10/30/2021 - Wenatchee Valley Super Oval
10/30/2021 - Wenatchee Valley Super Oval

10/30/2021
Wenatchee Valley Super Oval

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

14 Laps

1/4 Midget Stock Honda 120 Stock RookieA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 2
2 2 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA -
3 4 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA 1
4 8 21A Hayden Adams Hayden Adams Bellingham, WA Bellingham, WA 4
5 1 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA -4
6 5 1 Treycen LeCompte Treycen LeCompte Elma, WA Elma, WA -1
7 7 87 Hudson Lutz Hudson Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA -
8 6 42 Wesley Huffines Wesley Huffines Selah, WA Selah, WA -2
6 Laps

1/4 Midget Stock Honda 120 Stock RookieHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA -
2 7 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA 5
3 4 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA 1
4 8 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 4
5 6 1 Treycen LeCompte Treycen LeCompte Elma, WA Elma, WA 1
6 2 42 Wesley Huffines Wesley Huffines Selah, WA Selah, WA -4
7 3 21A Hayden Adams Hayden Adams Bellingham, WA Bellingham, WA -4
8 5 87 Hudson Lutz Hudson Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA -3
6 Laps

1/4 Midget Stock Honda 120 Stock RookieHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA 1
2 1 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -1
3 8 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA 5
4 5 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA 1
5 3 1 Treycen LeCompte Treycen LeCompte Elma, WA Elma, WA -2
6 4 87 Hudson Lutz Hudson Lutz Ephrata, WA Ephrata, WA -2
7 7 42 Wesley Huffines Wesley Huffines Selah, WA Selah, WA -
14 Laps

1/4 Midget Open Motor ClassA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA -
2 4 05 Kaidyn Moran Kaidyn Moran Kennewick, WA Kennewick, WA 2
3 2 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA -1
4 5 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 1
5 3 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA -2
6 Laps

1/4 Midget Open Motor ClassHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA -
2 2 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA -
3 5 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 2
4 3 05 Kaidyn Moran Kaidyn Moran Kennewick, WA Kennewick, WA -1
5 4 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA -1
0 Laps

1/4 Midget Open Motor ClassPractice 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 1
2 3 55 Jordan Devries Jordan Devries Concrete, WA Concrete, WA 1
3 4 29 Payton Harding Payton Harding Oakville, WA Oakville, WA 1
4 5 1C Carter Sweatman Carter Sweatman Hoquiam, WA Hoquiam, WA 1
5 1 05 Kaidyn Moran Kaidyn Moran Kennewick, WA Kennewick, WA -4
12 Laps

Jr Karts Ages 5-15A Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 999 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
2 4 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
3 3 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
4 2 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -2
5 5 43 Case Torrey Case Torrey Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
12 Laps

Jr Karts Ages 5-15A Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 3 Madex Moran Madex Moran Kennewick, WA Kennewick, WA -
2 3 10 Skylar McClaughry Skylar McClaughry Marysville, WA Marysville, WA 1
3 7 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
4 5 21M Madi Hoppe Madi Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 1
5 10 4 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA 5
6 2 21 Brody Tarr Spoka Brody Tarr Spoka Spokane, WA Spokane, WA -4
7 8 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA 1
8 6 74 tyler huffines tyler huffines Selah, WA Selah, WA -2
9 9 63 Rowdy Rupinksi Rowdy Rupinksi Rathdrum, WA Rathdrum, WA -
10 4 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA -6
6 Laps

Jr Karts Ages 5-15Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
2 3 999 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
3 2 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
4 5 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA 1
5 4 43 Case Torrey Case Torrey Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
6 Laps

Jr Karts Ages 5-15Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 3 Madex Moran Madex Moran Kennewick, WA Kennewick, WA 7
2 2 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
3 1 10 Skylar McClaughry Skylar McClaughry Marysville, WA Marysville, WA -2
4 7 21M Madi Hoppe Madi Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 3
5 9 21 Brody Tarr Spoka Brody Tarr Spoka Spokane, WA Spokane, WA 4
6 5 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA -1
7 6 74 tyler huffines tyler huffines Selah, WA Selah, WA -1
8 10 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA 2
9 3 4 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA -6
6 Laps

Jr Karts Ages 5-15Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
2 2 999 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
3 4 43 Case Torrey Case Torrey Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
4 3 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
5 5 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
6 Laps

