10/7/2023 - Ogilvie Raceway
10/7/2023 - Ogilvie Raceway

10/7/2023
Ogilvie Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Tanner Erickson

Tanner Erickson

Princeton, MN

WISSOTA Super Stock Start Finish +/-
Super Stocks Feature 24 20 4
B Feature 2 5 3 2

Clear Selection

35 Laps

WISSOTA ModifiedsModifieds Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 4
2 4 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 2
3 7 14W Clayton Wagamon Clayton Wagamon Ramsey, MN Ramsey, MN 4
4 6 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 2
5 8 11B Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 3
6 13 89JR J.T. Johnson J.T. Johnson Milaca, MN Milaca, MN 7
7 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -6
8 3 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -5
9 19 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 10
10 21 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 11
11 14 6ST Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 3
12 9 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -3
13 22 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 9
14 17 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN 3
15 23 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 8
16 24 2* Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 8
17 DNF 12 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -5
18 DNF 15 T40 Danny Thomas Danny Thomas Knapp, WI Knapp, WI -3
19 DNF 20 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 1
20 DNF 25 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 5
21 DNF 10 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -11
22 DNF 26 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 4
23 DNF 2 24D Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN -21
24 DNF 11 04JR Adam Ayotte Adam Ayotte Elk River, MN Elk River, MN -13
25 DNF 16 32 Max Nelson Max Nelson Milaca, MN Milaca, MN -9
26 DNF 18 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -8
12 Laps

WISSOTA ModifiedsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN -
2 3 27P Parker Anderson Parker Anderson Phillips, WI Phillips, WI 1
3 4 21 Jake Smith Jake Smith St. Joseph, MN St. Joseph, MN 1
4 12 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 8
Top 4 transfer
5 5 4A Hunter Anderson Hunter Anderson Phillips, WI Phillips, WI -
6 7 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN 1
7 8 13 Cayden Schmeling Cayden Schmeling Watertown, SD Watertown, SD 1
8 6 15S Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -2
9 DNF 9 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -
10 DNF 2 74 Shaun Kreyer Shaun Kreyer Hayward, WI Hayward, WI -8
11 DNF 10 8 Dakota Smith Dakota Smith Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -1
12 DNF 11 2G Todd Gehl Todd Gehl Solon Springs, WI Solon Springs, WI -1
12 Laps

WISSOTA ModifiedsB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 18S Kennedy Swan Kennedy Swan Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 5
2 2 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI -
3 7 22 Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 4
4 1 2* Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -3
Top 4 transfer
5 5 38 Simon Wahlstrom Simon Wahlstrom Mikana, WI Mikana, WI -
6 4 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN -2
7 10 442 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
8 11 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN 3
9 9 2 Charlie Castle Charlie Castle Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
10 12 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN 2
11 8 24 Tyler English Tyler English Princeton, MN Princeton, MN -3
12 DNF 3 1L Donnie Lofdahl Donnie Lofdahl Duluth, MN Duluth, MN -9
25 Laps

