9/17/2022 - Wenatchee Valley Super Oval
9/17/2022 - Wenatchee Valley Super Oval

9/17/2022
Wenatchee Valley Super Oval

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Trayten Tarr

Trayten Tarr

Spokane, WA

Jerry's Auto Supply Pro Late Models Start Finish +/-
Jerry Berschauer 125 18 22 -4
Qualifying 13.834 18 8
Practice1 21 - -
Practice2 26 - -

Clear Selection

125 Laps

Jerry's Auto Supply Pro Late ModelsJerry Berschauer 125

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 7
2 2 40 Alan Cress Alan Cress Stayton, OR Stayton, OR -
3 3 5 Jan Evans Jan Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
4 7 7 Zach Riehl Zach Riehl Corbett, OR Corbett, OR 3
5 14 9 Josh Roberts Josh Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 9
6 6 26 John Newhouse John Newhouse Twin Falls, ID Twin Falls, ID -
7 9 11G Nick Gibson Nick Gibson GARDEN CITY, MO GARDEN CITY, MO 2
8 4 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -4
9 1 42 Garrett Huffines Garrett Huffines Selah, WA Selah, WA -8
10 13 2 Terry Halverson Terry Halverson Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
11 19 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 8
12 5 25 Randy Marshall Jr Randy Marshall Jr Moxee, WA Moxee, WA -7
13 22 3 Ken Bonney Ken Bonney Hermiston, OR Hermiston, OR 9
14 20 97 Josh Ingram Josh Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA 6
15 21 47 Cody Denton Cody Denton Yakima, WA Yakima, WA 6
16 24 52K Travis Koenen Travis Koenen Everett, WA Everett, WA 8
17 15 05 Kaidyn Moran Kaidyn Moran Kennewick, WA Kennewick, WA -2
18 10 55 Haeden Plybon Haeden Plybon Spokane, WA Spokane, WA -8
19 11 19 Thomas Stanford Thomas Stanford Sammamish, WA Sammamish, WA -8
20 17 94 Ashton Cristiani Ashton Cristiani Nampa, ID Nampa, ID -3
21 23 19K Kayla Petersen Kayla Petersen Federal Way, WA Federal Way, WA 2
22 18 63 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -4
23 12 17 Max Schroeder Max Schroeder Tacoma, WA Tacoma, WA -11
24 16 12 Chad Fitzpatrick Chad Fitzpatrick Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA -8
15 Laps

Jerry's Auto Supply Pro Late ModelsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 47 Cody Denton Cody Denton Yakima, WA Yakima, WA 2
2 1 3 Ken Bonney Ken Bonney Hermiston, OR Hermiston, OR -1
3 2 19K Kayla Petersen Kayla Petersen Federal Way, WA Federal Way, WA -1
4 4 52K Travis Koenen Travis Koenen Everett, WA Everett, WA -
Top 4 transfer
5 5 71 Justin Dunagan Justin Dunagan Newport, WA Newport, WA -
6 6 81 Ray Clever Ray Clever Boise, ID Boise, ID -
0 Laps

