9/10/2022 - Cedar Lake Speedway
9/10/2022 - Cedar Lake Speedway

9/10/2022
Cedar Lake Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Tyler Davis

Tyler Davis

Franklin, WI

360 Sprints - Winged Start Finish +/-
A Feature 1 23 16 7
Heat 3 9 9 -

Clear Selection

25 Laps

360 Sprints - WingedA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 83 Justin Henderson Justin Henderson Tea, SD Tea, SD 2
2 1 14 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW -1
3 6 64 Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 3
4 4 22X Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA -
5 14 24T Christopher Thram Christopher Thram Sanborn, MN Sanborn, MN 9
6 9 4 Cameron Martin Cameron Martin Ankeny, IA Ankeny, IA 3
7 10 20G Chris Graf Chris Graf Glencoe, MN Glencoe, MN 3
8 7 5 Javen Ostermann Javen Ostermann Courtland, MN Courtland, MN -1
9 16 6K Kurt Davis Kurt Davis South Milwaukee, WI South Milwaukee, WI 7
10 5 18 Tyler Rabenberg Tyler Rabenberg Princeton, MN Princeton, MN -5
11 19 83H Sam Henderson Sam Henderson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 8
12 12 33 James Broty James Broty Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
13 15 105 Cody Ihlen Cody Ihlen Pipestone, MN Pipestone, MN 2
14 17 50 Chase Viebrock Chase Viebrock New Richmond, WI New Richmond, WI 3
15 22 47 Doug Wondra Doug Wondra Oakfield, WI Oakfield, WI 7
16 23 68T Tyler Davis Tyler Davis Franklin, WI Franklin, WI 7
17 20 16 Rob Rawson Rob Rawson Big Lake, MN Big Lake, MN 3
18 13 66 Nick Daywalt Nick Daywalt Hubertus, WI Hubertus, WI -5
19 18 03 Jamey Ogston Jamey Ogston Duluth, MN Duluth, MN -1
20 DNF 11 199 Ryan Bowers Ryan Bowers Nowthen, MN Nowthen, MN -9
21 DNF 2 33B Scott Broty Scott Broty Lonsdale, MN Lonsdale, MN -19
22 DNF 24 3 Tony Kaus Tony Kaus Bloomington, MN Bloomington, MN 2
23 DNF 21 08 Katelyn Krebsbach Katelyn Krebsbach Plymouth, WI Plymouth, WI -2
24 DNF 25 53 Joe Beaver Joe Beaver Knoxville, IA Knoxville, IA 1
25 DNF 8 22K Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -17
DNS 26 22 Blake Anderson Blake Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
DNS 27 07 Zack Nelson Zack Nelson Glencoe, MN Glencoe, MN -
10 Laps

360 Sprints - WingedHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 83 Justin Henderson Justin Henderson Tea, SD Tea, SD 3
2 6 14 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW 4
3 9 64 Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 6
4 2 24T Christopher Thram Christopher Thram Sanborn, MN Sanborn, MN -2
5 8 199 Ryan Bowers Ryan Bowers Nowthen, MN Nowthen, MN 3
6 5 50 Chase Viebrock Chase Viebrock New Richmond, WI New Richmond, WI -1
7 3 83H Sam Henderson Sam Henderson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -4
8 1 3 Tony Kaus Tony Kaus Bloomington, MN Bloomington, MN -7
9 DNF 7 07 Zack Nelson Zack Nelson Glencoe, MN Glencoe, MN -2
10 Laps

360 Sprints - WingedHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 22X Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA 6
2 4 18 Tyler Rabenberg Tyler Rabenberg Princeton, MN Princeton, MN 2
3 6 5 Javen Ostermann Javen Ostermann Courtland, MN Courtland, MN 3
4 9 33B Scott Broty Scott Broty Lonsdale, MN Lonsdale, MN 5
5 1 105 Cody Ihlen Cody Ihlen Pipestone, MN Pipestone, MN -4
6 2 03 Jamey Ogston Jamey Ogston Duluth, MN Duluth, MN -4
7 3 22 Blake Anderson Blake Anderson Elk Mound, WI Elk Mound, WI -4
8 8 08 Katelyn Krebsbach Katelyn Krebsbach Plymouth, WI Plymouth, WI -
DNS 5 53 Joe Beaver Joe Beaver Knoxville, IA Knoxville, IA -
10 Laps