Jr Karts Ages 5-15Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 3 Madex Moran Madex Moran Kennewick, WA Kennewick, WA 1
2 1 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA -1
3 3 21 Brody Tarr Spoka Brody Tarr Spoka Spokane, WA Spokane, WA -
4 5 63 Rowdy Rupinksi Rowdy Rupinksi Rathdrum, WA Rathdrum, WA 1
5 4 74 tyler huffines tyler huffines Selah, WA Selah, WA -1
6 9 10 Skylar McClaughry Skylar McClaughry Marysville, WA Marysville, WA 3
7 7 4 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA -
8 8 21M Madi Hoppe Madi Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA -
9 10 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA 1
10 6 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA -4
20 Laps

Stage 2/3 4 CycleA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 63 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
2 4 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 2
3 8 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 5
4 6 13X Josh Gray Josh Gray Stratford, WA Stratford, WA 2
5 9 15 Michael Knutson Michael Knutson Quincy, WA Quincy, WA 4
6 11 12X Mason Thompson Mason Thompson Spokane, WA Spokane, WA 5
7 3 13 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -4
8 5 12 Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA -3
9 7 21 Haleigh Pennington Haleigh Pennington Spokane, WA Spokane, WA -2
10 13 11 Avery Touchette Avery Touchette Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 3
11 2 5 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA -9
12 12 2 Cooper Richards Cooper Richards East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
13 10 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA -3
8 Laps

Stage 2/3 4 CycleHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -
2 5 63 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA 3
3 6 12X Mason Thompson Mason Thompson Spokane, WA Spokane, WA 3
4 7 12 Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA 3
5 3 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
6 4 15 Michael Knutson Michael Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
7 2 2 Cooper Richards Cooper Richards East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
8 Laps

Stage 2/3 4 CycleHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 21 Haleigh Pennington Haleigh Pennington Spokane, WA Spokane, WA 5
2 4 5 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA 2
3 2 13 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -1
4 1 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA -3
5 5 13X Josh Gray Josh Gray Stratford, WA Stratford, WA -
6 3 11 Avery Touchette Avery Touchette Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -3
8 Laps

Stage 2/3 4 CycleHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 63 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA 2
2 6 13X Josh Gray Josh Gray Stratford, WA Stratford, WA 4
3 5 12 Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA 2
4 4 12X Mason Thompson Mason Thompson Spokane, WA Spokane, WA -
5 2 15 Michael Knutson Michael Knutson Quincy, WA Quincy, WA -3
6 1 21 Haleigh Pennington Haleigh Pennington Spokane, WA Spokane, WA -5
8 Laps

Stage 2/3 4 CycleHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 13 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 1
2 4 5 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA 2
3 7 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 4
4 6 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
5 3 2 Cooper Richards Cooper Richards East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -2
6 1 11 Avery Touchette Avery Touchette Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -5
7 5 8 Ryan Burnett Ryan Burnett Spokane, WA Spokane, WA -2
20 Laps

KT 100 HeavyA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
2 4 66 Garett Colletti Garett Colletti Kent, WA Kent, WA 2
3 1 677 Jerry Pitts Jerry Pitts Ephrata, WA Ephrata, WA -2
4 8 10J Skyler Jennings Skyler Jennings Bothell, WA Bothell, WA 4
5 6 7 Nic Sampson Nic Sampson Marysville, WA Marysville, WA 1
6 5 20M Michael Torrisi Michael Torrisi Marysville, WA Marysville, WA -1
7 10 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 3
8 9 56 Chris Cort Chris Cort Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 1
9 3 8C Chad Lindsey Chad Lindsey Wilsonville, OR Wilsonville, OR -6
8 Laps

KT 100 HeavyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 66 Garett Colletti Garett Colletti Kent, WA Kent, WA -
2 6 8C Chad Lindsey Chad Lindsey Wilsonville, OR Wilsonville, OR 4
3 3 20M Michael Torrisi Michael Torrisi Marysville, WA Marysville, WA -
4 2 56 Chris Cort Chris Cort Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -2
5 4 7 Nic Sampson Nic Sampson Marysville, WA Marysville, WA -1
8 Laps

KT 100 HeavyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 677 Jerry Pitts Jerry Pitts Ephrata, WA Ephrata, WA 3
2 1 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
3 5 10J Skyler Jennings Skyler Jennings Bothell, WA Bothell, WA 2
4 3 671 Bamba Eddie Bamba Eddie Monroe, WA Monroe, WA -1
8 Laps

