10/15/2021 - Gondik Law Speedway
10/15/2021 - Gondik Law Speedway

10/15/2021
Gondik Law Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Andrew Inman

Andrew Inman

Canyon, MN

WISSOTA Midwest Mods Start Finish +/-
Feature 15 9 6
Heat 3 (Round 1) 6 6 -
Heat 2 (Round 2) 3 2 1

Clear Selection

35 Laps

WISSOTA Late ModelFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 1
2 4 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 2
3 1 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -2
4 3 21(B) Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN -1
5 9 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 4
6 5 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -1
7 11 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB 4
8 6 23 Kyle Peterlin Kyle Peterlin Hibbing, MN Hibbing, MN -2
9 12 28(M) Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 3
10 8 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -2
11 7 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN -4
12 15 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 3
13 17 9 Aaron Lillo Aaron Lillo Proctor, MN Proctor, MN 4
14 13 7C Robbie Cooper Robbie Cooper South Range, WI South Range, WI -1
15 14 4L Carey LePage Carey LePage Saginaw, MN Saginaw, MN -1
16 DNF 10 17 Deven VanHouse Deven VanHouse Silver Bay, MN Silver Bay, MN -6
DNS 16 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21(B) Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN 1
2 1 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -1
3 4 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 1
4 3 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -1
5 6 23 Kyle Peterlin Kyle Peterlin Hibbing, MN Hibbing, MN 1
6 7 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 1
7 9 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 2
8 5 9 Aaron Lillo Aaron Lillo Proctor, MN Proctor, MN -3
9 DNF 8 28(M) Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI -1
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -
2 2 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
3 4 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN 1
4 3 4L Carey LePage Carey LePage Saginaw, MN Saginaw, MN -1
5 6 17 Deven VanHouse Deven VanHouse Silver Bay, MN Silver Bay, MN 1
6 8 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 2
7 7 7C Robbie Cooper Robbie Cooper South Range, WI South Range, WI -
8 5 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -3
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 2
2 1 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN -1
3 8 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 5
4 7 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN 3
5 2 7C Robbie Cooper Robbie Cooper South Range, WI South Range, WI -3
6 4 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -2
7 9 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN 2
8 5 9 Aaron Lillo Aaron Lillo Proctor, MN Proctor, MN -3
9 6 4L Carey LePage Carey LePage Saginaw, MN Saginaw, MN -3
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 28(M) Sam Mars Sam Mars Menomonie, WI Menomonie, WI 1
2 6 11 Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 4
3 4 23 Kyle Peterlin Kyle Peterlin Hibbing, MN Hibbing, MN 1
4 3 17 Deven VanHouse Deven VanHouse Silver Bay, MN Silver Bay, MN -1
5 5 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN -
6 8 21(B) Mike Bellefeuille Mike Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN 2
7 7 5E Shane Edginton Shane Edginton Winnipeg, MB Winnipeg, MB -
8 1 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -7
30 Laps

WISSOTA ModifiedsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 4(N) Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
2 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 4
3 7 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 4
4 4 12 Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN -
5 8 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 3
6 5 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI -1
7 12 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI 5
8 1 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -7
9 10 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 1
10 9 37 Kelly Estey Kelly Estey Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -1
11 20 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Alexandria, MN Alexandria, MN 9
12 17 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 5
13 2 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -11
14 13 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
15 25 24D Duane Dale Duane Dale Hibbing, MN Hibbing, MN 10
16 18 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN 2
17 11 95 Rick Rivord Rick Rivord Superior, WI Superior, WI -6
18 14 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -4
19 22 50 Brady Caul Brady Caul Fort Frances, ON Fort Frances, ON 3
20 21 24JR Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN 1
21 24 97 Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN 3
22 23 0 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
23 DNF 16 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Fort McMurray, AB Fort McMurray, AB -7
24 DNF 19 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -5
DNS 15 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 4(N) Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
2 3 12 Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN 1
3 7 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 4
4 2 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI -2
5 5 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -
6 8 37 Kelly Estey Kelly Estey Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 2
7 6 50 Brady Caul Brady Caul Fort Frances, ON Fort Frances, ON -1
8 DNF 4 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -4
DNS 9 24D Duane Dale Duane Dale Hibbing, MN Hibbing, MN -
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 1
2 6 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 4
3 4 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN 1
4 5 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 1
5 3 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -2
6 8 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 2
7 1 24JR Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -6
8 7 0 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 3 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -
2 2 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Fort McMurray, AB Fort McMurray, AB -
3 4 95 Rick Rivord Rick Rivord Superior, WI Superior, WI 1
4 3 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN -1
5 7 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
6 5 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Alexandria, MN Alexandria, MN -1
7 6 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN -1
DNS 8 97 Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN -
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
2 4 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 2
3 2 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -1
4 7 4(N) Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
5 3 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Alexandria, MN Alexandria, MN -2
6 5 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -1
7 6 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Fort McMurray, AB Fort McMurray, AB -1
DNS 8 97 Peter Loecken Peter Loecken Paynesville, MN Paynesville, MN -
DNS 9 24D Duane Dale Duane Dale Hibbing, MN Hibbing, MN -
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
2 4 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 2
3 1 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -2
4 6 12 Matt Aukland Matt Aukland Glyndon, MN Glyndon, MN 2
5 5 95 Rick Rivord Rick Rivord Superior, WI Superior, WI -
6 7 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 1
7 3 50 Brady Caul Brady Caul Fort Frances, ON Fort Frances, ON -4
8 DNF 8 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 3 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 37 Kelly Estey Kelly Estey Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -
2 4 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 2
3 3 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN -
4 6 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 2
5 7 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI 2
6 5 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -1
7 8 24JR Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN 1
8 2 0 Chad Fouquette Chad Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -6
25 Laps