360 Sprints - WingedHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22K Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -
2 2 20G Chris Graf Chris Graf Glencoe, MN Glencoe, MN -
3 5 4 Cameron Martin Cameron Martin Ankeny, IA Ankeny, IA 2
4 4 66 Nick Daywalt Nick Daywalt Hubertus, WI Hubertus, WI -
5 7 33 James Broty James Broty Lonsdale, MN Lonsdale, MN 2
6 6 6K Kurt Davis Kurt Davis South Milwaukee, WI South Milwaukee, WI -
7 3 16 Rob Rawson Rob Rawson Big Lake, MN Big Lake, MN -4
8 8 47 Doug Wondra Doug Wondra Oakfield, WI Oakfield, WI -
9 9 68T Tyler Davis Tyler Davis Franklin, WI Franklin, WI -
30 Laps

410 Sprints - WingedA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 8 Aaron Reutzel Aaron Reutzel Clute, TX Clute, TX 2
2 9 2KS Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 7
3 1 22 Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA -2
4 10 1M Don Droud Jr Don Droud Jr Lincoln, NE Lincoln, NE 6
5 8 39 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 3
6 5 27 Carson McCarl Carson McCarl Altoona, IA Altoona, IA -1
7 6 11M Brendan Mullen Brendan Mullen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -1
8 20 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 12
9 13 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 4
10 2 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI -8
11 16 23 Russel Borland Russel Borland Kewaskum, WI Kewaskum, WI 5
12 4 7TAZ Tasker Phillips Tasker Phillips Plesantville, IA Plesantville, IA -8
13 12 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -1
14 7 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL -7
15 14 5J Jeremy Schultz Jeremy Schultz Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -1
16 15 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI -1
17 11 05 Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -6
18 18 44 Chris Martin Chris Martin Ankeny, IA Ankeny, IA -
19 22 97 Alan Gilbertson Alan Gilbertson Kasson, MN Kasson, MN 3
20 17 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI -3
21 19 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI -2
22 23 19B Jack Berger Jack Berger Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 1
23 21 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI -2
24 24 U2 Jack Vanderboom Jack Vanderboom Dousman, WI Dousman, WI -
12 Laps

410 Sprints - WingedB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI -
2 5 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 3
3 2 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI -1
4 4 97 Alan Gilbertson Alan Gilbertson Kasson, MN Kasson, MN -
5 8 19B Jack Berger Jack Berger Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 3
6 3 U2 Jack Vanderboom Jack Vanderboom Dousman, WI Dousman, WI -3
Top 6 transfer
7 6 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI -1
8 7 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI -1
9 9 15C Carter Chevalier Carter Chevalier Andover, MN Andover, MN -
10 10 19CW Ion Stear Ion Stear Hebron, IL Hebron, IL -
11 11 29 Hunter Custer Hunter Custer Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
12 12 16 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW -
4 Laps

410 Sprints - WingedDash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA -
2 4 8 Aaron Reutzel Aaron Reutzel Clute, TX Clute, TX 2
3 3 27 Carson McCarl Carson McCarl Altoona, IA Altoona, IA -
4 2 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL -2
5 5 2KS Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW -
4 Laps

410 Sprints - WingedDash 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 1
2 5 7TAZ Tasker Phillips Tasker Phillips Plesantville, IA Plesantville, IA 3
3 1 11M Brendan Mullen Brendan Mullen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -2
4 4 39 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL -
5 3 1M Don Droud Jr Don Droud Jr Lincoln, NE Lincoln, NE -2
8 Laps

410 Sprints - WingedHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27 Carson McCarl Carson McCarl Altoona, IA Altoona, IA -
2 2 7TAZ Tasker Phillips Tasker Phillips Plesantville, IA Plesantville, IA -
3 4 8 Aaron Reutzel Aaron Reutzel Clute, TX Clute, TX 1
4 3 11M Brendan Mullen Brendan Mullen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -1
5 6 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 1
6 5 23 Russel Borland Russel Borland Kewaskum, WI Kewaskum, WI -1
Top 6 transfer
7 8 U2 Jack Vanderboom Jack Vanderboom Dousman, WI Dousman, WI 1
8 9 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 1
9 7 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI -2
10 10 19CW Ion Stear Ion Stear Hebron, IL Hebron, IL -
8 Laps

