10/6/2023 - Ogilvie Raceway
10/6/2023 - Ogilvie Raceway

10/6/2023
Ogilvie Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Rowan Tramm

Rowan Tramm

Mora, MN

WISSOTA Mod Four Start Finish +/-
A Feature 1 15 - -
Heat 1 1 8 DNF -7

Clear Selection

8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -
2 5 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 3
3 3 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN -
4 8 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 4
5 7 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 2
6 6 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -
7 2 24 Tyler English Tyler English Princeton, MN Princeton, MN -5
8 DNF 4 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -4
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 5
2 5 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 3
3 3 2* Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -
4 7 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 3
5 8 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 3
6 4 15S Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -2
7 DNF 1 2G Todd Gehl Todd Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI -6
8 DNF 2 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -6
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -
2 6 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 4
3 2 T40 Danny Thomas Danny Thomas Knapp, WI Knapp, WI -1
4 4 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN -
5 8 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 3
6 5 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -1
7 7 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -
8 3 8 Dakota Smith Dakota Smith Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -5
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 3
2 6 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 4
3 5 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN 2
4 8 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 4
5 2 4A Hunter Anderson Hunter Anderson Phillips, WI Phillips, WI -3
6 3 38 Simon Wahlstrom Simon Wahlstrom Mikana, WI Mikana, WI -3
7 1 13 Cayden Schmeling Cayden Schmeling Watertown, SD Watertown, SD -6
8 7 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
8 Laps

WISSOTA ModifiedsHeat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 24D Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN 4
2 3 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
3 2 32 Max Nelson Max Nelson Milaca, MN Milaca, MN -1
4 1 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -3
5 8 74 Shaun Kreyer Shaun Kreyer Hayward, WI Hayward, WI 3
6 6 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -
7 7 2 Charlie Castle Charlie Castle Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
DNS 4 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN -
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 69 Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN 1
2 8 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN 6
3 4 7G Rick Grams Rick Grams North Branch, MN North Branch, MN 1
4 7 13B Jess Brekke Jess Brekke Devils Lake, ND Devils Lake, ND 3
5 10 12 Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN 5
6 9 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 3
7 6 78 Cole Anderson Cole Anderson Saint Augusta, MN Saint Augusta, MN -1
8 3 743 Devon Charpenter Devon Charpenter Staples, MN Staples, MN -5
9 5 1 Joe Pangrac Joe Pangrac Buhl, MN Buhl, MN -4
10 1 X Tucker Jacobson Tucker Jacobson Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -9
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 2
2 1 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
3 2 48 Cole Kelley Cole Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -1
4 4 28 Paul Ripley Paul Ripley Duluth, MN Duluth, MN -
5 9 16 Garrett Paull Garrett Paull Fort Frances, ON Fort Frances, ON 4
6 5 32LLL Cody Carlson Cody Carlson Superior, WI Superior, WI -1
7 7 3P David Pixley David Pixley Cedar, MN Cedar, MN -
8 10 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN 2
9 8 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN -1
10 6 45 Keegan Kough Keegan Kough Proctor, MN Proctor, MN -4
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN -
2 5 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN 3
3 10 9M Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN 7
4 9 86 Don Smith Don Smith Cohasset, MN Cohasset, MN 5
5 6 30K Jake Kierstead Jake Kierstead Sartell, MN Sartell, MN 1
6 2 7A Eric Anderson Eric Anderson Chisholm, MN Chisholm, MN -4
7 8 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN 1
8 3 13BB Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI -5
9 DNF 7 198 Zach Augustus Zach Augustus Princeton, MN Princeton, MN -2
10 DNF 4 18X Connor Drewry Connor Drewry Bemidji, MN Bemidji, MN -6
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI 3
2 3 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN 1
3 5 DIRT Tim Siercks Tim Siercks Princeton, MN Princeton, MN 2
4 1 3D Daniel Bjonfald Daniel Bjonfald Minneapolis, MN Minneapolis, MN -3
5 7 08 Levi Voss Levi Voss Ogilvie, MN Ogilvie, MN 2
6 2 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -4
7 6 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -1
8 10 97X Brian Schott Brian Schott Redwing, MN Redwing, MN 2
9 DNF 9 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN -
10 DNF 8 47 Erik Gruhlke Erik Gruhlke Elk River, MN Elk River, MN -2
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -
2 4 04N Nick Ayotte Nick Ayotte St. Paul, MN St. Paul, MN 2
3 6 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 3
4 7 16V Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 3
5 8 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 3
6 2 33CC Cole Chernosky Cole Chernosky Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -4
7 3 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -4
8 9 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI 1
9 DNF 5 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN -4
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN 5
2 2 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -
3 1 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI -2
4 4 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -
5 7 13 Devyn Weleski Devyn Weleski Blackduck, MN Blackduck, MN 2
6 8 28T Scott Tofte Scott Tofte Madison, MN Madison, MN 2
7 5 2DB Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN -2
8 3 32N Nick Howard Nick Howard Isanti, MN Isanti, MN -5
9 9 2D Jonathan Dulas Jonathan Dulas Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN -
8 Laps

