6/1/2024 - Silver Bullet Speedway
6/1/2024 - Silver Bullet Speedway

6/1/2024
Silver Bullet Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Sherman Napeir

Sherman Napeir

Flushing, MI

Lightning Sprints Start Finish +/-
A Feature 1 15 17 DNF -2
Heat 1 6 8 -2
Qualifying 1 15.124 11 1

Clear Selection

20 Laps

Bullet StocksA Feature 15

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 77 Anthony Deming Anthony Deming Bay Port, MI Bay Port, MI 7
2 4 1 Matt Duggan Matt Duggan Grand Blanc, MI Grand Blanc, MI 2
3 3 01 Randy Radabaugh Randy Radabaugh Owendale, MI Owendale, MI -
4 6 07X James Harris James Harris Owendale, MI Owendale, MI 2
5 7 18N Nick Putman Nick Putman Kawkawlin, MI Kawkawlin, MI 2
6 2 03C Carson Coulter Carson Coulter North Branch, MI North Branch, MI -4
7 5 99 Joe Barrons Joe Barrons Caro, MI Caro, MI -2
8 13 13S Chase Shank Chase Shank Bay City, MI Bay City, MI 5
9 9 21M MIke Aubuchon MIke Aubuchon Bad Axe, MI Bad Axe, MI -
10 12 72 Jim Ohare Jim Ohare Sebewaing, MI Sebewaing, MI 2
11 15 54 Davin Schweim Davin Schweim Midland, MI Midland, MI 4
12 14 3 Todd Porter Todd Porter Carsonville, MI Carsonville, MI 2
13 DNF 11 11 Dylan Dyer Dylan Dyer Kingston, MI Kingston, MI -2
14 DNF 1 50W Brad Wassmann Brad Wassmann Mikado, MI Mikado, MI -13
15 DNF 10 23 Ryan Morrish Ryan Morrish Sebewaing, MI Sebewaing, MI -5
DNS 16 25 Noah Rangel Noah Rangel Lake Orion, MI Lake Orion, MI -
8 Laps

Bullet StocksHeat 1 Race 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 1 Matt Duggan Matt Duggan Grand Blanc, MI Grand Blanc, MI 2
2 6 03C Carson Coulter Carson Coulter North Branch, MI North Branch, MI 4
3 1 99 Joe Barrons Joe Barrons Caro, MI Caro, MI -2
4 7 18N Nick Putman Nick Putman Kawkawlin, MI Kawkawlin, MI 3
5 5 21M MIke Aubuchon MIke Aubuchon Bad Axe, MI Bad Axe, MI -
6 DNF 4 11 Dylan Dyer Dylan Dyer Kingston, MI Kingston, MI -2
7 DNF 2 13S Chase Shank Chase Shank Bay City, MI Bay City, MI -5
8 DNF 8 54 Davin Schweim Davin Schweim Midland, MI Midland, MI -
All transfer
8 Laps

Bullet StocksHeat 2 Race 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 01 Randy Radabaugh Randy Radabaugh Owendale, MI Owendale, MI -
2 5 50W Brad Wassmann Brad Wassmann Mikado, MI Mikado, MI 3
3 6 07X James Harris James Harris Owendale, MI Owendale, MI 3
4 7 77 Anthony Deming Anthony Deming Bay Port, MI Bay Port, MI 3
5 4 23 Ryan Morrish Ryan Morrish Sebewaing, MI Sebewaing, MI -1
6 3 72 Jim Ohare Jim Ohare Sebewaing, MI Sebewaing, MI -3
7 2 3 Todd Porter Todd Porter Carsonville, MI Carsonville, MI -5
8 DNF 8 25 Noah Rangel Noah Rangel Lake Orion, MI Lake Orion, MI -
All transfer
20 Laps