KT 100 HeavyHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 4
2 2 8C Chad Lindsey Chad Lindsey Wilsonville, OR Wilsonville, OR -
3 4 7 Nic Sampson Nic Sampson Marysville, WA Marysville, WA 1
4 3 671 Bamba Eddie Bamba Eddie Monroe, WA Monroe, WA -1
5 6 56 Chris Cort Chris Cort Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 1
6 1 10J Skyler Jennings Skyler Jennings Bothell, WA Bothell, WA -5
8 Laps

KT 100 HeavyHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 677 Jerry Pitts Jerry Pitts Ephrata, WA Ephrata, WA 1
2 3 20M Michael Torrisi Michael Torrisi Marysville, WA Marysville, WA 1
3 5 66 Garett Colletti Garett Colletti Kent, WA Kent, WA 2
4 1 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -3
20 Laps

KT 100 LightA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA -
2 3 16 Nik Larson Nik Larson Graham, WA Graham, WA 1
3 2 11C Chad Sinner Chad Sinner -1
4 6 10 Dan Stanley Dan Stanley Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
5 5 69 Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
8 Laps

KT 100 LightHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA -
2 5 69 Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
3 6 2 Cooper Richards Cooper Richards East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
4 3 16 Nik Larson Nik Larson Graham, WA Graham, WA -1
5 2 11C Chad Sinner Chad Sinner -3
0 Laps

