9/9/2022 - Buffalo River Speedway
9/9/2022 - Buffalo River Speedway

9/9/2022
Buffalo River Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Jeff Nelson

Jeff Nelson

Perham, MN

IMCA Modified Start Finish +/-
A Feature 1 4 9 -5
Heat 2 1 2 -1

Clear Selection

20 Laps

IMCA SportModsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 69 Justin Jones Justin Jones Bemidji, MN Bemidji, MN -
2 5 17 Rich Pavlicek Rich Pavlicek Casselton, ND Casselton, ND 3
3 3 5 Scott Jacobson Scott Jacobson Fargo, ND Fargo, ND -
4 6 60X Patrick Brejcha Patrick Brejcha Wahpeton, ND Wahpeton, ND 2
5 7 66 Austin Veralrud Austin Veralrud Audubon, MN Audubon, MN 2
6 4 26 John Young John Young Brainerd, MN Brainerd, MN -2
7 11 25 Adam Bohlman Adam Bohlman Princeton, MN Princeton, MN 4
8 12 5F Brandon Ferris Brandon Ferris Moorhead, MN Moorhead, MN 4
9 16 85 Anthony Sabinash Anthony Sabinash Staples, MN Staples, MN 7
10 2 2X Brady Moore Brady Moore Ulen, MN Ulen, MN -8
11 15 15 Matthew Clark Matthew Clark West Fargo, ND West Fargo, ND 4
12 9 2 Ariel Mueller Ariel Mueller Princeton, MN Princeton, MN -3
13 14 51M Macintosh McGrew Macintosh McGrew Hawley, MN Hawley, MN 1
14 17 174 Jayden Pavlicek Jayden Pavlicek Casselton, ND Casselton, ND 3
15 13 15P Dean Precht Dean Precht Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -2
16 20 17K Kamey Leedom Kamey Leedom West Fargo, ND West Fargo, ND 4
17 DNF 10 22 Vince Jegtvig Vince Jegtvig Dilworth, MN Dilworth, MN -7
18 DNF 8 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN -10
19 DNF 18 22M Landon Maatz Landon Maatz Walcott, ND Walcott, ND -1
DNS 19 101 Luke Silber Luke Silber Laveen, AZ Laveen, AZ -
8 Laps

IMCA SportModsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 5F Brandon Ferris Brandon Ferris Moorhead, MN Moorhead, MN -
2 3 66 Austin Veralrud Austin Veralrud Audubon, MN Audubon, MN 1
3 2 2 Ariel Mueller Ariel Mueller Princeton, MN Princeton, MN -1
4 7 2X Brady Moore Brady Moore Ulen, MN Ulen, MN 3
5 4 15P Dean Precht Dean Precht Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -1
6 85 Anthony Sabinash Anthony Sabinash Staples, MN Staples, MN -
DNS 6 101 Luke Silber Luke Silber Laveen, AZ Laveen, AZ -
All transfer
8 Laps

IMCA SportModsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 17 Rich Pavlicek Rich Pavlicek Casselton, ND Casselton, ND 2
2 1 5 Scott Jacobson Scott Jacobson Fargo, ND Fargo, ND -1
3 2 71B David Siercks David Siercks Princeton, MN Princeton, MN -1
4 4 26 John Young John Young Brainerd, MN Brainerd, MN -
5 6 51M Macintosh McGrew Macintosh McGrew Hawley, MN Hawley, MN 1
6 5 174 Jayden Pavlicek Jayden Pavlicek Casselton, ND Casselton, ND -1
7 7 85 Anthony Sabinash Anthony Sabinash Staples, MN Staples, MN -
All transfer
8 Laps

IMCA SportModsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 69 Justin Jones Justin Jones Bemidji, MN Bemidji, MN 2
2 4 25 Adam Bohlman Adam Bohlman Princeton, MN Princeton, MN 2
3 60X Patrick Brejcha Patrick Brejcha Wahpeton, ND Wahpeton, ND -
4 2 22 Vince Jegtvig Vince Jegtvig Dilworth, MN Dilworth, MN -2
5 5 15 Matthew Clark Matthew Clark West Fargo, ND West Fargo, ND -
6 1 22M Landon Maatz Landon Maatz Walcott, ND Walcott, ND -5
7 6 17K Kamey Leedom Kamey Leedom West Fargo, ND West Fargo, ND -1
All transfer
20 Laps