Michigan Street StocksA Feature Race 17

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 46 Tyler Moore Tyler Moore Kinde, MI Kinde, MI 4
2 2 17 Connor Smith Connor Smith Kinde, MI Kinde, MI -
3 6 35 Dan Van Sickle Dan Van Sickle Applegate , MI Applegate , MI 3
4 3 14 Casey Baker Casey Baker Gagetown, MI Gagetown, MI -1
5 7 02 Will Stanley Will Stanley Mt.pleasant, MI Mt.pleasant, MI 2
6 13 92 Steve Trollman Steve Trollman Vassar, MI Vassar, MI 7
7 11 37M Myles Spencer Myles Spencer Deford, MI Deford, MI 4
8 1 H60 Gary Haack Gary Haack North Branch, MI North Branch, MI -7
9 4 58 Scott Arden Scott Arden Burton, MI Burton, MI -5
10 8 716 Zac Fifield Zac Fifield Lapeer, MI Lapeer, MI -2
11 10 13 Eric Toth Eric Toth minden, MI minden, MI -1
12 9 88 Brayden Buehrly Brayden Buehrly Bad Axe, MI Bad Axe, MI -3
13 14 36 Brad Klebba Brad Klebba Ubly, MI Ubly, MI 1
14 DNF 12 24W Bradley Williams Bradley Williams EAST TAWAS, MI EAST TAWAS, MI -2
8 Laps

Michigan Street StocksHeat 1 Race 10

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 02 Will Stanley Will Stanley Mt.pleasant, MI Mt.pleasant, MI 1
2 7 46 Tyler Moore Tyler Moore Kinde, MI Kinde, MI 5
3 4 14 Casey Baker Casey Baker Gagetown, MI Gagetown, MI 1
4 3 H60 Gary Haack Gary Haack North Branch, MI North Branch, MI -1
5 1 88 Brayden Buehrly Brayden Buehrly Bad Axe, MI Bad Axe, MI -4
6 6 13 Eric Toth Eric Toth minden, MI minden, MI -
7 DNF 5 24W Bradley Williams Bradley Williams EAST TAWAS, MI EAST TAWAS, MI -2
All transfer
8 Laps

Michigan Street StocksHeat 2 Race 11

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 35 Dan Van Sickle Dan Van Sickle Applegate , MI Applegate , MI -
2 4 58 Scott Arden Scott Arden Burton, MI Burton, MI 2
3 2 17 Connor Smith Connor Smith Kinde, MI Kinde, MI -1
4 6 716 Zac Fifield Zac Fifield Lapeer, MI Lapeer, MI 2
5 7 36 Brad Klebba Brad Klebba Ubly, MI Ubly, MI 2
6 DNF 3 37M Myles Spencer Myles Spencer Deford, MI Deford, MI -3
7 DNF 5 92 Steve Trollman Steve Trollman Vassar, MI Vassar, MI -2
All transfer
15 Laps

Road WarriorsA Feature 1 Race 16

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 25W Christopher Wassmann Christopher Wassmann Mikado, MI Mikado, MI 3
2 2 88B Matthew Bock Matthew Bock Cass City, MI Cass City, MI -
3 1 93 Keegan Brown Keegan Brown Port Hope, MI Port Hope, MI -2
4 5 66B Andrew Bock Andrew Bock Alger, MI Alger, MI 1
5 14 34 Joe Stanley Joe Stanley Bay City, MI Bay City, MI 9
6 11 16 Hunter Garchow Hunter Garchow Saginaw, MI Saginaw, MI 5
7 7 33B Payton Bock Payton Bock Cass City, MI Cass City, MI -
8 3 23A Aaron Eberlein Aaron Eberlein Sebewaing, MI Sebewaing, MI -5
9 6 M25 kenneth may kenneth may Lakeport, MI Lakeport, MI -3
10 8 45 Kim Koglin Kim Koglin Cass City, MI Cass City, MI -2
11 12 55H Blaine Hatmaker Blaine Hatmaker Deford, MI Deford, MI 1
12 9 22 Mitchell Morgan Mitchell Morgan Owendale, MI Owendale, MI -3
13 16 8 Alexis Kile Alexis Kile Cass City, MI Cass City, MI 3
14 15 58JR Mackenzie Arden Mackenzie Arden Burton, MI Burton, MI 1
15 DNF 10 92 Bradley Smith Bradley Smith Mesick, MI Mesick, MI -5
16 DNF 13 33H Hunter Mihacsi Hunter Mihacsi Sebewaing, MI Sebewaing, MI -3
10 Laps