KT 100 LightPractice 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 Cooper Richards Cooper Richards East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
2 3 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA 1
3 2 16 Nik Larson Nik Larson Graham, WA Graham, WA -1
4 5 10 Dan Stanley Dan Stanley Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
5 1 69 Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -4
6 4 11C Chad Sinner Chad Sinner -2
20 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)A Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 11
2 5 O61 Jim Kellogg Jim Kellogg Spokane, WA Spokane, WA 3
3 6 26R Brandon Baker Brandon Baker Cheney, WA Cheney, WA 3
4 3 88XX Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID -1
5 2 80 Ashley Guetlin Ashley Guetlin Spokane, WA Spokane, WA -3
6 9 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
7 4 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -3
8 7 75 Ken McGuire Ken McGuire Spokane, WA Spokane, WA -1
9 11 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
10 8 114 Harley Kellogg Harley Kellogg Spokane, WA Spokane, WA -2
11 1 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -10
12 10 2 Kyle Larr Kyle Larr Ephrata, WA Ephrata, WA -2
12 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)B Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
2 2 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
3 1 27 Samuel Anthony Samuel Anthony Spokane, WA Spokane, WA -2
4 6 62 Rich Irving Rich Irving Spokane, WA Spokane, WA 2
5 5 8 Bryant Routt Bryant Routt Spokane, WA Spokane, WA -
6 8 93 Nathan Pugh Nathan Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
7 7 14 Joshua Lord Joshua Lord Spokane, WA Spokane, WA -
8 4 08 samantha varner samantha varner Spokane, WA Spokane, WA -4
8 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 4
2 4 88XX Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 2
3 2 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -1
4 6 O61 Jim Kellogg Jim Kellogg Spokane, WA Spokane, WA 2
5 8 26R Brandon Baker Brandon Baker Cheney, WA Cheney, WA 3
6 1 08 samantha varner samantha varner Spokane, WA Spokane, WA -5
7 7 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
8 9 14 Joshua Lord Joshua Lord Spokane, WA Spokane, WA 1
9 3 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -6
8 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
2 6 80 Ashley Guetlin Ashley Guetlin Spokane, WA Spokane, WA 4
3 2 114 Harley Kellogg Harley Kellogg Spokane, WA Spokane, WA -1
4 5 75 Ken McGuire Ken McGuire Spokane, WA Spokane, WA 1
5 8 27 Samuel Anthony Samuel Anthony Spokane, WA Spokane, WA 3
6 9 2 Kyle Larr Kyle Larr Ephrata, WA Ephrata, WA 3
7 7 8 Bryant Routt Bryant Routt Spokane, WA Spokane, WA -
8 3 62 Rich Irving Rich Irving Spokane, WA Spokane, WA -5
9 1 93 Nathan Pugh Nathan Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -8
8 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 26R Brandon Baker Brandon Baker Cheney, WA Cheney, WA 1
2 4 O61 Jim Kellogg Jim Kellogg Spokane, WA Spokane, WA 2
3 6 88XX Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 3
4 5 75 Ken McGuire Ken McGuire Spokane, WA Spokane, WA 1
5 1 2 Kyle Larr Kyle Larr Ephrata, WA Ephrata, WA -4
6 7 62 Rich Irving Rich Irving Spokane, WA Spokane, WA 1
7 3 8 Bryant Routt Bryant Routt Spokane, WA Spokane, WA -4
8 8 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
9 9 93 Nathan Pugh Nathan Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Sealed Predator(Spokane Rules)Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 4
2 3 80 Ashley Guetlin Ashley Guetlin Spokane, WA Spokane, WA 1
3 8 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 5
4 6 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
5 4 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -1
6 1 27 Samuel Anthony Samuel Anthony Spokane, WA Spokane, WA -5
7 7 114 Harley Kellogg Harley Kellogg Spokane, WA Spokane, WA -
8 9 08 samantha varner samantha varner Spokane, WA Spokane, WA 1
9 2 14 Joshua Lord Joshua Lord Spokane, WA Spokane, WA -7
20 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 6 Dustin Haviland Dustin Haviland Arlington, WA Arlington, WA 10
2 2 4 Todd Walters Todd Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
3 12 12RK Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA 9
4 4 9 Chris Walters Chris Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
5 5 74 Randy Russell Randy Russell Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
6 6 26X Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
7 8 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA 1
8 9 10 Dan Saltis Dan Saltis Marysville, WA Marysville, WA 1
9 10 12 Spencer Hamilton Spencer Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
10 3 88 Dane Stemme Dane Stemme Concrete, WA Concrete, WA -7
11 1 2 Tanner Bennett Tanner Bennett Ellensburg, WA Ellensburg, WA -10
12 7 99 Tyler Larr Tyler Larr Ephrata, WA Ephrata, WA -5
12 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorB Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 6 Dustin Haviland Dustin Haviland Arlington, WA Arlington, WA -
2 5 12RK Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA 3
3 3 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
4 4 5 Boyd Griffin Boyd Griffin Edmonds, WA Edmonds, WA -
5 2 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -3
6 6 7 Chad Barnett Chad Barnett Lacey, WA Lacey, WA -
7 7 20 Randy Pugh Randy Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4 Todd Walters Todd Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
2 9 9 Chris Walters Chris Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 7
3 3 74 Randy Russell Randy Russell Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
4 6 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
5 4 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
6 7 5 Boyd Griffin Boyd Griffin Edmonds, WA Edmonds, WA 1
7 1 7 Chad Barnett Chad Barnett Lacey, WA Lacey, WA -6
8 8 99 Tyler Larr Tyler Larr Ephrata, WA Ephrata, WA -
9 5 20 Randy Pugh Randy Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -4
8 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 26X Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
2 8 2 Tanner Bennett Tanner Bennett Ellensburg, WA Ellensburg, WA 6
3 7 88 Dane Stemme Dane Stemme Concrete, WA Concrete, WA 4
4 4 6 Dustin Haviland Dustin Haviland Arlington, WA Arlington, WA -
5 2 10 Dan Saltis Dan Saltis Marysville, WA Marysville, WA -3
6 1 12 Spencer Hamilton Spencer Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
7 5 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA -2
8 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2 Tanner Bennett Tanner Bennett Ellensburg, WA Ellensburg, WA -
2 3 12RK Jason Thomas Jason Thomas Granite Falls, WA Granite Falls, WA 1
3 8 74 Randy Russell Randy Russell Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 5
4 2 9 Chris Walters Chris Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -2
5 7 10 Dan Saltis Dan Saltis Marysville, WA Marysville, WA 2
6 4 5 Boyd Griffin Boyd Griffin Edmonds, WA Edmonds, WA -2
7 5 6 Dustin Haviland Dustin Haviland Arlington, WA Arlington, WA -2
8 9 7 Chad Barnett Chad Barnett Lacey, WA Lacey, WA 1
9 6 20 Randy Pugh Randy Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -3
8 Laps