410 Sprints - WingedHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 1M Don Droud Jr Don Droud Jr Lincoln, NE Lincoln, NE 2
2 5 05 Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 3
3 1 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL -2
4 7 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 3
5 4 22 Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA -1
6 6 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI -
Top 6 transfer
7 8 97 Alan Gilbertson Alan Gilbertson Kasson, MN Kasson, MN 1
8 9 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI 1
9 2 16 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW -7
10 10 29 Hunter Custer Hunter Custer Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -
8 Laps

410 Sprints - WingedHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 2KS Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 2
2 2 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI -
3 4 39 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 1
4 1 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -3
5 5 5J Jeremy Schultz Jeremy Schultz Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI -
6 7 44 Chris Martin Chris Martin Ankeny, IA Ankeny, IA 1
Top 6 transfer
7 10 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 3
8 9 19B Jack Berger Jack Berger Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 1
9 6 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI -3
10 8 15C Carter Chevalier Carter Chevalier Andover, MN Andover, MN -2
0 Laps

410 Sprints - WingedQualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 24 8 Aaron Reutzel Aaron Reutzel Clute, TX Clute, TX 11.776
2 3 22 Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA 11.798
3 10 39 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 11.848
4 23 11M Brendan Mullen Brendan Mullen Grand Forks, ND Grand Forks, ND 11.886
5 11 1M Don Droud Jr Don Droud Jr Lincoln, NE Lincoln, NE 11.909
6 28 2KS Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 11.974
7 22 7TAZ Tasker Phillips Tasker Phillips Plesantville, IA Plesantville, IA 12.004
8 30 16 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW 12.017
9 20 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 12.058
10 16 27 Carson McCarl Carson McCarl Altoona, IA Altoona, IA 12.097
11 4 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL 12.104
12 8 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 12.112
13 13 23 Russel Borland Russel Borland Kewaskum, WI Kewaskum, WI 12.161
14 26 05 Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 12.161
15 5 5J Jeremy Schultz Jeremy Schultz Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 12.185
16 17 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 12.296
17 19 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI 12.346
18 18 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI 12.384
19 9 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI 12.404
20 29 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 12.420
21 21 44 Chris Martin Chris Martin Ankeny, IA Ankeny, IA 12.463
22 25 U2 Jack Vanderboom Jack Vanderboom Dousman, WI Dousman, WI 12.469
23 12 97 Alan Gilbertson Alan Gilbertson Kasson, MN Kasson, MN 12.516
24 7 15C Carter Chevalier Carter Chevalier Andover, MN Andover, MN 12.532
25 14 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 12.534
26 2 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI 12.848
27 27 19B Jack Berger Jack Berger Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 12.878
28 1 19CW Ion Stear Ion Stear Hebron, IL Hebron, IL 12.916
29 6 29 Hunter Custer Hunter Custer Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI
30 15 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL
0 Laps

410 Sprints - WingedHot Laps 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 28 2KS Ian Madsen Ian Madsen St Marys, NSW St Marys, NSW 11.710
2 24 8 Aaron Reutzel Aaron Reutzel Clute, TX Clute, TX 11.832
3 20 25 Danny Schlafer Danny Schlafer Gibson, WI Gibson, WI 11.865
4 10 39 Jake Blackhurst Jake Blackhurst Hanna City, IL Hanna City, IL 11.901
5 30 16 Brooke Tatnell Brooke Tatnell San Souci, NSW San Souci, NSW 12.046
6 16 27 Carson McCarl Carson McCarl Altoona, IA Altoona, IA 12.060
7 3 22 Riley Goodno Riley Goodno Knoxville, IA Knoxville, IA 12.071
8 11 1M Don Droud Jr Don Droud Jr Lincoln, NE Lincoln, NE 12.078
9 5 5J Jeremy Schultz Jeremy Schultz Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 12.096
10 15 65 Jordan Goldesberry Jordan Goldesberry Springfield, IL Springfield, IL 12.121
11 22 7TAZ Tasker Phillips Tasker Phillips Plesantville, IA Plesantville, IA 12.182
12 4 9K Kyle Schuett Kyle Schuett Philo, IL Philo, IL 12.188
13 29 3N Jake Neuman Jake Neuman New Berlin, IL New Berlin, IL 12.208
14 26 05 Kaleb Johnson Kaleb Johnson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 12.208
15 21 44 Chris Martin Chris Martin Ankeny, IA Ankeny, IA 12.257
16 8 2W Scott Neitzel Scott Neitzel Beaver Dam, WI Beaver Dam, WI 12.270
17 19 26 Tyler Tischendorf Tyler Tischendorf Waupaca, WI Waupaca, WI 12.378
18 6 29 Hunter Custer Hunter Custer Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 12.414
19 23 11M Brendan Mullen Brendan Mullen Grand Forks, ND Grand Forks, ND 12.463
20 25 U2 Jack Vanderboom Jack Vanderboom Dousman, WI Dousman, WI 12.507
21 17 85M Steve Meyer Steve Meyer Sheboygan Falls, WI Sheboygan Falls, WI 12.514
22 13 23 Russel Borland Russel Borland Kewaskum, WI Kewaskum, WI 12.613
23 9 68 Dave Uttech Dave Uttech Kenosha, WI Kenosha, WI 12.618
24 1 19CW Ion Stear Ion Stear Hebron, IL Hebron, IL 12.644
25 12 97 Alan Gilbertson Alan Gilbertson Kasson, MN Kasson, MN 12.657
26 2 24 Scott Conger Scott Conger Eagle, WI Eagle, WI 12.722
27 7 15C Carter Chevalier Carter Chevalier Andover, MN Andover, MN 12.793
28 18 87A Austin Hartmann Austin Hartmann Plymouth, WI Plymouth, WI 12.874
29 27 19B Jack Berger Jack Berger Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 12.924
30 14 4K Kris Spitz Kris Spitz Salem, WI Salem, WI 13.431
15 Laps

600cc Winged MicrosA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7X Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN -
2 6 63G Owen Graf Owen Graf Glencoe, MN Glencoe, MN 4
3 4 88 Caleb Moen Caleb Moen Eau Claire, WI Eau Claire, WI 1
4 5 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN 1
5 3 9 Ryan Frandsen Ryan Frandsen Owatonna, MN Owatonna, MN -2
6 9 37 Landon Davis Landon Davis New Richmond, WI New Richmond, WI 3
7 7 7 Carson Berglund Carson Berglund Alexandria, MN Alexandria, MN -
8 10 11 Jaden Alexander Jaden Alexander Knoxville, IA Knoxville, IA 2
9 8 9A Hunter Hanson Hunter Hanson Lakefield, MN Lakefield, MN -1
10 13 27 Joe Freidel Joe Freidel Newton, IA Newton, IA 3
11 11 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN -
12 12 25 Garrett Tatnell Garrett Tatnell Forrest Lake, MN Forrest Lake, MN -
13 14 74 Ethan Dutchak Ethan Dutchak Prescott, WI Prescott, WI 1
14 DNF 2 B26 Joe Snow Joe Snow Zimmerman, MN Zimmerman, MN -12
8 Laps

600cc Winged MicrosHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 88 Caleb Moen Caleb Moen Eau Claire, WI Eau Claire, WI -
2 2 9 Ryan Frandsen Ryan Frandsen Owatonna, MN Owatonna, MN -
3 3 B26 Joe Snow Joe Snow Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
4 6 7 Carson Berglund Carson Berglund Alexandria, MN Alexandria, MN 2
5 7 37 Landon Davis Landon Davis New Richmond, WI New Richmond, WI 2
6 5 29 Jacob Earl Jacob Earl Milaca, MN Milaca, MN -1
7 4 27 Joe Freidel Joe Freidel Newton, IA Newton, IA -3
All transfer
8 Laps

600cc Winged MicrosHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7X Ryan Erickson Ryan Erickson Princeton, MN Princeton, MN -
2 3 8N Noah Berglund Noah Berglund Isanti, MN Isanti, MN 1
3 6 63G Owen Graf Owen Graf Glencoe, MN Glencoe, MN 3
4 4 9A Hunter Hanson Hunter Hanson Lakefield, MN Lakefield, MN -
5 5 11 Jaden Alexander Jaden Alexander Knoxville, IA Knoxville, IA -
6 2 25 Garrett Tatnell Garrett Tatnell Forrest Lake, MN Forrest Lake, MN -4
7 7 74 Ethan Dutchak Ethan Dutchak Prescott, WI Prescott, WI -
All transfer
20 Laps