Road WarriorsB Feature 13

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 33H Hunter Mihacsi Hunter Mihacsi Sebewaing, MI Sebewaing, MI 2
2 1 34 Joe Stanley Joe Stanley Bay City, MI Bay City, MI -1
3 2 58JR Mackenzie Arden Mackenzie Arden Burton, MI Burton, MI -1
4 4 8 Alexis Kile Alexis Kile Cass City, MI Cass City, MI -
Top 4 transfer
5 5 07 Carson Shank Carson Shank Bay City, MI Bay City, MI -
6 7 00 Ken Smith Ken Smith Bay City, MI Bay City, MI 1
7 8 2K Kylee Wood Kylee Wood Bay City, MI Bay City, MI 1
8 DNF 6 24 Lilyann Dow Lilyann Dow Ruth, MI Ruth, MI -2
8 Laps

Road WarriorsHeat 1 Race 8

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 25W Christopher Wassmann Christopher Wassmann Mikado, MI Mikado, MI 2
2 2 88B Matthew Bock Matthew Bock Cass City, MI Cass City, MI -
3 4 66B Andrew Bock Andrew Bock Alger, MI Alger, MI 1
4 1 33B Payton Bock Payton Bock Cass City, MI Cass City, MI -3
5 6 22 Mitchell Morgan Mitchell Morgan Owendale, MI Owendale, MI 1
6 10 16 Hunter Garchow Hunter Garchow Saginaw, MI Saginaw, MI 4
Top 6 transfer
7 9 34 Joe Stanley Joe Stanley Bay City, MI Bay City, MI 2
8 8 33H Hunter Mihacsi Hunter Mihacsi Sebewaing, MI Sebewaing, MI -
9 7 07 Carson Shank Carson Shank Bay City, MI Bay City, MI -2
DNS 5 00 Ken Smith Ken Smith Bay City, MI Bay City, MI -
8 Laps

Road WarriorsHeat 2 Race 9

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 23A Aaron Eberlein Aaron Eberlein Sebewaing, MI Sebewaing, MI 6
2 10 93 Keegan Brown Keegan Brown Port Hope, MI Port Hope, MI 8
3 2 M25 kenneth may kenneth may Lakeport, MI Lakeport, MI -1
4 4 45 Kim Koglin Kim Koglin Cass City, MI Cass City, MI -
5 3 92 Bradley Smith Bradley Smith Mesick, MI Mesick, MI -2
6 1 55H Blaine Hatmaker Blaine Hatmaker Deford, MI Deford, MI -5
Top 6 transfer
7 9 58JR Mackenzie Arden Mackenzie Arden Burton, MI Burton, MI 2
8 6 8 Alexis Kile Alexis Kile Cass City, MI Cass City, MI -2
9 8 24 Lilyann Dow Lilyann Dow Ruth, MI Ruth, MI -1
10 DNF 5 2K Kylee Wood Kylee Wood Bay City, MI Bay City, MI -5
10 Laps

Mini WedgeA Feature 1 Race 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27K Kylie Watz Kylie Watz North Branch, MI North Branch, MI -
2 2 6C calvin may calvin may Lakeport, MI Lakeport, MI -
3 4 92C Chevy Trollman Chevy Trollman Mayville, MI Mayville, MI 1
4 5 87X Piper Frohm Piper Frohm Burtchville, MI Burtchville, MI 1
5 3 78 Charlene Erickson Charlene Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI -2
6 6 98 Amelia Erickson Amelia Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -
10 Laps