Jerry's Auto Supply Pro Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 21 55 Haeden Plybon Haeden Plybon Spokane, WA Spokane, WA 13.499
2 11 11G Nick Gibson Nick Gibson GARDEN CITY, MO GARDEN CITY, MO 13.524
3 8 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 13.537
4 22 7 Zach Riehl Zach Riehl Corbett, OR Corbett, OR 13.557
5 19 26 John Newhouse John Newhouse Twin Falls, ID Twin Falls, ID 13.568
6 17 25 Randy Marshall Jr Randy Marshall Jr Moxee, WA Moxee, WA 13.573
7 12 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 13.594
8 9 5 Jan Evans Jan Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.600
9 3 40 Alan Cress Alan Cress Stayton, OR Stayton, OR 13.604
10 14 42 Garrett Huffines Garrett Huffines Selah, WA Selah, WA 13.623
11 25 19 Thomas Stanford Thomas Stanford Sammamish, WA Sammamish, WA 13.645
12 24 17 Max Schroeder Max Schroeder Tacoma, WA Tacoma, WA 13.677
13 13 2 Terry Halverson Terry Halverson Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.696
14 18 05 Kaidyn Moran Kaidyn Moran Kennewick, WA Kennewick, WA 13.720
15 23 9 Josh Roberts Josh Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 13.720
16 10 12 Chad Fitzpatrick Chad Fitzpatrick Lake Stevens, WA Lake Stevens, WA 13.741
17 4 94 Ashton Cristiani Ashton Cristiani Nampa, ID Nampa, ID 13.767
18 26 63 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA 13.834
19 5 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 13.849
20 15 97 Josh Ingram Josh Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.886
Top 20 transfer
21 1 3 Ken Bonney Ken Bonney Hermiston, OR Hermiston, OR 13.956
22 20 19K Kayla Petersen Kayla Petersen Federal Way, WA Federal Way, WA 13.964
23 6 47 Cody Denton Cody Denton Yakima, WA Yakima, WA 14.018
24 16 52K Travis Koenen Travis Koenen Everett, WA Everett, WA 14.024
25 7 71 Justin Dunagan Justin Dunagan Newport, WA Newport, WA 14.274
26 2 81 Ray Clever Ray Clever Boise, ID Boise, ID 15.027
25 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 7
2 2 10 Christian Foster Christian Foster Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
3 4 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
4 3 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA -1
5 10 37 Derrick Kapalo Derrick Kapalo Ephrata, WA Ephrata, WA 5
6 1 19W Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
7 6 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA -1
8 9 24 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA 1
9 21 98K Karlyn Kocher Karlyn Kocher Leavenworth, WA Leavenworth, WA 12
10 14 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
11 12 2 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 1
12 11 9 Hans Roberts Hans Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA -1
13 7 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA -6
14 16 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
15 20 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 5
16 18 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
17 17 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
18 19 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
19 15 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -4
20 13 35J Jered Bykoski Jered Bykoski East Wenachee, WA East Wenachee, WA -7
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
2 5 35J Jered Bykoski Jered Bykoski East Wenachee, WA East Wenachee, WA 3
3 3 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
4 4 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
5 6 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
6 7 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
7 1 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -6
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
2 2 10 Christian Foster Christian Foster Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
3 7 98K Karlyn Kocher Karlyn Kocher Leavenworth, WA Leavenworth, WA 4
4 6 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 2
5 3 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA -2
6 1 19W Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
7 5 99 Tommy Craig Tommy Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
2 3 24 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA 1
3 4 37 Derrick Kapalo Derrick Kapalo Ephrata, WA Ephrata, WA 1
4 5 9 Hans Roberts Hans Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 1
5 7 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 2
6 6 2 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
7 1 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA -6
0 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 17 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 16.640
2 21 2 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 16.782
3 18 9 Hans Roberts Hans Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 16.783
4 12 37 Derrick Kapalo Derrick Kapalo Ephrata, WA Ephrata, WA 16.911
5 2 24 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA 17.011
6 8 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.071
7 5 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA 17.241
8 3 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 17.313
9 7 99 Tommy Craig Tommy Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.390
10 20 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.448
11 1 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA 17.604
12 9 10 Christian Foster Christian Foster Soap Lake, WA Soap Lake, WA 17.620
13 22 19W Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.771
14 19 35 Maiya Shouey Maiya Shouey East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.832
15 11 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.935
16 14 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 18.045
17 16 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 18.128
18 4 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 18.277
19 10 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 19.782
20 15 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 20.281
All transfer
15 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 10 Devin Norman Devin Norman Yakima, WA Yakima, WA -
2 5 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
3 3 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
4 6 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
5 4 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA -1
15 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosA Main 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 5
2 4 -4 Wyatt Flowers Wyatt Flowers Palmer, AK Palmer, AK 2
3 1 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -2
4 5 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA 1
5 3 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA -2
6 2 27 Sydney Hamlin Sydney Hamlin Post Falls, ID Post Falls, ID -4
8 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4 Madison Hagood Madison Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 1
2 5 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
3 3 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
4 1 10 Devin Norman Devin Norman Yakima, WA Yakima, WA -3
5 4 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA -1
6 6 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
8 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 5
2 4 -4 Wyatt Flowers Wyatt Flowers Palmer, AK Palmer, AK 2
3 1 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -2
4 5 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA 1
5 3 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA -2
6 2 27 Sydney Hamlin Sydney Hamlin Post Falls, ID Post Falls, ID -4
0 Laps

Angel Bail Bonds BandolerosQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 45 Cannon Delong Cannon Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 16.215
2 3 24 Cole Dasenbrock Cole Dasenbrock Deer Park, WA Deer Park, WA 16.637
3 6 -4 Wyatt Flowers Wyatt Flowers Palmer, AK Palmer, AK 16.643
4 4 77 Caleb Delong Caleb Delong Ephrata, WA Ephrata, WA 16.689
5 9 27 Sydney Hamlin Sydney Hamlin Post Falls, ID Post Falls, ID 16.821
6 7 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 16.832
7 12 33 Kaden Steinburg Kaden Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.955
8 11 34 Tyler Steinberg Tyler Steinberg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.968
9 2 91 Dakota Ballard Dakota Ballard Yakima, WA Yakima, WA 17.016
10 1 21 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.625
11 8 4 Madison Hagood Madison Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 17.645
12 10 10 Devin Norman Devin Norman Yakima, WA Yakima, WA 17.829
40 Laps