WISSOTA Super StockFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 4 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 2
3 2 8 Dave Flynn Dave Flynn Superior, WI Superior, WI -1
4 6 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN 2
5 8 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 3
6 13 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 7
7 9 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 2
8 14 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 6
9 5 36 Darin Meierotto Darin Meierotto Superior, WI Superior, WI -4
10 19 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI 9
11 12 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 1
12 24 032 Nicholas Jacobson Nicholas Jacobson Bemidji, MN Bemidji, MN 12
13 3 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -10
14 16 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 2
15 10 64(T) Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -5
16 23 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 7
17 25 9 Ronnie Malecki Ronnie Malecki Superior, WI Superior, WI 8
18 15 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -3
19 20 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN 1
20 17 18(S) Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -3
21 21 22 Mike Sirois Mike Sirois Duluth, MN Duluth, MN -
22 11 10 Rich Bishop Rich Bishop New Richmond, WI New Richmond, WI -11
23 DNF 7 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -16
24 DNF 22 64 Jim Urseth Jim Urseth Lake Shore, MN Lake Shore, MN -2
DNS 18 32 Butch Butcher Butch Butcher Carlton, MN Carlton, MN -
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 2
2 4 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 2
3 5 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 2
4 1 32 Butch Butcher Butch Butcher Carlton, MN Carlton, MN -3
5 2 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI -3
6 7 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
7 8 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 1
8 DNF 6 22 Mike Sirois Mike Sirois Duluth, MN Duluth, MN -2
DNS 9 9 Ronnie Malecki Ronnie Malecki Superior, WI Superior, WI -
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 8 Dave Flynn Dave Flynn Superior, WI Superior, WI 1
2 4 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 2
3 6 36 Darin Meierotto Darin Meierotto Superior, WI Superior, WI 3
4 1 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -3
5 5 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN -
6 3 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI -3
7 8 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 1
8 7 18(S) Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -1
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 3 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 64(T) Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 1
2 5 10 Rich Bishop Rich Bishop New Richmond, WI New Richmond, WI 3
3 3 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN -
4 7 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 3
5 4 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -1
6 1 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN -5
7 6 64 Jim Urseth Jim Urseth Lake Shore, MN Lake Shore, MN -1
DNS 8 032 Nicholas Jacobson Nicholas Jacobson Bemidji, MN Bemidji, MN -
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 3
2 5 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN 3
3 7 8 Dave Flynn Dave Flynn Superior, WI Superior, WI 4
4 1 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -3
5 6 7 Andrew Mackey Andrew Mackey Duluth, MN Duluth, MN 1
6 3 22 Mike Sirois Mike Sirois Duluth, MN Duluth, MN -3
7 2 64 Jim Urseth Jim Urseth Lake Shore, MN Lake Shore, MN -5
DNS 8 032 Nicholas Jacobson Nicholas Jacobson Bemidji, MN Bemidji, MN -
DNS 9 9 Ronnie Malecki Ronnie Malecki Superior, WI Superior, WI -
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 4
2 4 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 2
3 2 18(S) Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -1
4 7 1776 Wayne Dean Wayne Dean Strum, WI Strum, WI 3
5 6 64(T) Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN 1
6 3 10 Rich Bishop Rich Bishop New Richmond, WI New Richmond, WI -3
7 8 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 1
8 1 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -7
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 3 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -
2 3 36 Darin Meierotto Darin Meierotto Superior, WI Superior, WI 1
3 5 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 2
4 7 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 3
5 2 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -3
6 6 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI -
7 4 10X Josh Schmidt Josh Schmidt Elk River, MN Elk River, MN -3
8 DNF 8 32 Butch Butcher Butch Butcher Carlton, MN Carlton, MN -
25 Laps