Mini WedgeA Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 716X Ella Fifield Ella Fifield Lapeer, MI Lapeer, MI 1
2 1 351/4 lucas van sickle lucas van sickle Applegate , MI Applegate , MI -1
3 3 13 Corbin Leavine Corbin Leavine mindin city, MI mindin city, MI -
4 4 11 Madison Bock Madison Bock Cass City, MI Cass City, MI -
5 5 13R Rhett Foust Rhett Foust Linwood, MI Linwood, MI -
6 DNF 6 54 Kade Schweim Kade Schweim Midland, MI Midland, MI -
5 Laps

Mini WedgeHeat 1 Race 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 27K Kylie Watz Kylie Watz North Branch, MI North Branch, MI 4
2 1 6C calvin may calvin may Lakeport, MI Lakeport, MI -1
3 2 78 Charlene Erickson Charlene Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI -1
4 6 92C Chevy Trollman Chevy Trollman Mayville, MI Mayville, MI 2
5 4 87X Piper Frohm Piper Frohm Burtchville, MI Burtchville, MI -1
6 3 98 Amelia Erickson Amelia Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -3
All transfer
5 Laps

Mini WedgeHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 351/4 lucas van sickle lucas van sickle Applegate , MI Applegate , MI 5
2 5 716X Ella Fifield Ella Fifield Lapeer, MI Lapeer, MI 3
3 3 13 Corbin Leavine Corbin Leavine mindin city, MI mindin city, MI -
4 4 11 Madison Bock Madison Bock Cass City, MI Cass City, MI -
5 1 13R Rhett Foust Rhett Foust Linwood, MI Linwood, MI -4
6 2 54 Kade Schweim Kade Schweim Midland, MI Midland, MI -4
All transfer
20 Laps

Lightning SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 21 Jacob Sabaj Jacob Sabaj Cournna, MI Cournna, MI 3
2 2 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI -
3 5 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 2
4 6 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI 2
5 8 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 3
6 10 76 Dalton Pipgras Dalton Pipgras Byron, MI Byron, MI 4
7 3 16 Noah Wilfong Noah Wilfong Wayland, MI Wayland, MI -4
8 13 40C Chad Colley Chad Colley Davision, MI Davision, MI 5
9 17 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 8
10 14 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 4
11 12 17 Geoff Miller Geoff Miller Lake Ann, MI Lake Ann, MI 1
12 16 45 Bobby Miller Bobby Miller South Boardman, MI South Boardman, MI 4
13 18 69 Rodney Keillor Rodney Keillor Mesick, MI Mesick, MI 5
14 9 273 Jerry Napier Jerry Napier Durand, MI Durand, MI -5
15 DNF 1 19 Avery Neal Avery Neal Brooklyn, MI Brooklyn, MI -14
16 DNF 7 29 Arlie Cooper Jr Arlie Cooper Jr Bear Lake, MI Bear Lake, MI -9
17 DNF 15 114 Sherman Napeir Sherman Napeir Flushing, MI Flushing, MI -2
DNS 11 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI -
8 Laps

Lightning SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 3
2 2 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI -
3 5 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI 2
4 3 29 Arlie Cooper Jr Arlie Cooper Jr Bear Lake, MI Bear Lake, MI -1
5 9 273 Jerry Napier Jerry Napier Durand, MI Durand, MI 4
6 7 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI 1
7 8 40C Chad Colley Chad Colley Davision, MI Davision, MI 1
8 6 114 Sherman Napeir Sherman Napeir Flushing, MI Flushing, MI -2
9 DNF 1 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -8
All transfer
8 Laps