INEX LegendsA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 4 Parker Stephens Parker Stephens Tumwater, WA Tumwater, WA 7
2 7 42 Chris Bellanca Chris Bellanca Tacoma, WA Tacoma, WA 5
3 5 25C Brandon Cole Brandon Cole Olympia, WA Olympia, WA 2
4 6 92 Levie Jones Levie Jones Puyallup, WA Puyallup, WA 2
5 11 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 6
6 9 69 Andrew Riehl Andrew Riehl , WA , WA 3
7 12 11C Chad Sinner Chad Sinner 5
8 13 09 Cole Alton Cole Alton Port Angeles, WA Port Angeles, WA 5
9 1 43D Dylan Wolf Dylan Wolf Auburn, WA Auburn, WA -8
10 10 37 mason nelson mason nelson Pacific, WA Pacific, WA -
11 2 16M Alex Mandere Alex Mandere Spokane, WA Spokane, WA -9
12 3 88 Kellen Dean Kellen Dean West Richland, WA West Richland, WA -9
13 14 01 Mason Cole Mason Cole Chehalis, WA Chehalis, WA 1
14 4 33 Kyle Lang Kyle Lang Snohomish, WA Snohomish, WA -10
15 15 15D Davis Jacobson Davis Jacobson Bonney Lake, WA Bonney Lake, WA -
16 17 2 Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
17 18 40 Samantha Schwarz Samantha Schwarz Mercer Island, WA Mercer Island, WA 1
18 22 59W Josh Wharton Josh Wharton Tenino, WA Tenino, WA 4
19 19 98 Aaron Flet Aaron Flet Tacoma, WA Tacoma, WA -
20 16 66 Austin Snodgrass Austin Snodgrass Kennewick, WA Kennewick, WA -4
21 20 3 Neena Kik Neena Kik Hermiston, OR Hermiston, OR -1
22 24 9 Steve Berven Steve Berven West Richland, WA West Richland, WA 2
23 21 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR -2
24 23 6 Todd Connell Todd Connell Yakima, WA Yakima, WA -1
15 Laps

INEX LegendsB Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR 1
2 1 59W Josh Wharton Josh Wharton Tenino, WA Tenino, WA -1
3 3 6 Todd Connell Todd Connell Yakima, WA Yakima, WA -
4 4 9 Steve Berven Steve Berven West Richland, WA West Richland, WA -
Top 4 transfer
5 5 12 Mac Roberts Mac Roberts Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
6 6 17S Michael Schoonover Jr Michael Schoonover Jr Port Orchard, WA Port Orchard, WA -
7 7 44 Sandy Adams Sandy Adams East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
0 Laps

INEX LegendsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 25 4 Parker Stephens Parker Stephens Tumwater, WA Tumwater, WA 14.610
2 3 42 Chris Bellanca Chris Bellanca Tacoma, WA Tacoma, WA 14.631
3 12 92 Levie Jones Levie Jones Puyallup, WA Puyallup, WA 14.656
4 5 25C Brandon Cole Brandon Cole Olympia, WA Olympia, WA 14.672
5 15 33 Kyle Lang Kyle Lang Snohomish, WA Snohomish, WA 14.771
6 8 88 Kellen Dean Kellen Dean West Richland, WA West Richland, WA 14.783
7 16 16M Alex Mandere Alex Mandere Spokane, WA Spokane, WA 14.804
8 27 43D Dylan Wolf Dylan Wolf Auburn, WA Auburn, WA 14.822
9 18 69 Andrew Riehl Andrew Riehl , WA , WA 14.844
10 17 37 mason nelson mason nelson Pacific, WA Pacific, WA 14.846
11 9 64 Brock Denney Brock Denney Kalispell, MT Kalispell, MT 14.893
12 23 11C Chad Sinner Chad Sinner 14.956
13 2 09 Cole Alton Cole Alton Port Angeles, WA Port Angeles, WA 14.965
14 6 01 Mason Cole Mason Cole Chehalis, WA Chehalis, WA 15.049
15 11 15D Davis Jacobson Davis Jacobson Bonney Lake, WA Bonney Lake, WA 15.056
16 24 66 Austin Snodgrass Austin Snodgrass Kennewick, WA Kennewick, WA 15.157
17 20 2 Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 15.161
18 22 40 Samantha Schwarz Samantha Schwarz Mercer Island, WA Mercer Island, WA 15.172
19 10 98 Aaron Flet Aaron Flet Tacoma, WA Tacoma, WA 15.178
20 14 3 Neena Kik Neena Kik Hermiston, OR Hermiston, OR 15.246
Top 20 transfer
21 26 59W Josh Wharton Josh Wharton Tenino, WA Tenino, WA 15.345
22 13 43 Bill Kik Bill Kik Hermiston, OR Hermiston, OR 15.391
23 7 6 Todd Connell Todd Connell Yakima, WA Yakima, WA 15.712
24 4 9 Steve Berven Steve Berven West Richland, WA West Richland, WA 15.858
25 19 12 Mac Roberts Mac Roberts Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.227
26 21 17S Michael Schoonover Jr Michael Schoonover Jr Port Orchard, WA Port Orchard, WA 16.228
27 1 44 Sandy Adams Sandy Adams East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 16.717