Box/Stage 1 Clone/PredatorHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 99 Tyler Larr Tyler Larr Ephrata, WA Ephrata, WA 1
2 1 88 Dane Stemme Dane Stemme Concrete, WA Concrete, WA -1
3 3 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA -
4 7 4 Todd Walters Todd Walters East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
5 8 12 Spencer Hamilton Spencer Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
6 5 26X Cameron Doyle Cameron Doyle East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -1
7 6 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
8 4 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA -4
20 Laps

Super Mod 4 CycleA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA -
2 4 21 Andy Pellham Andy Pellham Everett, WA Everett, WA 2
3 2 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
4 10 3 Paul Hoppe Paul Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 6
5 5 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
6 11 17 Travis Hawthorne Travis Hawthorne Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 5
7 8 12 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA 1
8 12 28 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA 4
9 7 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA -2
10 3 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -7
11 6 24 Matt Dugas Matt Dugas Bridgeport, WA Bridgeport, WA -5
12 9 83 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA -3
12 Laps

Super Mod 4 CycleB Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 17 Travis Hawthorne Travis Hawthorne Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 5
2 2 28 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
3 3 33 Alec Bedard Alec Bedard Spokane, WA Spokane, WA -
4 5 131 Derek Amundson Derek Amundson Blaine, WA Blaine, WA 1
5 4 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -1
6 7 8 Chloe Hudson Chloe Hudson Mount Vernon, WA Mount Vernon, WA 1
7 8 45 David McClaughry David McClaughry Marysville, WA Marysville, WA 1
8 Laps

Super Mod 4 CycleHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA -
2 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
3 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
4 12 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
5 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -
6 1 3 Paul Hoppe Paul Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA -5
7 24 Matt Dugas Matt Dugas Bridgeport, WA Bridgeport, WA -
8 Laps

Super Mod 4 CycleHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 28 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
2 83 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA -
3 21 Andy Pellham Andy Pellham Everett, WA Everett, WA -
4 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA -
5 26X Jeff Babcock Jeff Babcock Monroe, WA Monroe, WA -
6 33 Alec Bedard Alec Bedard Spokane, WA Spokane, WA -
7 131 Derek Amundson Derek Amundson Blaine, WA Blaine, WA -
8 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -
9 8 Chloe Hudson Chloe Hudson Mount Vernon, WA Mount Vernon, WA -
8 Laps

Super Mod 4 CycleHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA 1
2 5 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
3 9 21 Andy Pellham Andy Pellham Everett, WA Everett, WA 6
4 1 17 Travis Hawthorne Travis Hawthorne Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -3
5 8 02 Tyler McLeod Tyler McLeod Snohomish, WA Snohomish, WA 3
6 3 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -3
7 4 131 Derek Amundson Derek Amundson Blaine, WA Blaine, WA -3
8 7 8 Chloe Hudson Chloe Hudson Mount Vernon, WA Mount Vernon, WA -1
8 Laps

Super Mod 4 CycleHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 6
2 4 24 Matt Dugas Matt Dugas Bridgeport, WA Bridgeport, WA 2
3 1 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
4 6 3 Paul Hoppe Paul Hoppe Sedro-woolley, WA Sedro-woolley, WA 2
5 3 26X Jeff Babcock Jeff Babcock Monroe, WA Monroe, WA -2
6 8 12 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA 2
7 2 33 Alec Bedard Alec Bedard Spokane, WA Spokane, WA -5
8 5 83 Braeden Havens Braeden Havens AirwayHeights, WA AirwayHeights, WA -3
9 9 45 David McClaughry David McClaughry Marysville, WA Marysville, WA -
12 Laps

Kids Comer KartsA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 95 Maverick Boney Maverick Boney Dayton, NV Dayton, NV -
2 2 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
3 4 6 William Haviland William Haviland Arlington, WA Arlington, WA 1
4 3 5 Ben Hindman Ben Hindman Vancouver, WA Vancouver, WA -1
6 Laps

Kids Comer KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 95 Maverick Boney Maverick Boney Dayton, NV Dayton, NV 1
2 1 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
3 3 5 Ben Hindman Ben Hindman Vancouver, WA Vancouver, WA -
4 4 6 William Haviland William Haviland Arlington, WA Arlington, WA -
6 Laps

Kids Comer KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 95 Maverick Boney Maverick Boney Dayton, NV Dayton, NV 3
2 3 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
3 2 5 Ben Hindman Ben Hindman Vancouver, WA Vancouver, WA -1
4 1 6 William Haviland William Haviland Arlington, WA Arlington, WA -3