WISSOTA Midwest ModsHeat 7

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN -
2 3 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
3 4 69R Terry Reilly Terry Reilly Watertown, SD Watertown, SD 1
4 5 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN 1
5 7 74J Corey Koenig Corey Koenig Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 2
6 6 23 Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN -
7 9 44.5 Charles Bistodeau Charles Bistodeau Otsego, MN Otsego, MN 2
8 DNF 8 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
DNS 2 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI -
8 Laps

WISSOTA Mod FourHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN 5
2 2 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN -
3 3 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -
4 7 7 Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN 3
5 4 31J Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -1
6 8 N28 Hailey Nohner Hailey Nohner Onamia, MN Onamia, MN 2
7 DNF 5 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN -2
8 DNF 1 14T Rowan Tramm Rowan Tramm Mora, MN Mora, MN -7
All transfer
8 Laps

WISSOTA Mod FourHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN 1
2 7 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN 5
3 8 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN 5
4 4 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN -
5 1 92 Nick Seitz Nick Seitz Bemidji, MN Bemidji, MN -4
6 DNF 3 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -3
7 DNF 5 89 Chris McClain Chris McClain Mora, MN Mora, MN -2
8 DNF 6 5JF Brian Feda Brian Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -2
All transfer
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN 8
2 7 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 5
3 6 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 3
4 2 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -2
5 5 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -
6 8 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI 2
7 DNF 1 8T Nicholas Schultz Nicholas Schultz Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -6
8 DNF 4 28 Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN -4
9 DNF 3 77 Andy Ladd Andy Ladd Cumberland, WI Cumberland, WI -6
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 1
2 6 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 4
3 4 3 Brandon Linquist Brandon Linquist Waite Park, MN Waite Park, MN 1
4 7 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 3
5 9 71XX Travis Scott Travis Scott Montevideo, MN Montevideo, MN 4
6 3 24L Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -3
7 8 2XL Jason Garner Jason Garner Iron River, WI Iron River, WI 1
8 5 T26 Nic Lewis Nic Lewis Bemidji, MN Bemidji, MN -3
9 1 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -8
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 1
2 4 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 2
3 7 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 4
4 1 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -3
5 3 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -2
6 5 22N Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN -1
7 8 77L Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 1
8 9 2 Matt Melhouse Matt Melhouse Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN 1
9 6 11G Riley Groshong Riley Groshong Baxter, MN Baxter, MN -3
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 33C Cole Chernosky Cole Chernosky Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 1
2 1 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI -1
3 5 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI 2
4 4 44K Joshua Kough Joshua Kough Duluth, MN Duluth, MN -
5 7 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN 2
6 6 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN -
7 3 00 Jason Hobbs Jason Hobbs Ham Lake, MN Ham Lake, MN -4
8 8 214 Tucker Budreau Tucker Budreau Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
9 9 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN -
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 33 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
2 8 71 Brandon Clemens Brandon Clemens Bloomington, MN Bloomington, MN 6
3 5 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 2
4 3 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -1
5 9 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI 4
6 7 57 Wes Hines Wes Hines Nisswa, MN Nisswa, MN 1
7 6 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -1
8 DNF 2 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN -6
9 DNF 1 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI -8
8 Laps