Traditional SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 8 Nick DaRonco Nick DaRonco Britt, MN Britt, MN 1
2 1 93 Brad Peterson Brad Peterson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN -1
3 19 54 Cam Schafer Cam Schafer Little Canada, MN Little Canada, MN 16
4 6 87 Mike Mueller Mike Mueller Oak Grove, MN Oak Grove, MN 2
5 3 6 Jake Kouba Jake Kouba Minneapolis, MN Minneapolis, MN -2
6 4 12 Johnny Parsons III Johnny Parsons III Owatonna, MN Owatonna, MN -2
7 10 99 Bryan Roach Bryan Roach Welch, MN Welch, MN 3
8 20 7 Scott Brandt Scott Brandt Andover, MN Andover, MN 12
9 7 78 Rob Caho Jr Rob Caho Jr Rush City, MN Rush City, MN -2
10 5 10Z Zach Widdes Zach Widdes Rice Lake, WI Rice Lake, WI -5
11 8 69S Jon Lewerer Jon Lewerer Andover, MN Andover, MN -3
12 16 3K Jeremy Kerzman Jeremy Kerzman Grey Eagle, MN Grey Eagle, MN 4
13 9 95 Kevin Bradwell Kevin Bradwell Luck, WI Luck, WI -4
14 12 17 Erik Bjorklund Erik Bjorklund Sandstone, MN Sandstone, MN -2
15 17 57 Ryan Buck Ryan Buck Columbus, MN Columbus, MN 2
16 13 04 Brian Trembath Brian Trembath Hastings, MN Hastings, MN -3
17 15 17K Mackenzie Bjorklund Mackenzie Bjorklund Sandstone, MN Sandstone, MN -2
18 14 135 Joshua Hulberg Joshua Hulberg Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN -4
19 11 1 Chuck Schumacher Chuck Schumacher Waseca, MN Waseca, MN -8
20 21 76 Kevin Bertram Kevin Bertram Osceola, WI Osceola, WI 1
DNS 18 C4 Carl Wade Carl Wade Dexter, MN Dexter, MN -
8 Laps

Traditional SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 54 Cam Schafer Cam Schafer Little Canada, MN Little Canada, MN 2
2 5 8 Nick DaRonco Nick DaRonco Britt, MN Britt, MN 3
3 2 95 Kevin Bradwell Kevin Bradwell Luck, WI Luck, WI -1
4 7 10Z Zach Widdes Zach Widdes Rice Lake, WI Rice Lake, WI 3
5 1 04 Brian Trembath Brian Trembath Hastings, MN Hastings, MN -4
6 6 135 Joshua Hulberg Joshua Hulberg Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN -
7 4 57 Ryan Buck Ryan Buck Columbus, MN Columbus, MN -3
8 Laps

Traditional SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6 Jake Kouba Jake Kouba Minneapolis, MN Minneapolis, MN 1
2 3 7 Scott Brandt Scott Brandt Andover, MN Andover, MN 1
3 6 12 Johnny Parsons III Johnny Parsons III Owatonna, MN Owatonna, MN 3
4 4 99 Bryan Roach Bryan Roach Welch, MN Welch, MN -
5 5 1 Chuck Schumacher Chuck Schumacher Waseca, MN Waseca, MN -
6 1 3K Jeremy Kerzman Jeremy Kerzman Grey Eagle, MN Grey Eagle, MN -5
DNS 7 C4 Carl Wade Carl Wade Dexter, MN Dexter, MN -
8 Laps

Traditional SprintsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 93 Brad Peterson Brad Peterson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 2
2 1 87 Mike Mueller Mike Mueller Oak Grove, MN Oak Grove, MN -1
3 4 78 Rob Caho Jr Rob Caho Jr Rush City, MN Rush City, MN 1
4 6 69S Jon Lewerer Jon Lewerer Andover, MN Andover, MN 2
5 2 17 Erik Bjorklund Erik Bjorklund Sandstone, MN Sandstone, MN -3
6 5 17K Mackenzie Bjorklund Mackenzie Bjorklund Sandstone, MN Sandstone, MN -1
7 7 76 Kevin Bertram Kevin Bertram Osceola, WI Osceola, WI -