WISSOTA Midwest ModsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 1
2 8 16(V) Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 6
3 10 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN 7
4 17 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 13
5 5 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -
6 4 16 Ryan Savoy Ryan Savoy Superior, WI Superior, WI -2
7 7 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
8 1 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -7
9 15 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 6
10 14 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Scandia, MN Scandia, MN 4
11 6 3M McLean Andrews McLean Andrews Duluth, MN Duluth, MN -5
12 13 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 1
13 9 64 Evan Checkalski Evan Checkalski Proctor, MN Proctor, MN -4
14 19 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 5
15 18 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 3
16 25 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN 9
17 22 88(T) Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON 5
18 20 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN 2
19 16 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN -3
20 11 7M Dalton Mains Dalton Mains Foxboro, WI Foxboro, WI -9
21 23 11X Scott Thompson Scott Thompson International Falls, MN International Falls, MN 2
22 21 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN -1
23 DNF 3 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -20
24 DNF 12 18 Justin Feltus Justin Feltus Warba, MN Warba, MN -12
25 DNF 24 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsSemi Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 1
2 7 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 5
3 8 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN 5
4 4 11X Scott Thompson Scott Thompson International Falls, MN International Falls, MN -
Top 4 transfer
5 DNF 5 14 Adam Shinn Adam Shinn Duluth, MN Duluth, MN -
6 DNF 1 0 Josh Johnson Josh Johnson Superior, WI Superior, WI -5
7 DNF 6 40S Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -1
8 DNF 3 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -5
DNS 9 110 Mike Harsh Mike Harsh Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsSemi Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 1
2 4 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN 2
3 1 88(T) Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -2
4 7 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN 3
Top 4 transfer
5 8 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN 3
6 3 53X Austin Blom Austin Blom Saginaw, MN Saginaw, MN -3
7 5 34 Taylor Madrinich Taylor Madrinich Duluth, MN Duluth, MN -2
8 9 87G Anthony Gallian Anthony Gallian Superior, WI Superior, WI 1
9 DNF 6 F3 Rick Friendt Rick Friendt Oakdale, MN Oakdale, MN -3
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 18 Justin Feltus Justin Feltus Warba, MN Warba, MN 2
2 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -1
3 7 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 4
4 9 0 Josh Johnson Josh Johnson Superior, WI Superior, WI 5
5 8 7M Dalton Mains Dalton Mains Foxboro, WI Foxboro, WI 3
6 4 53X Austin Blom Austin Blom Saginaw, MN Saginaw, MN -2
7 2 F3 Rick Friendt Rick Friendt Oakdale, MN Oakdale, MN -5
8 6 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN -2
9 5 87G Anthony Gallian Anthony Gallian Superior, WI Superior, WI -4
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 3M McLean Andrews McLean Andrews Duluth, MN Duluth, MN -
2 7 16 Ryan Savoy Ryan Savoy Superior, WI Superior, WI 5
3 4 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN 1
4 9 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 5
5 5 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -
6 8 88(T) Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON 2
7 6 14 Adam Shinn Adam Shinn Duluth, MN Duluth, MN -1
8 2 40S Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -6
DNS 3 110 Mike Harsh Mike Harsh Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 3 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
2 2 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI -
3 4 16(V) Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 1
4 7 64 Evan Checkalski Evan Checkalski Proctor, MN Proctor, MN 3
5 3 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -2
6 6 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN -
7 8 11X Scott Thompson Scott Thompson International Falls, MN International Falls, MN 1
8 5 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN -3
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 4 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Scandia, MN Scandia, MN -
2 2 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
3 8 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN 5
4 4 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -
5 5 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -
6 6 34 Taylor Madrinich Taylor Madrinich Duluth, MN Duluth, MN -
7 3 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -4
DQ 7 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN -
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -
2 2 64 Evan Checkalski Evan Checkalski Proctor, MN Proctor, MN -
3 5 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 2
4 7 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 3
5 9 3M McLean Andrews McLean Andrews Duluth, MN Duluth, MN 4
6 3 34 Taylor Madrinich Taylor Madrinich Duluth, MN Duluth, MN -3
7 8 F3 Rick Friendt Rick Friendt Oakdale, MN Oakdale, MN 1
8 4 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN -4
9 DNF 6 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -3
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 6
2 3 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 1
3 2 88(T) Tanner Williamson Tanner Williamson Fort Frances, ON Fort Frances, ON -1
4 6 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN 2
5 4 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN -1
6 1 0 Josh Johnson Josh Johnson Superior, WI Superior, WI -5
7 8 23 Mitch Weiss Mitch Weiss Scandia, MN Scandia, MN 1
8 9 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 1
9 5 87G Anthony Gallian Anthony Gallian Superior, WI Superior, WI -4
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 3 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 7
2 2 7M Dalton Mains Dalton Mains Foxboro, WI Foxboro, WI -
3 3 16 Ryan Savoy Ryan Savoy Superior, WI Superior, WI -
4 4 EZ1 Randy Laage Randy Laage Brooten, MN Brooten, MN -
5 6 53X Austin Blom Austin Blom Saginaw, MN Saginaw, MN 1
6 5 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -1
7 DNF 1 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN -6
DNS 7 110 Mike Harsh Mike Harsh Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 4 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN 1
2 3 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 1
3 5 16(V) Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 2
4 1 11X Scott Thompson Scott Thompson International Falls, MN International Falls, MN -3
5 4 14 Adam Shinn Adam Shinn Duluth, MN Duluth, MN -1
6 8 40S Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI 2
7 7 18 Justin Feltus Justin Feltus Warba, MN Warba, MN -
8 6 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
15 Laps

