6/9/2022 - Grand Rapids Speedway
6/9/2022 - Grand Rapids Speedway

6/9/2022
Grand Rapids Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

0 Laps

Bottles & Brews Liquor Wissota ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 5
2 1 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -1
3 5 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
4 4 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -
5 12 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN 7
6 8 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 2
7 3 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -4
8 13 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 5
9 7 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI -2
10 15 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Proctor, MN Proctor, MN 5
11 17 8E8 Jessy Krause Jessy Krause Aurora, MN Aurora, MN 6
12 DNF 11 55W Jeffrey Wood Jeffrey Wood Chisholm, MN Chisholm, MN -1
13 DNF 16 4JR Cameron Brown Cameron Brown Rainy River, ON Rainy River, ON 3
14 DNF 2 9K Billy Kendall III Billy Kendall III Walker, MN Walker, MN -12
15 DNF 10 9 Duane Dale Duane Dale Hibbing, MN Hibbing, MN -5
16 DNF 14 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -2
17 DNF 9 51T Tim Thomas Tim Thomas West Fargo, ND West Fargo, ND -8
0 Laps

Bottles & Brews Liquor Wissota ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 3
2 2 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -
3 1 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -2
4 5 9 Duane Dale Duane Dale Hibbing, MN Hibbing, MN 1
5 3 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
6 6 8E8 Jessy Krause Jessy Krause Aurora, MN Aurora, MN -
0 Laps

Bottles & Brews Liquor Wissota ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 1
2 6 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 4
3 3 51T Tim Thomas Tim Thomas West Fargo, ND West Fargo, ND -
4 5 55W Jeffrey Wood Jeffrey Wood Chisholm, MN Chisholm, MN 1
5 4 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -1
6 1 4JR Cameron Brown Cameron Brown Rainy River, ON Rainy River, ON -5
0 Laps

Bottles & Brews Liquor Wissota ModifiedsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
2 1 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -1
3 4 9K Billy Kendall III Billy Kendall III Walker, MN Walker, MN 1
4 3 22B Josh Beaulieu Josh Beaulieu Bemidji, MN Bemidji, MN -1
5 5 212 Mike Klippenstein Mike Klippenstein Proctor, MN Proctor, MN -
0 Laps

Rapids Brewing Company Wissota MWMA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Tyler Kintner Tyler Kintner Hibbing, MN Hibbing, MN -
2 3 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 1
3 10 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 7
4 2 26K Sam Kolar Sam Kolar Marble, MN Marble, MN -2
5 9 33 Travis Tupa Travis Tupa Hibbing, MN Hibbing, MN 4
6 4 69 Justin Jones Justin Jones Bemidji, MN Bemidji, MN -2
7 7 99E Doyle Erickson Doyle Erickson Bagley, MN Bagley, MN -
8 8 2 Charlie Castle Charlie Castle Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
9 6 88 Chad Puschinsky Chad Puschinsky Bemidji, MN Bemidji, MN -3
10 5 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN -5
0 Laps

Rapids Brewing Company Wissota MWMHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
2 4 2 Charlie Castle Charlie Castle Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
3 2 99E Doyle Erickson Doyle Erickson Bagley, MN Bagley, MN -1
4 5 26K Sam Kolar Sam Kolar Marble, MN Marble, MN 1
5 DNF 3 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
0 Laps

Rapids Brewing Company Wissota MWMHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Tyler Kintner Tyler Kintner Hibbing, MN Hibbing, MN -
2 3 69 Justin Jones Justin Jones Bemidji, MN Bemidji, MN 1
3 4 88 Chad Puschinsky Chad Puschinsky Bemidji, MN Bemidji, MN 1
4 5 22M Jared Miller Jared Miller Lake George, MN Lake George, MN 1
5 2 33 Travis Tupa Travis Tupa Hibbing, MN Hibbing, MN -3
0 Laps

WISSOTA Mod FoursA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN 2
2 5 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN 3
3 2 99 Blake Erickson Blake Erickson Bagley, MN Bagley, MN -1
4 4 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -
5 6 MRS16 Jenny Smith Jenny Smith Bemidji, MN Bemidji, MN 1
6 7 84 Pete Nelson Pete Nelson Bemidji, MN Bemidji, MN 1
7 DNF 8 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN 1
DNS 9 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -
DNS 1 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI -
0 Laps

WISSOTA Mod FoursHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 16 Skyler Smith Skyler Smith Bemidji, MN Bemidji, MN 5
2 4 99 Blake Erickson Blake Erickson Bagley, MN Bagley, MN 2
3 1 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI -2
4 3 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -1
5 8 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 3
6 5 MRS16 Jenny Smith Jenny Smith Bemidji, MN Bemidji, MN -1
7 7 84 Pete Nelson Pete Nelson Bemidji, MN Bemidji, MN -
8 9 30 Dean Shaver Dean Shaver Leonard, MN Leonard, MN 1
9 DNF 2 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -7
Top 9 transfer
0 Laps

Blue Moon Appliance Northern RenegadesA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 47 Jake Barsness Jake Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
2 5 8 Nick DaRonco Nick DaRonco Britt, MN Britt, MN 3
3 2 101 Paul Schultz Paul Schultz Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -1
4 7 46 KC Hawkinson KC Hawkinson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 3
5 11 10C Travis Case Travis Case Swan River, MN Swan River, MN 6
6 3 11 Jesse Grife Jesse Grife Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -3
7 4 Z15 Zach Olson Zach Olson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -3
8 9 2 Teal Arnason Teal Arnason Balsam, MN Balsam, MN 1
9 12 15E Brad Larson Brad Larson Ely, MN Ely, MN 3
10 DNF 6 46H Ken Hron Ken Hron Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -4
11 DNF 13 92 Danny Wait Jr. Danny Wait Jr. Cohasset, MN Cohasset, MN 2
12 DNF 8 56 Josh Braford Josh Braford Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -4
13 DNF 10 28 John Breitenfeldt John Breitenfeldt Isanti, MN Isanti, MN -3
0 Laps

Blue Moon Appliance Northern RenegadesHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 46H Ken Hron Ken Hron Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
2 4 47 Jake Barsness Jake Barsness Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
3 3 11 Jesse Grife Jesse Grife Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
4 2 46 KC Hawkinson KC Hawkinson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
5 5 2 Teal Arnason Teal Arnason Balsam, MN Balsam, MN -
6 6 10C Travis Case Travis Case Swan River, MN Swan River, MN -
0 Laps

Blue Moon Appliance Northern RenegadesHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 8 Nick DaRonco Nick DaRonco Britt, MN Britt, MN -
2 3 101 Paul Schultz Paul Schultz Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 1
3 5 Z15 Zach Olson Zach Olson Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
4 2 56 Josh Braford Josh Braford Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
5 4 28 John Breitenfeldt John Breitenfeldt Isanti, MN Isanti, MN -1
6 7 15E Brad Larson Brad Larson Ely, MN Ely, MN 1
7 6 92 Danny Wait Jr. Danny Wait Jr. Cohasset, MN Cohasset, MN -1