10/9/2021 - Ogilvie Raceway
10/9/2021 - Ogilvie Raceway

10/9/2021
Ogilvie Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Andrew Inman

Andrew Inman

Canyon, MN

WISSOTA Midwest Mods Start Finish +/-
A Feature 1 15 21 DNF -6

Clear Selection

35 Laps

WISSOTA ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 1
2 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -1
3 5 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
4 4 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -
5 7 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 2
6 6 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
7 3 12A Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN -4
8 8 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN -
9 10 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 1
10 15 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 5
11 16 11X Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 5
12 21 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB 9
13 23 11 Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI 10
14 18 46R Ryan Putnam Ryan Putnam Princeton, MN Princeton, MN 4
15 19 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN 4
16 24 12 Tony Caissie Tony Caissie Winnipeg, MB Winnipeg, MB 8
17 DNF 11 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Alexandria, MN Alexandria, MN -6
18 DNF 17 32 Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -1
19 DNF 14 88L Eric Lamm Eric Lamm Zimmerman, MN Zimmerman, MN -5
20 DNF 13 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN -7
21 DNF 22 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Zimmerman, MN Zimmerman, MN 1
22 DNF 12 2 Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -10
23 DNF 25 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 2
24 DNF 9 11B Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -15
25 DNF 20 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -5
15 Laps

WISSOTA ModifiedsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 32 Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN 1
2 1 46R Ryan Putnam Ryan Putnam Princeton, MN Princeton, MN -1
3 6 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN 3
4 3 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -1
5 4 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB -1
6 5 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
7 7 11 Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI -
8 16 12 Tony Caissie Tony Caissie Winnipeg, MB Winnipeg, MB 8
Top 8 transfer
9 14 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 5
10 9 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -1
11 10 25 Jamie Trautner Jamie Trautner Hendrum, MN Hendrum, MN -1
12 12 96 Taton Hansen Taton Hansen Spicer, MN Spicer, MN -
13 DNF 13 74 Shaun Kreyer Shaun Kreyer Hayward, WI Hayward, WI -
14 DNF 8 97L Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN -6
15 DNF 11 88 Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -4
16 DNF 15 24JR Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -1
DNS 17 54 Ron German Ron German Stanchfield, MN Stanchfield, MN -
25 Laps

