9/17/2022 - Arlington Raceway
9/17/2022 - Arlington Raceway

9/17/2022
Arlington Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


David Moriarty

David Moriarty

Jordan, MN

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars Start Finish +/-
A Feature 1 18 22 DNF -4
Heat 2 4 5 DNF -1

Clear Selection

12 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 10
2 3 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
3 6 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN 3
4 12 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
5 9 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 4
6 1 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN -5
7 8 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
8 15 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN 7
9 17 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN 8
10 14 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN 4
11 2 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -9
12 16 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
13 BF 13 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -
14 DNF 4 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -10
15 DNF 5 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -10
16 DNF 7 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -9
17 DNF 10 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -7
6 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN 3
2 5 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 3
3 2 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN -1
4 6 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
5 3 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -2
6 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -5
All transfer
6 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
2 3 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
3 4 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 1
4 2 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -2
5 6 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN 1
DNS 1 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
All transfer
6 Laps

Eckblad Trucking IMCA HobbyHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
2 5 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 3
3 4 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
4 3 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -1
5 1 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN -4
All transfer
12 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
2 10 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 8
3 5 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Cleveland, MN Cleveland, MN 2
4 11 29X Jason Bolte Jason Bolte Odin, MN Odin, MN 7
5 8 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 3
6 2 40P Jack Post Jack Post Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -4
7 15 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 8
8 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN -1
9 12 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
10 4 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -6
11 1 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -10
12 9 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -3
13 14 042 Zachary Vande Kieft Zachary Vande Kieft Westbrook, MN Westbrook, MN 1
14 13 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -1
15 16 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
16 DNF 3 24 Emily Senne Emily Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -13
17 DNF 17 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN -
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Cleveland, MN Cleveland, MN 2
2 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
3 2 40P Jack Post Jack Post Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -1
4 6 29X Jason Bolte Jason Bolte Odin, MN Odin, MN 2
5 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -4
6 DNF 4 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN -2
All transfer
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 2
2 5 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
3 4 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 1
4 2 24 Emily Senne Emily Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -2
5 6 042 Zachary Vande Kieft Zachary Vande Kieft Westbrook, MN Westbrook, MN 1
6 1 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -5
All transfer
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 2
2 4 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
3 2 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -1
4 1 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
5 5 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -
All transfer
15 Laps

Exmark Outlaw HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 8
2 10 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
3 8 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 5
4 13 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN 9
5 5 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN -
6 4 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -2
7 3 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
8 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -6
9 DNF 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -8
10 DNF 7 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -3
11 DNF 11 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
12 DNF 6 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -6
DNS 12 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -
6 Laps

Exmark Outlaw HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 3
2 6 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
3 7 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
4 5 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
5 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -3
6 3 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -3
7 DNF 1 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -6
All transfer
6 Laps

Exmark Outlaw HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 5
2 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -1
3 DNF 3 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -
4 DNF 2 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
5 DNF 5 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -
6 DNF 4 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -2
All transfer
15 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 11
2 1 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 10 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 7
4 2 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
5 8 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 3
6 9 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 3
7 3 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -4
8 11 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
9 7 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN -2
10 14 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN 4
11 15 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 4
12 6 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -6
13 DNF 4 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -9
14 DNF 13 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -1
15 DNF 5 77 Mathew Schoenke Mathew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -10
6 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN 1
2 5 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 3
3 4 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN 1
4 3 77 Mathew Schoenke Mathew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -1
5 1 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -4
All transfer
6 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
2 1 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 4 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 1
4 3 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -1
5 2 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -3
All transfer
6 Laps

Arlington State Bank IMCA SportModHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
2 1 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
3 4 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
4 2 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -2
5 DNF 3 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -2
All transfer
15 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 9
2 7 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 5
3 9 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 6
4 3 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND -1
5 2 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN -3
6 6 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
7 4 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -3
8 14 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 6
9 11 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN 2
10 DNF 8 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
11 DNF 1 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -10
12 DNF 5 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -7
13 DNF 13 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -
14 DNF 12 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -2
6 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
2 1 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND -1
3 4 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 1
4 6 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
5 DNF 5 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN -
6 DNF 2 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -4
7 DNF 7 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -
All transfer
6 Laps

Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 4
2 6 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 4
3 7 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 4
4 4 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -
5 3 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -2
6 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -4
7 DNF 1 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -6
All transfer
20 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 11
2 6 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 4
3 8 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 7 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 3
5 22 87L Curt Lund Curt Lund Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN 17
6 11 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 5
7 5 18 Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN -2
8 19 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 11
9 17 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 8
10 3 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -7
11 20 71D Shaun Bruns Shaun Bruns Danube, MN Danube, MN 9
12 16 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 4
13 2 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -11
14 15 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
15 23 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 8
16 14 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -2
17 DNF 21 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN 4
18 DNF 9 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN -9
19 DNF 10 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -9
20 DNF 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -19
21 DNF 13 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA -8
22 DNF 18 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -4
23 DNF 24 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 1
24 DNF 4 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -20
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 5
2 4 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 2
3 2 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -1
4 5 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 1
5 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
6 1 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN -5
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -
2 3 18 Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
4 2 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -2
5 DNF 4 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -1
6 DNF 5 87L Curt Lund Curt Lund Redwood Falls, MN Redwood Falls, MN -1
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 3
2 2 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -
3 6 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
4 1 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -3
5 5 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
6 3 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -3
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN 1
2 4 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 2
3 3 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 5 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 1
5 6 71D Shaun Bruns Shaun Bruns Danube, MN Danube, MN 1
6 DNF 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -5
All transfer
15 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 9
2 8 11 Trent Loverude Trent Loverude Courtland, MN Courtland, MN 6
3 5 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
4 6 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 2
5 7 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 2
6 1 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -5
7 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -5
8 4 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -4
9 9 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
10 DNF 3 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -7
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
2 3 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 4 11 Trent Loverude Trent Loverude Courtland, MN Courtland, MN 1
4 5 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN 1
5 1 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -4
All transfer
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 1
2 3 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 1
3 1 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND -2
4 4 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
5 5 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
All transfer
10 Laps

FBM Jr Sportsman Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Braylon Manderfield Braylon Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
2 3 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 1
3 2 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -1
4 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN -
5 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
6 6 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
7 9 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN 2
8 8 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -
9 7 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -2
10 10 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
8 Laps

FBM Jr Sportsman Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 16 Braylon Manderfield Braylon Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 4
2 4 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN 2
3 3 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 2 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -2
5 1 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN -4
All transfer
8 Laps

FBM Jr Sportsman Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
2 4 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 2
3 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
4 3 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -1
5 1 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
8 Laps

FBM Jr Sportsman Go-KartsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Braylon Manderfield Braylon Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
2 2 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -
3 3 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 4 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -
5 5 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN -
All transfer
8 Laps

FBM Jr Sportsman Go-KartsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
2 2 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN -
3 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
4 3 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -1
5 5 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer
6 Laps

FBM Rookie Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN -
2 3 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
3 5 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
4 8 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 4
5 4 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN -1
6 11 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 5
7 6 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN -1
8 2 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -6
9 7 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN -2
10 10 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -
11 9 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
4 Laps

FBM Rookie Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
2 4 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN 2
3 5 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 2
4 1 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -3
5 6 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN 1
6 3 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -3
4 Laps

FBM Rookie Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN 4
2 1 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN -1
3 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
4 4 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -
5 2 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -3
4 Laps

FBM Rookie Go-KartsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 1
2 1 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN -1
3 3 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN -
4 5 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
5 4 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -1
6 6 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 Laps

FBM Rookie Go-KartsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN -
2 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
3 2 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -1
4 5 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN 1
5 4 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -1
10 Laps

FBM Junior Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN 1
2 1 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -1
3 3 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -
4 4 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
6 Laps

FBM Junior Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
2 5 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN 3
3 4 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN 1
4 2 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -2
5 1 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
All transfer
6 Laps

FBM Junior Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN -
2 3 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
3 2 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -1
4 4 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
All transfer
0 Laps

FBM Stock Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
2 4 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 2
3 3 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
4 2 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN -2
5 9 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 4
6 5 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -1
7 8 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
8 7 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -1
9 10 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN 1
DNS 6 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN -
0 Laps

FBM Stock Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN 4
2 3 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 1
3 2 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -1
4 4 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
5 1 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -4
All transfer
0 Laps

FBM Stock Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
2 5 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN 3
3 4 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 1
4 3 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -1
5 2 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -3
All transfer
0 Laps

FBM Stock Go-KartsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
2 1 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN -1
3 4 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 1
4 2 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
5 5 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -
All transfer
0 Laps

FBM Stock Go-KartsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 1
2 5 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN 3
3 3 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -
4 4 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -
5 DNF 1 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
6 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 4
2 6 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 4
3 2 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -1
4 10 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Cologne, MN Cologne, MN 6
5 8 23 Brian Krueger Brian Krueger Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN 3
6 9 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 3
7 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -6
8 3 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -5
9 11 130 Izaac Miest Izaac Miest Courtland, MN Courtland, MN 2
10 7 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
11 4 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN -7
DNS 12 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 2
2 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN 3
3 6 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Cologne, MN Cologne, MN 3
4 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -3
5 2 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
6 DNF 4 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -2
All transfer
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
2 5 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 3
3 4 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
4 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
5 2 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN -3
6 6 130 Izaac Miest Izaac Miest Courtland, MN Courtland, MN -
All transfer
6 Laps

Jerry's HQ Foods Auto CrossA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 50 Emily Altenburg Emily Altenburg Henderson, MN Henderson, MN -
2 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 1
3 7 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN 4
4 5 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 1
5 2 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -3
6 DNF 4 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN -2
DNS 6 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -
4 Laps

Jerry's HQ Foods Auto CrossHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN 2
2 2 50 Emily Altenburg Emily Altenburg Henderson, MN Henderson, MN -
3 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 1
4 5 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN 1
5 7 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 2
6 DNF 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -5
7 DNF 6 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN -1
All transfer