Powri Minn-Kota Lightning SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 10 Alex Truscinski Alex Truscinski Greenbush, MN Greenbush, MN 1
2 3 72 Kate Taves Kate Taves Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN 1
3 4 4 Dylan Langevin Dylan Langevin Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN 1
4 1 87 Matthew Taves Matthew Taves Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -3
5 5 11 Dexter Dvergsten Dexter Dvergsten Greenbush, MN Greenbush, MN -
6 7 18 Hayden Koehmstedt Hayden Koehmstedt West Fargo, ND West Fargo, ND 1
7 8 22 Bryce Haugeberg Bryce Haugeberg West Fargo, ND West Fargo, ND 1
8 10 13 Alan Truscinski Alan Truscinski Greenbush, MN Greenbush, MN 2
9 6 100 Jason Berg Jason Berg West Fargo, ND West Fargo, ND -3
10 9 12 Loki Bjerke Loki Bjerke Argusville, ND Argusville, ND -1
8 Laps

Powri Minn-Kota Lightning SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 87 Matthew Taves Matthew Taves Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -
2 4 4 Dylan Langevin Dylan Langevin Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN 2
3 5 72 Kate Taves Kate Taves Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN 2
4 3 18 Hayden Koehmstedt Hayden Koehmstedt West Fargo, ND West Fargo, ND -1
5 DNF 2 12 Loki Bjerke Loki Bjerke Argusville, ND Argusville, ND -3
All transfer
8 Laps

Powri Minn-Kota Lightning SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 10 Alex Truscinski Alex Truscinski Greenbush, MN Greenbush, MN 1
2 1 100 Jason Berg Jason Berg West Fargo, ND West Fargo, ND -1
3 3 11 Dexter Dvergsten Dexter Dvergsten Greenbush, MN Greenbush, MN -
4 4 22 Bryce Haugeberg Bryce Haugeberg West Fargo, ND West Fargo, ND -
5 5 13 Alan Truscinski Alan Truscinski Greenbush, MN Greenbush, MN -
All transfer
20 Laps

INEX LegendsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 72 Tye Wilke Tye Wilke Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN 3
2 2 79 Scott Richardson Scott Richardson Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -
3 3 5D8 Dylan Johnson Dylan Johnson Durbin, ND Durbin, ND -
4 6 20 Alex Braseth Alex Braseth Ulen, MN Ulen, MN 2
5 10 28 Joshua Wiest Joshua Wiest Jamestown, ND Jamestown, ND 5
6 9 11 Evan Hendrickson Evan Hendrickson Mapleton, ND Mapleton, ND 3
7 13 7 Kody Machart Kody Machart Moorhead, MN Moorhead, MN 6
8 1 0W Cody Jawaski Cody Jawaski Kindred, ND Kindred, ND -7
9 14 93 Steve Johnson Steve Johnson Mapleton, ND Mapleton, ND 5
10 11 31C Emmitt Curtis Emmitt Curtis Rothsay, MN Rothsay, MN 1
11 18 25 Alexander Clark Alexander Clark Moorhead, MN Moorhead, MN 7
12 21 13 Ben Lundquist Ben Lundquist Fridley, MN Fridley, MN 9
13 20 89 Chris Frueh Chris Frueh Mapleton, ND Mapleton, ND 7
14 17 2J Joseph Lewis Joseph Lewis Hawley, MN Hawley, MN 3
15 DNF 16 24 Mike Hart Mike Hart Erhard, MN Erhard, MN 1
16 DNF 5 701 Taylor Sargent Taylor Sargent Gwinner, ND Gwinner, ND -11
17 DNF 7 08 Zander Bauer Zander Bauer Gwinner, ND Gwinner, ND -10
18 DNF 12 82 Shawn Wiest Shawn Wiest Fargo, ND Fargo, ND -6
19 DNF 15 19E Elzetta Bitker Elzetta Bitker Halstad, MN Halstad, MN -4
20 DNF 8 21 Ryan Lewis Ryan Lewis Hawley, MN Hawley, MN -12
21 DNF 19 3 Blake Bjorndahl Blake Bjorndahl Hawley, MN Hawley, MN -2
8 Laps

INEX LegendsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 72 Tye Wilke Tye Wilke Detroit Lakes, MN Detroit Lakes, MN -
2 7 79 Scott Richardson Scott Richardson Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN 5
3 2 21 Ryan Lewis Ryan Lewis Hawley, MN Hawley, MN -1
4 3 31C Emmitt Curtis Emmitt Curtis Rothsay, MN Rothsay, MN -1
DNS 4 7 Kody Machart Kody Machart Moorhead, MN Moorhead, MN -
DNS 5 24 Mike Hart Mike Hart Erhard, MN Erhard, MN -
DNS 6 3 Blake Bjorndahl Blake Bjorndahl Hawley, MN Hawley, MN -
8 Laps

INEX LegendsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Evan Hendrickson Evan Hendrickson Mapleton, ND Mapleton, ND -
2 5 08 Zander Bauer Zander Bauer Gwinner, ND Gwinner, ND 3
3 6 5D8 Dylan Johnson Dylan Johnson Durbin, ND Durbin, ND 3
4 7 0W Cody Jawaski Cody Jawaski Kindred, ND Kindred, ND 3
5 4 93 Steve Johnson Steve Johnson Mapleton, ND Mapleton, ND -1
6 2 2J Joseph Lewis Joseph Lewis Hawley, MN Hawley, MN -4
7 3 89 Chris Frueh Chris Frueh Mapleton, ND Mapleton, ND -4
8 Laps

INEX LegendsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 28 Joshua Wiest Joshua Wiest Jamestown, ND Jamestown, ND 3
2 6 20 Alex Braseth Alex Braseth Ulen, MN Ulen, MN 4
3 2 82 Shawn Wiest Shawn Wiest Fargo, ND Fargo, ND -1
4 7 701 Taylor Sargent Taylor Sargent Gwinner, ND Gwinner, ND 3
5 5 19E Elzetta Bitker Elzetta Bitker Halstad, MN Halstad, MN -
6 3 25 Alexander Clark Alexander Clark Moorhead, MN Moorhead, MN -3
7 1 13 Ben Lundquist Ben Lundquist Fridley, MN Fridley, MN -6
15 Laps

Short TrackersA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5 Brandon Hunter Brandon Hunter Shevlin, MN Shevlin, MN 1
2 7 5T Tristan Raths Tristan Raths Donnelly, MN Donnelly, MN 5
3 1 22A austin raths austin raths Donnelly, MN Donnelly, MN -2
4 4 3K Jason Kast Jason Kast Fairmount, ND Fairmount, ND -
5 12 10 Brandon Fletschock Brandon Fletschock Dilworth, MN Dilworth, MN 7
6 10 21Z Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
7 8 27 Kody Crabtree Kody Crabtree Fargo, ND Fargo, ND 1
8 14 03 Christian Kast Christian Kast Fairmount, ND Fairmount, ND 6
9 6 4 Lee Williams Lee Williams Fargo, ND Fargo, ND -3
10 15 21K Kurt Kort Kurt Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 5
11 DNF 3 87GS Shannon George Shannon George Bagley, MN Bagley, MN -8
12 DNF 13 85K Korbin Sarazin Korbin Sarazin Staples, MN Staples, MN 1
13 DNF 5 33 Adrian Kubitz Adrian Kubitz Dilworth, MN Dilworth, MN -8
14 DNF 11 15 Gordon Hunter Gordon Hunter Laporte, MN Laporte, MN -3
15 DNF 9 9 Waylon Current Waylon Current Bemidji, MN Bemidji, MN -6
DNS 16 3E Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -
8 Laps

Short TrackersHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 5 Brandon Hunter Brandon Hunter Shevlin, MN Shevlin, MN 3
2 2 5T Tristan Raths Tristan Raths Donnelly, MN Donnelly, MN -
3 1 3K Jason Kast Jason Kast Fairmount, ND Fairmount, ND -2
4 6 27 Kody Crabtree Kody Crabtree Fargo, ND Fargo, ND 2
5 8 4 Lee Williams Lee Williams Fargo, ND Fargo, ND 3
6 DNF 3 15 Gordon Hunter Gordon Hunter Laporte, MN Laporte, MN -3
7 DNF 5 85K Korbin Sarazin Korbin Sarazin Staples, MN Staples, MN -2
8 DNF 7 21K Kurt Kort Kurt Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
All transfer
8 Laps

Short TrackersHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 87GS Shannon George Shannon George Bagley, MN Bagley, MN 5
2 5 9 Waylon Current Waylon Current Bemidji, MN Bemidji, MN 3
3 1 22A austin raths austin raths Donnelly, MN Donnelly, MN -2
4 8 21Z Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
5 4 33 Adrian Kubitz Adrian Kubitz Dilworth, MN Dilworth, MN -1
6 7 10 Brandon Fletschock Brandon Fletschock Dilworth, MN Dilworth, MN 1
7 3 03 Christian Kast Christian Kast Fairmount, ND Fairmount, ND -4
DNS 2 3E Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -
All transfer
20 Laps

IMCA Hobby StockA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 17T Tim Otterness Tim Otterness Brainerd, MN Brainerd, MN 9
2 7 11 William Herron William Herron Brainerd, MN Brainerd, MN 5
3 3 17 Chad Visser Chad Visser Ironton, MN Ironton, MN -
4 4 21 Tim Church Tim Church Moorhead, MN Moorhead, MN -
5 9 6 Scott Herron Scott Herron Brainerd, MN Brainerd, MN 4
6 6 15 Chris Seidel Chris Seidel Brainerd, MN Brainerd, MN -
7 13 47 Nate Hanson Nate Hanson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
8 5 49 Randy Randall Randy Randall Park Rapids, MN Park Rapids, MN -3
9 8 15J Andrea Jacobson Andrea Jacobson Fargo, ND Fargo, ND -1
10 2 3XL Brad Orvedal Brad Orvedal Fargo, ND Fargo, ND -8
11 12 39 Caleb Gardner Caleb Gardner Glyndon, MN Glyndon, MN 1
12 14 73 Todd Gettel Todd Gettel Mahnomen, MN Mahnomen, MN 2
13 15 57 Andrew Juaire Andrew Juaire Brainerd, MN Brainerd, MN 2
14 11 8 Jeff Busby Jeff Busby Hitterdal, MN Hitterdal, MN -3
15 DNF 16 9 Levi Lease Levi Lease Harwood, ND Harwood, ND 1
16 DNF 17 35 David McIntire David McIntire Walcott, ND Walcott, ND 1
17 DNF 1 70 Tyler Hehn Tyler Hehn Horace, ND Horace, ND -16
18 DNF 18 17P Keyna Peterson Keyna Peterson Walcott, ND Walcott, ND -
8 Laps

IMCA Hobby StockHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 15 Chris Seidel Chris Seidel Brainerd, MN Brainerd, MN 3
2 5 11 William Herron William Herron Brainerd, MN Brainerd, MN 3
3 1 49 Randy Randall Randy Randall Park Rapids, MN Park Rapids, MN -2
4 6 21 Tim Church Tim Church Moorhead, MN Moorhead, MN 2
5 2 47 Nate Hanson Nate Hanson Brainerd, MN Brainerd, MN -3
6 3 9 Levi Lease Levi Lease Harwood, ND Harwood, ND -3
All transfer
8 Laps

IMCA Hobby StockHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 17T Tim Otterness Tim Otterness Brainerd, MN Brainerd, MN 3
2 2 6 Scott Herron Scott Herron Brainerd, MN Brainerd, MN -
3 1 8 Jeff Busby Jeff Busby Hitterdal, MN Hitterdal, MN -2
4 3 15J Andrea Jacobson Andrea Jacobson Fargo, ND Fargo, ND -1
5 6 73 Todd Gettel Todd Gettel Mahnomen, MN Mahnomen, MN 1
6 5 35 David McIntire David McIntire Walcott, ND Walcott, ND -1
All transfer
8 Laps

IMCA Hobby StockHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 3XL Brad Orvedal Brad Orvedal Fargo, ND Fargo, ND 1
2 5 17 Chad Visser Chad Visser Ironton, MN Ironton, MN 3
3 1 39 Caleb Gardner Caleb Gardner Glyndon, MN Glyndon, MN -2
4 3 70 Tyler Hehn Tyler Hehn Horace, ND Horace, ND -1
5 4 57 Andrew Juaire Andrew Juaire Brainerd, MN Brainerd, MN -1
6 6 17P Keyna Peterson Keyna Peterson Walcott, ND Walcott, ND -
All transfer
20 Laps

IMCA ModifiedA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 60 Tyler Hall Tyler Hall Fertile, MN Fertile, MN 1
2 3 36 Cody Peterson Cody Peterson Glyndon, MN Glyndon, MN 1
3 10 5T Marcus Tomlinson Marcus Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND 7
4 9 98 John Nord John Nord Enderlin, ND Enderlin, ND 5
5 5 86C Darren Pfau Darren Pfau West Fargo, ND West Fargo, ND -
6 7 0 Jeff Odden Jeff Odden Relies Acres, ND Relies Acres, ND 1
7 6 2T Mike Tomlinson Mike Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND -1
8 13 3S Nathan Sletto Nathan Sletto Brandon, MN Brandon, MN 5
9 4 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN -5
10 15 52 Brennan Borg Brennan Borg Harwood, ND Harwood, ND 5
11 1 22 Alan Bohlman Alan Bohlman Isanti, MN Isanti, MN -10
12 18 8J Luke Johnson Luke Johnson Moorhead, MN Moorhead, MN 6
13 8 21 Jamie Schulz Jamie Schulz Harwood, ND Harwood, ND -5
14 12 12C Nick Curtis Nick Curtis -2
15 11 30 Adam Fischer Adam Fischer Kindred, ND Kindred, ND -4
16 16 79 Tony Mack Tony Mack Fargo, ND Fargo, ND -
17 17 1G Caden Germunson Caden Germunson Washburn, ND Washburn, ND -
18 14 4 Richard Bohlman Richard Bohlman Tioga, ND Tioga, ND -4
8 Laps

IMCA ModifiedHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 60 Tyler Hall Tyler Hall Fertile, MN Fertile, MN -
2 3 36 Cody Peterson Cody Peterson Glyndon, MN Glyndon, MN 1
3 2 22 Alan Bohlman Alan Bohlman Isanti, MN Isanti, MN -1
4 4 12C Nick Curtis Nick Curtis -
5 DNF 6 3S Nathan Sletto Nathan Sletto Brandon, MN Brandon, MN 1
6 DNF 5 79 Tony Mack Tony Mack Fargo, ND Fargo, ND -1
All transfer
8 Laps

IMCA ModifiedHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5T Marcus Tomlinson Marcus Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND 1
2 1 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN -1
3 5 2T Mike Tomlinson Mike Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND 2
4 3 30 Adam Fischer Adam Fischer Kindred, ND Kindred, ND -1
5 6 4 Richard Bohlman Richard Bohlman Tioga, ND Tioga, ND 1
6 4 1G Caden Germunson Caden Germunson Washburn, ND Washburn, ND -2
All transfer
8 Laps

IMCA ModifiedHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 86C Darren Pfau Darren Pfau West Fargo, ND West Fargo, ND -
2 2 21 Jamie Schulz Jamie Schulz Harwood, ND Harwood, ND -
3 5 98 John Nord John Nord Enderlin, ND Enderlin, ND 2
4 3 0 Jeff Odden Jeff Odden Relies Acres, ND Relies Acres, ND -1
5 6 52 Brennan Borg Brennan Borg Harwood, ND Harwood, ND 1
6 4 8J Luke Johnson Luke Johnson Moorhead, MN Moorhead, MN -2
All transfer
20 Laps

Non-Winged SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 46H Ken Hron Ken Hron Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 5
2 3 19 Jori Hughes Jori Hughes Redondo Beach, CA Redondo Beach, CA 1
3 2 15T Myles Tomlinson Myles Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND -1
4 4 30M Chris Lewis Chris Lewis Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
5 8 11 Jesse Grife Jesse Grife Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
6 7 52 Adam Sobolik Adam Sobolik Grand Forks, ND Grand Forks, ND 1
7 10 22 Brandon Palm Brandon Palm Portland, ND Portland, ND 3
8 9 92 Danny Wait Jr Danny Wait Jr Cohasset, MN Cohasset, MN 1
9 5 21 Cory Palm Cory Palm Bismarck, ND Bismarck, ND -4
10 1 Z15 Zach Olson Zach Olson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -9
11 13 36 Tyler Wass Tyler Wass Big Fork, MN Big Fork, MN 2
12 12 57C Tom Cummings Tom Cummings Grandin, ND Grandin, ND -
13 DNF 11 10C Travis Case Travis Case Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
14 DNF 14 84 Joshua Johnson Joshua Johnson Harwood, ND Harwood, ND -
DNS 15 46 K.C. Hawkinson K.C. Hawkinson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
8 Laps

Non-Winged SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 19 Jori Hughes Jori Hughes Redondo Beach, CA Redondo Beach, CA 2
2 1 Z15 Zach Olson Zach Olson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -1
3 6 30M Chris Lewis Chris Lewis Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
4 2 52 Adam Sobolik Adam Sobolik Grand Forks, ND Grand Forks, ND -2
5 5 92 Danny Wait Jr Danny Wait Jr Cohasset, MN Cohasset, MN -
6 4 10C Travis Case Travis Case Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
DNS 8 36 Tyler Wass Tyler Wass Big Fork, MN Big Fork, MN -
DNS 7 46 K.C. Hawkinson K.C. Hawkinson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
All transfer
8 Laps

Non-Winged SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 15T Myles Tomlinson Myles Tomlinson Turtle Lake, ND Turtle Lake, ND -
2 5 46H Ken Hron Ken Hron Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
3 2 21 Cory Palm Cory Palm Bismarck, ND Bismarck, ND -1
4 4 11 Jesse Grife Jesse Grife Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
5 7 22 Brandon Palm Brandon Palm Portland, ND Portland, ND 2
6 6 57C Tom Cummings Tom Cummings Grandin, ND Grandin, ND -
7 3 84 Joshua Johnson Joshua Johnson Harwood, ND Harwood, ND -4
All transfer