WISSOTA Midwest ModsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 3T Travis Schulte Travis Schulte Clear Lake, MN Clear Lake, MN -
2 3 16 Ryan Savoy Ryan Savoy Superior, WI Superior, WI 1
3 5 33X Justin Froemming Justin Froemming Elbow Lake, MN Elbow Lake, MN 2
4 2 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -2
5 12 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 7
6 8 16V Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 2
7 13 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 6
8 9 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 1
9 17 22T Tyler Kintner Tyler Kintner Hibbing, MN Hibbing, MN 8
10 6 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -4
11 7 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN -4
12 20 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 8
13 14 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
14 25 21S Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 11
15 10 12M Eric Gadach Eric Gadach New Richmond, WI New Richmond, WI -5
16 18 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Kensington, MN Kensington, MN 2
17 19 11S Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN 2
18 21 43K Kaden Blaeser Kaden Blaeser Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 3
19 22 29 Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD 3
20 24 21B Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 4
21 DNF 15 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN -6
22 DNF 4 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN -18
23 DNF 16 17K Mason Lesmeister Mason Lesmeister Morris, MN Morris, MN -7
24 DNF 23 14L Benjamin Lewis Benjamin Lewis Ham Lake, MN Ham Lake, MN -1
25 DNF 11 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI -14
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22T Tyler Kintner Tyler Kintner Hibbing, MN Hibbing, MN 1
2 1 43K Kaden Blaeser Kaden Blaeser Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -1
Top 2 transfer
3 6 91 Jarrett Carter Jarrett Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 3
4 15 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN 11
5 10 B37 Tim Borgeson Tim Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 5
6 12 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 6
7 4 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -3
8 7 46J Taylor Jacobson Taylor Jacobson Roseau, MN Roseau, MN -1
9 11 88 Paul Veert Paul Veert Winnipeg, MB Winnipeg, MB 2
10 13 13B Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI 3
11 DNF 5 87S Reise Stenberg Reise Stenberg Argusville, ND Argusville, ND -6
12 DNF 3 40 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -9
13 DNF 14 04N Nick Ayotte Nick Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN 1
14 DNF 8 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN -6
15 DNF 9 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -6
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Kensington, MN Kensington, MN 7
2 2 29 Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD -
Top 2 transfer
3 5 2S Scott Splittstoesser Scott Splittstoesser Cottage Grove, MN Cottage Grove, MN 2
4 1 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN -3
5 9 28R Paul Ripley Paul Ripley Duluth, MN Duluth, MN 4
6 3 33C Cole Boston Cole Boston Wyoming, MN Wyoming, MN -3
7 4 8 Nicholas Krattenmaker Nicholas Krattenmaker Otsego, MN Otsego, MN -3
8 12 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN 4
9 7 88T Jacob Toepper Jacob Toepper Hugo, MN Hugo, MN -2
10 14 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN 4
11 10 21O Joel Olson Joel Olson Karlstad, MN Karlstad, MN -1
12 6 13M John Mueller John Mueller Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -6
13 13 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -
14 DNF 11 110 Mike Harsh Mike Harsh Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -3
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11S Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
2 2 14L Benjamin Lewis Benjamin Lewis Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
Top 2 transfer
3 8 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Zimmerman, MN Zimmerman, MN 5
4 6 11 Devyn Weleski Devyn Weleski Bemidji, MN Bemidji, MN 2
5 5 18 Justin Feltus Justin Feltus Warba, MN Warba, MN -
6 10 24T Liz Toepper Liz Toepper Hugo, MN Hugo, MN 4
7 7 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Dayton, MN Dayton, MN -
8 9 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND 1
9 14 210 Ryan Fletcher Ryan Fletcher Battle Lake, MN Battle Lake, MN 5
10 3 68 Todd Duchscherer Todd Duchscherer New Rockford, ND New Rockford, ND -7
11 DNF 12 32M Mason Musel Mason Musel Duluth, MN Duluth, MN 1
12 DNF 11 32N Nick Howard Nick Howard -1
DNS 4 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN -
DNS 13 2D Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN -
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
2 5 21B Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 3
Top 2 transfer
3 3 69 Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN -
4 13 21S Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 9
5 9 2 Charlie Castle Charlie Castle Bovey, MN Bovey, MN 4
6 4 28 Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -2
7 6 13 Scott Oeltjen Scott Oeltjen Villard, MN Villard, MN -1
8 7 23 Rick Siiter Rick Siiter Esko, MN Esko, MN -1
9 2 3P David Pixley David Pixley East Bethel, MN East Bethel, MN -7
10 10 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -
11 11 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN -
12 DNF 12 24 Cole Elton Cole Elton Dalbo, MN Dalbo, MN -
13 DNF 8 3N Nick Kipka Nick Kipka Foley, MN Foley, MN -5
DNS 14 97II Josh Winsky Josh Winsky Rochester, MN Rochester, MN -
20 Laps

WISSOTA Mod FourA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN 2
2 4 XL1 Chad Funt Chad Funt Hillman, MN Hillman, MN 2
3 6 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD 3
4 2 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN -2
5 14 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN 9
6 8 31J Jordan Fischer Jordan Fischer Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
7 1 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -6
8 11 5F Jonathen Feda Jonathen Feda Bemidji, MN Bemidji, MN 3
9 16 89 Collin Hooth Collin Hooth Millbank,, SD Millbank,, SD 7
10 12 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN 2
11 DNF 5 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN -6
12 DNF 17 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 5
13 DNF 10 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -3
14 DNF 7 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -7
15 DNF 15 F16 Jordon Magnuson Jordon Magnuson New London, MN New London, MN -
16 DNF 18 07 Donald Mead Donald Mead Dayton, MN Dayton, MN 2
DNS 13 5JF Brian Feda Brian Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -
DQ 9 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN -
30 Laps

WISSOTA Super StockA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 6 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 4
3 2 29F Dave Flynn Dave Flynn Superior, WI Superior, WI -1
4 3 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN -1
5 9 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 4
6 11 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 5
7 14 9K Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 7
8 25 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 17
9 22 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 13
10 4 64 Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -6
11 7 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -4
12 10 12 Jim Campbell Jim Campbell Two Harbors, MN Two Harbors, MN -2
13 21 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 8
14 17 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 3
15 20 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN 5
16 16 3 Nicholas Jacobson Nicholas Jacobson Bemidji, MN Bemidji, MN -
17 23 9 Ronnie Malecki Ronnie Malecki Superior, WI Superior, WI 6
18 24 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 6
19 DNF 19 4E Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -
20 DNF 18 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -2
21 DNF 5 22T Terran Spacek Terran Spacek Phillips, WI Phillips, WI -16
22 DNF 13 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -9
23 DNF 12 8 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN -11
24 DNF 15 32X Butch Butcher Butch Butcher Carlton, MN Carlton, MN -9
25 DNF 8 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -17
12 Laps

WISSOTA Super StockB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -
2 3 4E Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN 1
3 2 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -1
4 4 9 Ronnie Malecki Ronnie Malecki Superior, WI Superior, WI -
Top 4 transfer
5 5 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN -
6 10 33 Austin Niemeyer Austin Niemeyer Brainerd, MN Brainerd, MN 4
7 6 24L Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -1
8 8 12D David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -
9 14 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 5
10 13 57 Dalton Carlson Dalton Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN 3
11 18 81 Brian Lee Brian Lee Howard Lake, MN Howard Lake, MN 7
12 DNF 15 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 3
13 DNF 9 11X Jason Schill Jason Schill Centuria, WI Centuria, WI -4
14 DNF 7 12K Cody Kummer Cody Kummer Medford, WI Medford, WI -7
15 DNF 12 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN -3
16 DNF 11 7 Joe Miller Joe Miller New Richmond, WI New Richmond, WI -5
17 DNF 16 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
DNS 17 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
12 Laps

WISSOTA Super StockB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
2 4 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN 2
3 8 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 5
4 6 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
Top 4 transfer
5 12 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN 7
6 5 7N Nathan House Nathan House Princeton, MN Princeton, MN -1
7 16 18X Brendon Scott Brendon Scott Osakis, MN Osakis, MN 9
8 14 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN 6
9 18 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI 9
10 17 77J Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN 7
11 9 55 Ernest Duckwitz Jr Ernest Duckwitz Jr Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -2
12 DNF 3 3S Ryan Studanski Ryan Studanski Rice, MN Rice, MN -9
13 DNF 10 10B Rich Bishop Rich Bishop New Richmond, WI New Richmond, WI -3
14 DNF 7 20 Jeremy North Jeremy North Huron, SD Huron, SD -7
15 DNF 11 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN -4
16 DNF 13 982 Aaron Wilson Aaron Wilson Eau Claire, WI Eau Claire, WI -3
DNS 1 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI -
DNS 15 67 Austin Arbogast Austin Arbogast Huron, SD Huron, SD -
20 Laps

WISSOTA Pure StockA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -
2 2 35B Josh Berg Josh Berg Bemidji, MN Bemidji, MN -
3 3 57 Austin Carlson Austin Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN -
4 4 66 Michael Roth Michael Roth Deerwood, MN Deerwood, MN -
5 13 72 Kevin Baumgarner Kevin Baumgarner Deer River, MN Deer River, MN 8
6 6 AK Mitchell Kesan Mitchell Kesan Medford, WI Medford, WI -
7 5 16 Cory Jorgensen Cory Jorgensen Duluth, MN Duluth, MN -2
8 7 39 Deryk Weleski Deryk Weleski Bemidji, MN Bemidji, MN -1
9 10 32 Margo Butcher Margo Butcher Warba, MN Warba, MN 1
10 12 62 Joshua Bitker Joshua Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN 2
11 11 16R Ashley Robinette Ashley Robinette Pine City, MN Pine City, MN -
12 9 88B Brandon Puschinsky Brandon Puschinsky Bemidji, MN Bemidji, MN -3
13 DNF 8 31 Tom Treviranus Tom Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI -5
25 Laps

WISSOTA Street StockA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 2
2 6 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI 4
3 4 12 Cody Kummer Cody Kummer Medford, WI Medford, WI 1
4 13 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI 9
5 17 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 12
6 10 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 4
7 11 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
8 2 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -6
9 9 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
10 12 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN 2
11 15 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND 4
12 5 27HP Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI -7
13 14 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl Oakdale, MN Oakdale, MN 1
14 20 19 Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 6
15 24 10 Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN 9
16 18 22W Jim Williams Jim Williams DeGraff, MN DeGraff, MN 2
17 21 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 4
18 23 36 Ross Spitzer Ross Spitzer Blooming Prairie, MN Blooming Prairie, MN 5
19 8 12K Jay Kesan Jay Kesan Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI -11
20 25 7 Caiden Engel Caiden Engel Bruce, WI Bruce, WI 5
21 DNF 22 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
22 DNF 7 12X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -15
23 DNF 16 14 Jeremy Castro Jeremy Castro Laurel, MT Laurel, MT -7
24 DNF 19 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI -5
DQ 1 40 Nick Traynor Nick Traynor Barron, WI Barron, WI -
12 Laps

WISSOTA Street StockB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 2
2 2 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI -
3 6 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 3
4 4 36 Ross Spitzer Ross Spitzer Blooming Prairie, MN Blooming Prairie, MN -
Top 4 transfer
5 8 77 Kevin Kraemer Kevin Kraemer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 3
6 10 38 Thomas O'Brien Thomas O'Brien Webster, WI Webster, WI 4
7 12 28C John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN 5
8 11 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN 3
9 DNF 1 26 Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -8
10 DNF 13 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN 3
11 DNF 7 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -4
12 DNF 9 7 Caiden Engel Caiden Engel Bruce, WI Bruce, WI -3
13 DNF 5 7Z Nick Emon Nick Emon Rapid City, SD Rapid City, SD -8
14 DNF 14 7BR Lucas Boyce Lucas Boyce Hinckley, MN Hinckley, MN -
15 DNF 15 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN -
12 Laps

WISSOTA Street StockB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22W Jim Williams Jim Williams DeGraff, MN DeGraff, MN 1
2 1 19 Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND -1
3 7 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 4
4 3 10 Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN -1
Top 4 transfer
5 5 00 Brandon Corbett Brandon Corbett Grand Forks, ND Grand Forks, ND -
6 8 33 Daniel Boissy Daniel Boissy Trego, WI Trego, WI 2
7 6 22 Troy Cepak Jr. Troy Cepak Jr. Billings, MT Billings, MT -1
8 13 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN 5
9 DNF 14 15 Zach Elward Zach Elward Hayfield, MN Hayfield, MN 5
10 DNF 9 5 Brittany Smith Brittany Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN -1
11 DNF 11 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -
12 DNF 4 21 Joe Weber Joe Weber Benson, MN Benson, MN -8
13 DNF 10 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -3
14 DNF 12 62G Kenny Barber Kenny Barber Starbuck, MN Starbuck, MN -2
40 Laps

WISSOTA Late ModelA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11D Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 1
2 1 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -1
3 3 22 Nick Panitzke Nick Panitzke Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
4 4 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
5 8 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 3
6 7 28M Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 1
7 12 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 5
8 5 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -3
9 11 12S Brad Seng Brad Seng Grand Forks, ND Grand Forks, ND 2
10 22 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 12
11 15 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI 4
12 25 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN 13
13 19 51 Chuck Olson Chuck Olson Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN 6
14 20 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN 6
15 23 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB 8
16 10 18L Jason Schill Jason Schill Centuria, WI Centuria, WI -6
17 DNF 21 44S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
18 DNF 24 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN 6
19 DNF 17 15 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -2
20 DNF 6 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB -14
21 DNF 13 C4 Ryan Corbett Ryan Corbett East Grand Forks, MN East Grand Forks, MN -8
22 DNF 9 11 James Giossi James Giossi Hudson, WI Hudson, WI -13
23 DNF 16 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -7
24 DNF 18 21 Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN -6
25 DNF 14 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN -11
15 Laps

WISSOTA Late ModelB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
2 1 21 Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN -1
3 3 51 Chuck Olson Chuck Olson Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN -
4 5 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN 1
5 9 44S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
6 4 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND -2
7 7 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB -
8 8 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -
Top 8 transfer
9 11 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN 2
10 10 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN -
11 16 22E Kevin Eder Kevin Eder Ashland, WI Ashland, WI 5
12 6 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -6
13 12 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -1
14 14 7L Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -
15 DNF 15 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN -
16 DNF 13 2K Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -3
17 DNF 17 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -
20 Laps

WISSOTA HornetA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27R Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -
2 2 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
3 5 OK Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN 2
4 15 13 Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN 11
5 4 17A Jacob Aarhus Jacob Aarhus Canby, MN Canby, MN -1
6 18 92X Mark Gangl Mark Gangl Bovey, MN Bovey, MN 12
7 3 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -4
8 21 37A Alex Aderman Alex Aderman Pease, MN Pease, MN 13
9 9 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND -
10 6 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN -4
11 24 97X Brian Schott Brian Schott Redwing, MN Redwing, MN 13
12 20 01 Nathan Kohl Nathan Kohl Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 8
13 16 53 Branley Theel Branley Theel Princeton, MN Princeton, MN 3
14 13 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -1
15 23 14A A.J. House A.J. House Cloquet, MN Cloquet, MN 8
16 25 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN Milaca, MN 9
17 DNF 8 92 Payton Asche Payton Asche Granite Falls, MN Granite Falls, MN -9
18 DNF 19 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 1
19 DNF 10 00X Peyton Edelman Peyton Edelman Solway, MN Solway, MN -9
20 DNF 7 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN -13
21 DNF 17 37 John Aderman John Aderman Pease, MN Pease, MN -4
22 DNF 22 17B Rachel Boston Rachel Boston Wyoming, MN Wyoming, MN -
23 DNF 14 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -9
24 DNF 12 21G Paul George Paul George Princeton, MN Princeton, MN -12
25 DNF 11 37C Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN Pease, MN -14
12 Laps

WISSOTA HornetB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 37 John Aderman John Aderman Pease, MN Pease, MN 1
2 6 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 4
3 3 37A Alex Aderman Alex Aderman Pease, MN Pease, MN -
4 4 14A A.J. House A.J. House Cloquet, MN Cloquet, MN -
Top 4 transfer
5 7 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
6 5 2 Kole Kampsen Kole Kampsen Brooten, MN Brooten, MN -1
7 11 11PX Presley Patrin Presley Patrin Milaca, MN Milaca, MN 4
8 1 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN -7
9 8 00 Bret Thayer Bret Thayer Sartell, MN Sartell, MN -1
10 10 27M Katelyn Warner Katelyn Warner Starbuck, MN Starbuck, MN -
DNS 12 46 Nate Servaty Nate Servaty Princeton, MN Princeton, MN -
DNS 9 23JR Marcus Ammerman Jr. Marcus Ammerman Jr. Mora, MN Mora, MN -
12 Laps

WISSOTA HornetB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 92X Mark Gangl Mark Gangl Bovey, MN Bovey, MN 5
2 9 01 Nathan Kohl Nathan Kohl Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 7
3 2 17B Rachel Boston Rachel Boston Wyoming, MN Wyoming, MN -1
4 11 97X Brian Schott Brian Schott Redwing, MN Redwing, MN 7
Top 4 transfer
5 3 13X Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN -2
6 5 85 Emily Acciari Emily Acciari Milaca, MN Milaca, MN -1
7 10 22-0 Nick Rahn Nick Rahn St. Paul, MN St. Paul, MN 3
8 DNF 8 35 Kage Maciej Kage Maciej Ogilvie, MN Ogilvie, MN -
9 DNF 7 15 Megan Ammerman Megan Ammerman Mora, MN Mora, MN -2
DNS 4 0 DeJay Jarecki DeJay Jarecki Ashland, WI Ashland, WI -
DNS 1 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -
25 Laps

USRA Late ModelsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 77 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
2 4 50 Gavin Tarras Gavin Tarras New Richmond, WI New Richmond, WI 2
3 5 89 Joe Provinzino Joe Provinzino Chanhassen, MN Chanhassen, MN 2
4 3 73 Larry Fitzsimmons Larry Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -1
5 2 32 Max Nelson Max Nelson Princeton, MN Princeton, MN -3
6 7 22 Brett Shafer Brett Shafer Menomonie, WI Menomonie, WI 1
7 9 2 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN 2
8 10 18 Ken Dallman Ken Dallman New Germany, MN New Germany, MN 2
9 6 LXV Lucas Peterson Lucas Peterson Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN -3
10 11 26D Chad Dawson Chad Dawson Isanti, MN Isanti, MN 1
11 DNF 8 9K Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -3