich Robinson Jr Mount Pleasant, MI Mount Pleasant, MI 13.675
25 Laps

B ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 7D Myron DeYoung Myron DeYoung Crystal, MI Crystal, MI 2
2 5 19JR Kody Johnson Kody Johnson Vestaburg, MI Vestaburg, MI 3
3 2 42 Craig Vance Craig Vance Midland, MI Midland, MI -1
4 6 711 Scott Payton Scott Payton Gaylord, MI Gaylord, MI 2
5 7 50 Chad Bennett Chad Bennett Caro, MI Caro, MI 2
6 14 92 Kyle Osentoski Kyle Osentoski Owendale, MI Owendale, MI 8
7 1 10 Jaycob Truemner Jaycob Truemner Imlay, MI Imlay, MI -6
8 11 3Z Zach Ohenley Zach Ohenley Indian River, MI Indian River, MI 3
9 16 18G Zac Gilliland Zac Gilliland Muir, MI Muir, MI 7
10 8 0 Will Small Will Small Comins, MI Comins, MI -2
11 13 11H Adam Hardy Adam Hardy Sears, MI Sears, MI 2
12 10 71 Brenten Deyoung Brenten Deyoung Crystal, MI Crystal, MI -2
13 9 44 David Gulda David Gulda Oxford, MI Oxford, MI -4
14 12 47 Collin Thirlby Collin Thirlby Traverse City, MI Traverse City, MI -2
15 4 16B Joey Burch Joey Burch Rosebush, MI Rosebush, MI -11
10 Laps

B ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 19JR Kody Johnson Kody Johnson Vestaburg, MI Vestaburg, MI 6
2 5 711 Scott Payton Scott Payton Gaylord, MI Gaylord, MI 3
3 8 42 Craig Vance Craig Vance Midland, MI Midland, MI 5
4 1 0 Will Small Will Small Comins, MI Comins, MI -3
5 3 44 David Gulda David Gulda Oxford, MI Oxford, MI -2
6 6 3Z Zach Ohenley Zach Ohenley Indian River, MI Indian River, MI -
7 2 11H Adam Hardy Adam Hardy Sears, MI Sears, MI -5
8 4 74 Jacob Flickinger Jacob Flickinger Gaylord, MI Gaylord, MI -4
All transfer
10 Laps

B ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 16B Joey Burch Joey Burch Rosebush, MI Rosebush, MI 3
2 3 7D Myron DeYoung Myron DeYoung Crystal, MI Crystal, MI 1
3 2 10 Jaycob Truemner Jaycob Truemner Imlay, MI Imlay, MI -1
4 7 50 Chad Bennett Chad Bennett Caro, MI Caro, MI 3
5 8 71 Brenten Deyoung Brenten Deyoung Crystal, MI Crystal, MI 3
6 5 47 Collin Thirlby Collin Thirlby Traverse City, MI Traverse City, MI -1
7 6 92 Kyle Osentoski Kyle Osentoski Owendale, MI Owendale, MI -1
8 1 18G Zac Gilliland Zac Gilliland Muir, MI Muir, MI -7
All transfer