5/1/2021 - New Smyrna Speedway
5/1/2021 - New Smyrna Speedway

5/1/2021
New Smyrna Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

50 Laps

Pro Late ModelA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 9M Brad May Brad May Oviedo, FL Oviedo, FL 4
2 4 15 Jamie Skinner Jamie Skinner Port Orange, FL Port Orange, FL 2
3 2 77H Colt Hensley Colt Hensley Avon Park, FL Avon Park, FL -1
4 6 57 Jeff Johnston Jeff Johnston Fort Pierce, FL Fort Pierce, FL 2
5 3 99 Daniel Escoto Daniel Escoto Leon, MX Leon, MX -2
6 1 17 Colby Clements Colby Clements Vero Beach, FL Vero Beach, FL -5
7 9 24 Dalton Smith Dalton Smith Palm coast, FL Palm coast, FL 2
8 7 77 Charley Ayers Charley Ayers Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL -1
9 8 84 Steve Redditt Steve Redditt Orlando, FL Orlando, FL -1
10 10 19 Mike McElyea Mike McElyea Hollywood, FL Hollywood, FL -
DNS 11 2X Mike Amato Mike Amato New Smyrna Beach, FL New Smyrna Beach, FL -
0 Laps

Pro Late ModelQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 17 Colby Clements Colby Clements Vero Beach, FL Vero Beach, FL
2 77H Colt Hensley Colt Hensley Avon Park, FL Avon Park, FL
3 99 Daniel Escoto Daniel Escoto Leon, MX Leon, MX
4 15 Jamie Skinner Jamie Skinner Port Orange, FL Port Orange, FL
5 9M Brad May Brad May Oviedo, FL Oviedo, FL
6 57 Jeff Johnston Jeff Johnston Fort Pierce, FL Fort Pierce, FL
7 77 Charley Ayers Charley Ayers Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL
8 84 Steve Redditt Steve Redditt Orlando, FL Orlando, FL
9 19 Mike McElyea Mike McElyea Hollywood, FL Hollywood, FL
25 Laps

SportsmanA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 71 Earl Beckner Earl Beckner Apoka, FL Apoka, FL 2
2 6 44 Matthew Green Matthew Green Orlando, FL Orlando, FL 4
3 4 25 Timmy Todd Timmy Todd St Cloud, FL St Cloud, FL 1
4 1 32 James McCague Jr James McCague Jr New Smyrna Beach, FL New Smyrna Beach, FL -3
5 9 15 Casey Caudill Casey Caudill Port Orange, FL Port Orange, FL 4
6 2 29 James Adams James Adams Brooksville, FL Brooksville, FL -4
7 8 58 Steve Barnes Steve Barnes Orlando, FL Orlando, FL 1
8 10 63 George Alexander George Alexander Melbourne, FL Melbourne, FL 2
9 7 21 Daniel Scott Reeves Daniel Scott Reeves Greenacres, FL Greenacres, FL -2
10 11 112 David Werning David Werning Palm coast, FL Palm coast, FL 1
11 5 2 Ron Whaley Ron Whaley New Smyrna, FL New Smyrna, FL -6
12 12 47 Travis Soukup Travis Soukup Deltona, FL Deltona, FL -
13 13 12 Danny Frye Danny Frye Eustis, FL Eustis, FL -
14 14 21X Mike Dahm Mike Dahm Deltona, FL Deltona, FL -
8 Laps

SportsmanHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 44 Matthew Green Matthew Green Orlando, FL Orlando, FL 1
2 1 2 Ron Whaley Ron Whaley New Smyrna, FL New Smyrna, FL -1
3 5 25 Timmy Todd Timmy Todd St Cloud, FL St Cloud, FL 2
4 6 71 Earl Beckner Earl Beckner Apoka, FL Apoka, FL 2
5 11 29 James Adams James Adams Brooksville, FL Brooksville, FL 6
6 7 32 James McCague Jr James McCague Jr New Smyrna Beach, FL New Smyrna Beach, FL 1
7 9 21 Daniel Scott Reeves Daniel Scott Reeves Greenacres, FL Greenacres, FL 2
8 12 58 Steve Barnes Steve Barnes Orlando, FL Orlando, FL 4
9 10 15 Casey Caudill Casey Caudill Port Orange, FL Port Orange, FL 1
10 8 63 George Alexander George Alexander Melbourne, FL Melbourne, FL -2
11 4 112 David Werning David Werning Palm coast, FL Palm coast, FL -7
12 13 47 Travis Soukup Travis Soukup Deltona, FL Deltona, FL 1
13 3 12 Danny Frye Danny Frye Eustis, FL Eustis, FL -10
50 Laps

E-ModA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 71 Earl Beckner Earl Beckner Apoka, FL Apoka, FL 4
2 6 2H Matt Jarrett Matt Jarrett Orlando, FL Orlando, FL 4
3 3 75 Brandon Blake Brandon Blake Odessa, TX Odessa, TX -
4 1 7 Ken Copley Ken Copley Deleon Springs, FL Deleon Springs, FL -3
5 2 52 Hank Baker Hank Baker oak hill, FL oak hill, FL -3
6 9 4 Michael Mark Michael Mark Deland, FL Deland, FL 3
7 7 17 Curtis Robinson Curtis Robinson St. Augustine, FL St. Augustine, FL -
8 10 16 Dylan LeBeau Dylan LeBeau Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL 2
9 4 25 Timmy Todd Timmy Todd St Cloud, FL St Cloud, FL -5
10 8 29 Timmy Walters Timmy Walters Orlando, FL Orlando, FL -2
11 11 18 Michael Raven Michael Raven Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL -
12 12 33 Shain Held Shain Held Orlando, FL Orlando, FL -
0 Laps

E-ModQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2H Matt Jarrett Matt Jarrett Orlando, FL Orlando, FL
2 71 Earl Beckner Earl Beckner Apoka, FL Apoka, FL
3 25 Timmy Todd Timmy Todd St Cloud, FL St Cloud, FL
4 75 Brandon Blake Brandon Blake Odessa, TX Odessa, TX
5 52 Hank Baker Hank Baker oak hill, FL oak hill, FL
6 7 Ken Copley Ken Copley Deleon Springs, FL Deleon Springs, FL
7 17 Curtis Robinson Curtis Robinson St. Augustine, FL St. Augustine, FL
8 29 Timmy Walters Timmy Walters Orlando, FL Orlando, FL
9 4 Michael Mark Michael Mark Deland, FL Deland, FL
10 16 Dylan LeBeau Dylan LeBeau Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL
11 18 Michael Raven Michael Raven Daytona Beach, FL Daytona Beach, FL
20 Laps

Orange Blossom Woodworks Bomber BA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 69 Shane Sutorus Shane Sutorus Orlando, FL Orlando, FL 1
2 1 93 John Gross John Gross Melbourne, FL Melbourne, FL -1
3 3 21 Mike Dahm Mike Dahm Deltona, FL Deltona, FL -
4 4 58 Ben Seay Ben Seay Deland, FL Deland, FL -
8 Laps

Orange Blossom Woodworks Bomber BHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 69 Shane Sutorus Shane Sutorus Orlando, FL Orlando, FL 1
2 3 93 John Gross John Gross Melbourne, FL Melbourne, FL 1
3 4 21 Mike Dahm Mike Dahm Deltona, FL Deltona, FL 1
4 1 58 Ben Seay Ben Seay Deland, FL Deland, FL -3