WISSOTA Pure StockFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI -
2 3 32 Margo Butcher Margo Butcher Warba, MN Warba, MN 1
3 6 17 Aaron Bernick Aaron Bernick Duluth, MN Duluth, MN 3
4 4 131 Jessie Limberios Jessie Limberios Poplar, WI Poplar, WI -
5 7 5Z Zene Anderson Zene Anderson Superior, WI Superior, WI 2
6 5 6 Michaela Sullivan Michaela Sullivan Foxboro, WI Foxboro, WI -1
DQ 2 231 Tom Treviranus Tom Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI -
6 Laps

WISSOTA Pure StockHeat (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI 1
2 5 231 Tom Treviranus Tom Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI 3
3 4 32 Margo Butcher Margo Butcher Warba, MN Warba, MN 1
4 3 131 Jessie Limberios Jessie Limberios Poplar, WI Poplar, WI -1
5 1 6 Michaela Sullivan Michaela Sullivan Foxboro, WI Foxboro, WI -4
DNS 6 17 Aaron Bernick Aaron Bernick Duluth, MN Duluth, MN -
DNS 7 5Z Zene Anderson Zene Anderson Superior, WI Superior, WI -
6 Laps

WISSOTA Pure StockHeat (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 7 Mike Schnider Mike Schnider Cameron, WI Cameron, WI 3
2 1 231 Tom Treviranus Tom Treviranus Hawthorne, WI Hawthorne, WI -1
3 2 32 Margo Butcher Margo Butcher Warba, MN Warba, MN -1
4 3 131 Jessie Limberios Jessie Limberios Poplar, WI Poplar, WI -1
5 5 6 Michaela Sullivan Michaela Sullivan Foxboro, WI Foxboro, WI -
DNS 6 5Z Zene Anderson Zene Anderson Superior, WI Superior, WI -
DNS 7 17 Aaron Bernick Aaron Bernick Duluth, MN Duluth, MN -
15 Laps

WISSOTA HornetFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 47J Justin Barsness Justin Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
2 2 13(J) Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN -
3 1 21 Paul George Paul George Princeton, MN Princeton, MN -2
4 7 26 Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 3
5 12 0 DeJay Jarecki DeJay Jarecki Ashland, WI Ashland, WI 7
6 13 00 Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN 7
7 3 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN -4
8 8 16(A) Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -
9 15 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN 6
10 DNF 5 5X Peyton Edelman Peyton Edelman Solway, MN Solway, MN -5
11 DNF 6 78 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -5
12 DNF 9 3E Devin Goulet Devin Goulet Fargo, ND Fargo, ND -3
DNS 11 27R Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -
DNS 14 37A Alex Aderman Alex Aderman Pease, MN Pease, MN -
DQ 10 18 Bobby Sheldon Bobby Sheldon Tomahawk, WI Tomahawk, WI -
6 Laps

WISSOTA HornetHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN 6
2 6 13(J) Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN 4
3 8 5X Peyton Edelman Peyton Edelman Solway, MN Solway, MN 5
4 DNF 4 3E Devin Goulet Devin Goulet Fargo, ND Fargo, ND -
DNS 1 27R Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -
DNS 2 0 DeJay Jarecki DeJay Jarecki Ashland, WI Ashland, WI -
DNS 3 37A Alex Aderman Alex Aderman Pease, MN Pease, MN -
DQ 5 18 Bobby Sheldon Bobby Sheldon Tomahawk, WI Tomahawk, WI -
6 Laps

WISSOTA HornetHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 21 Paul George Paul George Princeton, MN Princeton, MN 5
2 3 47J Justin Barsness Justin Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 1
3 1 16(A) Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -2
4 7 78 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND 3
5 5 26 Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -
DNS 2 00 Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN -
DNS 4 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
6 Laps

WISSOTA HornetHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21 Paul George Paul George Princeton, MN Princeton, MN 1
2 3 13(J) Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN 1
3 1 5X Peyton Edelman Peyton Edelman Solway, MN Solway, MN -2
4 DNF 5 3E Devin Goulet Devin Goulet Fargo, ND Fargo, ND 1
DNS 4 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -
DNS 6 00 Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN -
DNS 7 0 DeJay Jarecki DeJay Jarecki Ashland, WI Ashland, WI -
6 Laps

WISSOTA HornetHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 26 Jenna Hagemann Jenna Hagemann Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 2
2 1 78 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -1
3 5 47J Justin Barsness Justin Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
4 2 11A Jamie Ammerman Jamie Ammerman Mora, MN Mora, MN -2
5 7 16(A) Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 2
6 4 18 Bobby Sheldon Bobby Sheldon Tomahawk, WI Tomahawk, WI -2
DNS 6 37A Alex Aderman Alex Aderman Pease, MN Pease, MN -
DNS 8 27R Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -
20 Laps

WISSOTA Street StockFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 2
2 1 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI -1
3 4 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
4 5 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN 1
5 9 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 4
6 16 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN 10
7 15 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 8
8 2 71 Josh Long Josh Long Canby, MN Canby, MN -6
9 10 26T Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
10 6 38 Thomas O'Brien Thomas O'Brien Webster, WI Webster, WI -4
11 13 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 2
12 12 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -
13 7 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -6
14 DNF 14 95F Brian Furbur Brian Furbur Royalton, MN Royalton, MN -
15 DNF 11 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -4
16 DNF 8 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN -8
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 1 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 71 Josh Long Josh Long Canby, MN Canby, MN 4
2 3 38 Thomas O'Brien Thomas O'Brien Webster, WI Webster, WI 1
3 2 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -1
4 8 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN 4
5 7 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN 2
6 6 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
7 4 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -3
8 DNF 1 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -7
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 2 (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI 4
2 7 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 5
3 2 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN -1
4 1 26T Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -3
5 4 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -1
6 6 95F Brian Furbur Brian Furbur Royalton, MN Royalton, MN -
DNS 3 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -
DNS 8 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 1 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 5
2 3 71 Josh Long Josh Long Canby, MN Canby, MN 1
3 5 38 Thomas O'Brien Thomas O'Brien Webster, WI Webster, WI 2
4 1 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN -3
5 7 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI 2
6 4 873 Taven Woodie Taven Woodie Milaca, MN Milaca, MN -2
7 DNF 2 95F Brian Furbur Brian Furbur Royalton, MN Royalton, MN -5
DNS 8 34JR Braden Brauer Braden Brauer Eyota, MN Eyota, MN -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 2 (Round 2)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 01 Justin Pogones Justin Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
2 4 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI 2
3 2 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI -1
4 3 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
5 7 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 2
6 5 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -1
7 8 26T Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
DNS 6 10 Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -
15 Laps

WISSOTA Mod FourFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7T Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN 1
2 10 31J Jordan Fischer Jordan Fischer Ogilvie, MN Ogilvie, MN 8
3 9 XL1 Chad Funt Chad Funt Hillman, MN Hillman, MN 6
4 3 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN -1
5 4 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN -1
6 5 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI -1
7 1 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -6
8 8 05V Gavin Voss Gavin Voss Laporte, MN Laporte, MN -
9 7 5F Jonathen Feda Jonathen Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -2
10 6 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN -4
11 11 07M Donald Mead Donald Mead Dayton, MN Dayton, MN -
8 Laps

WISSOTA Mod FourHeat (Round 1)

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN 7
2 5 7T Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN 3
3 6 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 3
4 7 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist