8/27/2022 - Arlington Raceway
8/27/2022 - Arlington Raceway

8/27/2022
Arlington Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Brett Allen

Brett Allen

Gaylord, MN

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver Sprints Start Finish +/-
A Feature 1 3 2 1
Heat 2 1 1 -

Clear Selection

12 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 7
2 4 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
3 2 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -1
4 5 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
5 7 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
6 6 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
7 3 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -4
8 9 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN 1
9 13 24R Dillon Richards Dillon Richards Beatrice, NE Beatrice, NE 4
10 11 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN 1
11 10 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN -1
12 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -11
13 12 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN -1
14 DNF 14 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
15 DNF 15 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
6 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 5
2 2 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
3 4 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
4 5 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
5 3 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -2
6 1 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -5
All transfer
6 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 3
2 2 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -
3 5 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
4 3 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -1
5 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -4
All transfer
12 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 2
2 4 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
3 6 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Slayton, MN Slayton, MN 3
4 13 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 9
5 9 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 4
6 2 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -4
7 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN -
8 5 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -3
9 1 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -8
10 11 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Cleveland, MN Cleveland, MN 1
11 17 81 Brandon Hartmann Brandon Hartmann Fairmont, MN Fairmont, MN 6
12 10 24 Emily Senne Emily Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -2
13 16 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN 3
14 15 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN 1
15 12 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
16 14 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
17 DNF 8 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -9
DNS 18 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 4
2 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
3 8 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 5
4 6 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
5 7 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Slayton, MN Slayton, MN 2
6 3 24 Emily Senne Emily Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
7 1 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -6
8 2 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -6
All transfer
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
2 3 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN 1
3 8 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
4 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 3
5 2 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
6 5 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Cleveland, MN Cleveland, MN -1
7 6 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN -1
8 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -7
All transfer
15 Laps

Exmark Outlaw HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 3
2 6 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
3 7 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
4 9 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
5 1 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -4
6 5 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
7 8 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
8 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -6
9 10 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 1
10 DNF 13 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN 3
11 DNF 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -8
12 DNF 12 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -
13 DNF 11 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN -2
DNS 14 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
DNS 15 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN -
6 Laps

Exmark Outlaw HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 3
2 7 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 5
3 1 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN -2
4 5 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
5 3 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -2
6 6 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
7 2 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -5
All transfer
6 Laps

Exmark Outlaw HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -
2 5 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
3 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 6 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
5 4 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
6 DNF 2 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -4
All transfer
15 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
2 10 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 8
3 8 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 5
4 15 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 11
5 18 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 13
6 9 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 3
7 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN -4
8 17 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN 9
9 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -7
10 14 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 4
11 12 77 Mathew Schoenke Mathew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 1
12 DNF 6 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -6
13 DNF 11 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
14 DNF 7 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -7
15 DNF 13 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
16 DNF 16 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -
DNS 4 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -
DNS 5 74 Thomas Malchow Thomas Malchow Hutchison, MN Hutchison, MN -
DNS 19 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -
6 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
2 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
3 4 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN 1
4 8 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
5 7 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 2
6 6 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
7 2 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -5
8 5 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -3
All transfer
6 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN 1
2 4 74 Thomas Malchow Thomas Malchow Hutchison, MN Hutchison, MN 2
3 7 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 4
4 6 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 2
5 5 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -
6 1 77 Mathew Schoenke Mathew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -5
7 DNF 3 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -4
All transfer
15 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 4
2 3 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
3 7 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 4
4 13 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 9
5 14 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 9
6 12 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 6
7 10 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN 3
8 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -6
9 11 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
10 4 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -6
11 DNF 9 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
12 DNF 6 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -6
13 DNF 1 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -12
14 DNF 8 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -6
6 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 3
2 2 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -
3 3 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN -
4 1 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -3
5 5 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -
All transfer
6 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 4 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 2
3 2 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -1
4 3 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -1
5 5 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
All transfer
20 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
2 3 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -1
4 4 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -
5 10 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
6 8 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
7 11 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 4
8 12 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 4
9 9 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN -
10 14 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 4
11 19 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 8
12 20 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN 8
13 15 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN 2
14 DNF 16 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 2
15 DNF 17 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 2
16 DNF 18 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 2
17 DNF 6 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN -11
18 DNF 13 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -5
19 DNF 7 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -12
20 DNF 5 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -15
DNS 21 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -
DNS 22 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -
DNS 23 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN 1
2 3 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 1
3 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
4 1 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -3
5 4 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -1
6 5 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -1
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 1
2 1 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
3 5 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 2
4 3 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -1
5 6 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN 1
DNS 4 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 1
2 4 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 2
3 5 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
4 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -3
5 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 3
2 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
3 5 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
4 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -3
5 3 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -2
All transfer
15 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 3
2 5 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
3 6 11 Trent Loverude Trent Loverude Courtland, MN Courtland, MN 3
4 1 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 3 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -2
6 7 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN 1
7 10 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 3
8 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -6
9 9 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
10 8 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -2
DNS 12 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN -
DNS 13 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN -
DNS 11 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN -
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 2
2 5 11 Trent Loverude Trent Loverude Courtland, MN Courtland, MN 3
3 4 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN 1
4 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -2
5 1 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
6 6 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
All transfer
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
2 5 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 3
3 4 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
4 6 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
5 DNF 2 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -3
DNS 1 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
All transfer
6 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Cologne, MN Cologne, MN 3
2 1 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 8 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 12 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 8
5 3 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
6 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -1
7 9 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 2
8 10 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN 2
9 11 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN 2
10 6 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN -4
11 13 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN 2
12 DNF 2 49 Broc Bryant Broc Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -10
13 DNF 7 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -6
DNS 14 7M Mark Goddard Mark Goddard Peoria, AZ Peoria, AZ -
DNS 15 12 Stephanie Altenburg Stephanie Altenburg Arlington, MN Arlington, MN -
DNS 16 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 6
2 4 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Cologne, MN Cologne, MN 2
3 6 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
4 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN 1
5 1 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -4
6 3 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
7 2 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -5
DNS 8 12 Stephanie Altenburg Stephanie Altenburg Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 5
2 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 3
3 8 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 1 49 Broc Bryant Broc Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 2 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
6 3 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
7 DNF 7 7M Mark Goddard Mark Goddard Peoria, AZ Peoria, AZ -
DNS 4 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
All transfer