Lightning SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16 Noah Wilfong Noah Wilfong Wayland, MI Wayland, MI 1
2 4 21 Jacob Sabaj Jacob Sabaj Cournna, MI Cournna, MI 2
3 3 19 Avery Neal Avery Neal Brooklyn, MI Brooklyn, MI -
4 1 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -3
5 5 76 Dalton Pipgras Dalton Pipgras Byron, MI Byron, MI -
6 6 17 Geoff Miller Geoff Miller Lake Ann, MI Lake Ann, MI -
7 7 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI -
8 8 45 Bobby Miller Bobby Miller South Boardman, MI South Boardman, MI -
9 9 69 Rodney Keillor Rodney Keillor Mesick, MI Mesick, MI -
All transfer
0 Laps

Lightning SprintsQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 0 Brendon Cascadden Brendon Cascadden Traverse City, MI Traverse City, MI 14.294
2 6 21 Jacob Sabaj Jacob Sabaj Cournna, MI Cournna, MI 14.587
3 9 29 Arlie Cooper Jr Arlie Cooper Jr Bear Lake, MI Bear Lake, MI 14.658
4 13 19 Avery Neal Avery Neal Brooklyn, MI Brooklyn, MI 14.737
5 10 8 Justin Ward Justin Ward Benzonia, MI Benzonia, MI 14.741
6 11 16 Noah Wilfong Noah Wilfong Wayland, MI Wayland, MI 14.743
7 17 38 Mack Erickson Mack Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 14.781
8 3 18 Lindsey Erickson Lindsey Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 14.997
9 18 84 Bill Dunham Bill Dunham Boyne Falls, MI Boyne Falls, MI 15.052
10 1 76 Dalton Pipgras Dalton Pipgras Byron, MI Byron, MI 15.089
11 12 114 Sherman Napeir Sherman Napeir Flushing, MI Flushing, MI 15.124
12 14 17 Geoff Miller Geoff Miller Lake Ann, MI Lake Ann, MI 15.258
13 4 48 Jake Erickson Jake Erickson Southboradman, MI Southboradman, MI 15.295
14 5 101 Chuck Erickson Chuck Erickson South Boardman, MI South Boardman, MI 15.576
15 15 40C Chad Colley Chad Colley Davision, MI Davision, MI 15.746
16 16 45 Bobby Miller Bobby Miller South Boardman, MI South Boardman, MI 15.851
17 7 273 Jerry Napier Jerry Napier Durand, MI Durand, MI 15.928
18 8 69 Rodney Keillor Rodney Keillor Mesick, MI Mesick, MI 15.956
20 Laps

IMCA ModifiedA Feature race 14

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19S Andrew Steele Andrew Steele Twining, MI Twining, MI -
2 6 27 Matt Szecsodi Matt Szecsodi Clio, MI Clio, MI 4
3 5 10 Jaycob Truemner Jaycob Truemner Imlay, MI Imlay, MI 2
4 3 44 David Gulda David Gulda Oxford, MI Oxford, MI -1
5 7 19H Oliver Hilliard Oliver Hilliard Houghton Lake, MI Houghton Lake, MI 2
6 8 9X Cody Goodwin Cody Goodwin Bath, MI Bath, MI 2
7 4 3 Charlie Mihacsi Charlie Mihacsi Sebewaing, MI Sebewaing, MI -3
8 2 53 Michael Butcher Michael Butcher Goodrich, MI Goodrich, MI -6
8 Laps

IMCA ModifiedHeat 1 Race 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 27 Matt Szecsodi Matt Szecsodi Clio, MI Clio, MI 3
2 2 3 Charlie Mihacsi Charlie Mihacsi Sebewaing, MI Sebewaing, MI -
3 6 19S Andrew Steele Andrew Steele Twining, MI Twining, MI 3
4 7 9X Cody Goodwin Cody Goodwin Bath, MI Bath, MI 3
5 1 53 Michael Butcher Michael Butcher Goodrich, MI Goodrich, MI -4
6 5 10 Jaycob Truemner Jaycob Truemner Imlay, MI Imlay, MI -1
7 DNF 3 44 David Gulda David Gulda Oxford, MI Oxford, MI -4
8 DNF 8 19H Oliver Hilliard Oliver Hilliard Houghton Lake, MI Houghton Lake, MI -
All transfer