WISSOTA Super StockHeat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
2 8 81 Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
3 7 2* Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 4
4 2 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -2
5 3 00E Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN -2
6 9 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI 3
7 6 57C Dalton Carlson Dalton Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN -1
8 5 4A Allan Cleveland Allan Cleveland Breckenridge, MN Breckenridge, MN -3
9 4 3C Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN -5
8 Laps

WISSOTA Pure StockHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 86J Jake Smith Jake Smith Cohasset, MN Cohasset, MN 4
2 6 1 Ryan Olson Ryan Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 4
3 9 23R James Rahn James Rahn Poskin, WI Poskin, WI 6
4 7 39 Deryk Weleski Deryk Weleski Bemidji, MN Bemidji, MN 3
5 3 81 Charlie Pitcavage Charlie Pitcavage Menomonie, WI Menomonie, WI -2
6 1 25 Billy Binkley Billy Binkley PUPOSKY, MN PUPOSKY, MN -5
7 2 7D Trevor Phillips Trevor Phillips Eleva, WI Eleva, WI -5
8 4 8 Jonny Nowak Jonny Nowak Proctor, MN Proctor, MN -4
9 DNF 8 62 Joshua Bitker Joshua Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN -1
8 Laps

WISSOTA Pure StockHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 57 Austin Carlson Austin Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN -
2 3 72 Kevin Baumgarner Kevin Baumgarner Deer River, MN Deer River, MN 1
3 6 16 Rob Grabon Rob Grabon Rice Lake, WI Rice Lake, WI 3
4 7 70 Chris Dudley Chris Dudley Bemidji, MN Bemidji, MN 3
5 2 X81 Alexa Sparby Alexa Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -3
6 5 24L Aaron Bitker Aaron Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN -1
7 4 3G Guy Gaskill Guy Gaskill Duluth, MN Duluth, MN -3
8 8 23 James Rich Jr. James Rich Jr. Duluth, WI Duluth, WI -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 111 Keith Tourville Keith Tourville Janesville, MN Janesville, MN 3
2 3 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl North Branch, MN North Branch, MN 1
3 8 40 Nick Traynor Nick Traynor Barron, WI Barron, WI 5
4 6 26 Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 2
5 1 33 Chris Dudley Chris Dudley Bemidji, MN Bemidji, MN -4
6 9 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 3
7 5 66E Steve Eggersgluess Steve Eggersgluess Rush City, MN Rush City, MN -2
8 DNF 2 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN -6
DNS 7 20F Connor Franson Connor Franson CONRATH, WI CONRATH, WI -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 19 Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI 5
2 2 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND -
3 5 11F Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI 2
4 3 12 Kammron Rose Kammron Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -1
5 4 21H Jacob Huston Jacob Huston Benson, MN Benson, MN -1
6 7 7 Caiden Engel Caiden Engel Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
7 1 60 Andrew Milz Andrew Milz Cambridge, MN Cambridge, MN -6
8 8 17B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 11X Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 3
2 1 84 Hunter VanGilder Hunter VanGilder Rice Lake, WI Rice Lake, WI -1
3 2 3R Danny Richards Danny Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -1
4 6 40L Travis Loew Travis Loew Barron, WI Barron, WI 2
5 5 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI -
6 7 01 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 1
7 3 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN -4
8 8 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12K Cody Kummer Cody Kummer Medford, WI Medford, WI 1
2 1 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -1
3 7 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 4
4 5 3RJR Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
5 3 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -2
6 6 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -
7 8 15 Jeff Hass Jeff Hass Isanti, MN Isanti, MN 1
8 DNF 4 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN -4
8 Laps

WISSOTA Street StockHeat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 11K Davey Kruchten Davey Kruchten Glenwood, MN Glenwood, MN 1
2 3 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI 1
3 6 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN 3
4 1 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -3
5 7 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI 2
6 5 52* Aden Saunders Aden Saunders Spooner, WI Spooner, WI -1
7 8 27 Joel Bjergo Joel Bjergo Champlin, MN Champlin, MN 1
8 DNF 4 92R Courtney Rose Courtney Rose Gordon, WI Gordon, WI -4
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 11D Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI 3
2 2 22 Nick Panitzke Nick Panitzke Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
3 1 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -2
4 6 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI 2
5 5 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN -
6 7 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB 1
7 3 5E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB -4
8 8 24C Chuck Metzger Chuck Metzger Princeton, MN Princeton, MN -
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
2 3 47 Danny Vang Danny Vang Deerwood, MN Deerwood, MN 1
3 6 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN 3
4 5 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 1
5 4 12S Trajan Schmidt Trajan Schmidt Watertown, SD Watertown, SD -1
6 7 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN 1
7 8 21 Hunter Rasdon Hunter Rasdon Jonesboro, AR Jonesboro, AR 1
8 9 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI 1
9 1 7L Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -8
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 1
2 4 173 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN 2
3 3 1 Lukas Koski Lukas Koski New Richmond, WI New Richmond, WI -
4 9 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN 5
5 7 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 2
6 1 73 Larry Fitzsimmons Larry Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -5
7 6 1L Trent Follmer Trent Follmer Brainerd, MN Brainerd, MN -1
8 8 2K Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -
9 DNF 5 55S Ryan Schaufler Ryan Schaufler Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
8 Laps

WISSOTA Late ModelHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
2 5 11 James Giossi James Giossi Hudson, WI Hudson, WI 3
3 3 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN -
4 4 01 Michael Leach Michael Leach Sun River, MT Sun River, MT -
5 7 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN 2
6 8 24M Cody Martin Cody Martin Mitchell, SD Mitchell, SD 2
7 6 24 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -1
8 9 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN 1
9 DNF 2 10S Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD -7
8 Laps

WISSOTA HornetHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Brainerd, MN Brainerd, MN -
2 4 2 Kole Kampsen Kole Kampsen Belgrade, MN Belgrade, MN 2
3 8 13 Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN 5
4 7 64 Eric Pfundt Eric Pfundt Onamia, MN Onamia, MN 3
5 6 3 Scott Erickson Scott Erickson Little Falls, MN Little Falls, MN 1
6 5 0X Dylan Black Dylan Black Bemidji, MN Bemidji, MN -1
7 2 10A Riley Ament Riley Ament Mahtowa, MN Mahtowa, MN -5
DNS 3 20D Derek Dunbar Derek Dunbar Iron River, WI Iron River, WI -
8 Laps

WISSOTA HornetHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 87T Adam VanDerostyne Adam VanDerostyne Canby, MN Canby, MN 3
2 3 25K McKenna Folstad McKenna Folstad Hibbing, MN Hibbing, MN 1
3 5 14A A.J. House A.J. House Cloquet, MN Cloquet, MN 2
4 7 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN 3
5 2 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN -3
6 6 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN -
7 DNF 8 720 Jeff Lemon Jeff Lemon Pease, MN Pease, MN 1
DQ 1 25 Zeb Graves Zeb Graves Keewatin, MN Keewatin, MN -
8 Laps

WISSOTA HornetHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 0K Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN 1
2 3 00 Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN 1
3 1 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN -2
4 6 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 2
5 7 34 Mark Gangl Mark Gangl Bovey, MN Bovey, MN 2
6 4 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -2
7 5 37C Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN Pease, MN -2
8 8 45 Andy Leino Andy Leino Sturgeon Lake, MN Sturgeon Lake, MN -