WISSOTA Midwest ModsMidwest Modifieds Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 63JR Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI 2
2 5 17B Zach Benson Zach Benson Princeton, MN Princeton, MN 3
3 2 11JR Andrew Inman Andrew Inman Canyon, MN Canyon, MN -1
4 13 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 9
5 11 04N Nick Ayotte Nick Ayotte New Richmond, WI New Richmond, WI 6
6 22 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN 16
7 1 21 Wyatt Boyum Wyatt Boyum International Falls, MN International Falls, MN -6
8 4 9M Jake Molitor Jake Molitor Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -4
9 18 13B Jess Brekke Jess Brekke Devils Lake, ND Devils Lake, ND 9
10 7 44FX Mark Froehlich Mark Froehlich Zimmerman, MN Zimmerman, MN -3
11 21 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 10
12 9 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -3
13 23 69R Terry Reilly Terry Reilly Watertown, SD Watertown, SD 10
14 20 16 Garrett Paull Garrett Paull Fort Frances, ON Fort Frances, ON 6
15 16 11 Ashton Schulte Ashton Schulte St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
16 27 12 Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN 11
17 24 13 Devyn Weleski Devyn Weleski Blackduck, MN Blackduck, MN 7
18 DNF 12 74 Gary James Nelson Gary James Nelson Ponemah, MN Ponemah, MN -6
19 DNF 8 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN -11
20 DNF 14 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -6
21 DNF 19 16V Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN -2
22 DNF 6 69 Justin Bassa Justin Bassa Cotton, MN Cotton, MN -16
23 DNF 25 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 2
24 DNF 17 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -7
25 DNF 15 86 Don Smith Don Smith Cohasset, MN Cohasset, MN -10
26 DNF 10 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN -16
27 DNF 26 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI -1
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -
2 4 16 Garrett Paull Garrett Paull Fort Frances, ON Fort Frances, ON 2
3 2 69R Terry Reilly Terry Reilly Watertown, SD Watertown, SD -1
Top 3 transfer
4 3 12 Derek Stanoch Derek Stanoch St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
5 7 30K Jake Kierstead Jake Kierstead Sartell, MN Sartell, MN 2
6 5 3D Daniel Bjonfald Daniel Bjonfald Minneapolis, MN Minneapolis, MN -1
7 12 4W Joey Wagamon Joey Wagamon Blaine, MN Blaine, MN 5
8 6 08 Levi Voss Levi Voss Ogilvie, MN Ogilvie, MN -2
9 15 X Tucker Jacobson Tucker Jacobson Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN 6
10 13 743 Devon Charpenter Devon Charpenter Staples, MN Staples, MN 3
11 14 1 Joe Pangrac Joe Pangrac Buhl, MN Buhl, MN 3
12 10 46G Brockton Grams Brockton Grams Braham, MN Braham, MN -2
13 DNF 17 18X Connor Drewry Connor Drewry Bemidji, MN Bemidji, MN 4
14 DNF 11 78 Cole Anderson Cole Anderson Saint Augusta, MN Saint Augusta, MN -3
15 DNF 8 7A Eric Anderson Eric Anderson Chisholm, MN Chisholm, MN -7
DNS 16 5 David Swearingen David Swearingen Stacy, MN Stacy, MN -
DNS 9 32LLL Cody Carlson Cody Carlson Superior, WI Superior, WI -
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 13B Jess Brekke Jess Brekke Devils Lake, ND Devils Lake, ND 1
2 7 17 Ashley Mehrwerth Ashley Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 5
3 6 13 Devyn Weleski Devyn Weleski Blackduck, MN Blackduck, MN 3
Top 3 transfer
4 10 10 Mervin Castle III Mervin Castle III Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 6
5 5 28 Paul Ripley Paul Ripley Duluth, MN Duluth, MN -
6 14 33 Jake Hagemann Jake Hagemann Little Falls, MN Little Falls, MN 8
7 3 89 Matt Klukas Matt Klukas Colfax, WI Colfax, WI -4
8 1 DIRT Tim Siercks Tim Siercks Princeton, MN Princeton, MN -7
9 8 32J John Howard John Howard Mora, MN Mora, MN -1
10 11 19 Darrin Lawler Darrin Lawler Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 1
11 4 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -7
12 9 23 Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN -3
13 12 97X Brian Schott Brian Schott Redwing, MN Redwing, MN -1
14 13 13BB Chris Bretting Chris Bretting Washburn, WI Washburn, WI -1
15 15 45 Keegan Kough Keegan Kough Proctor, MN Proctor, MN -
16 16 198 Zach Augustus Zach Augustus Princeton, MN Princeton, MN -
DNS 17 47 Erik Gruhlke Erik Gruhlke Elk River, MN Elk River, MN -
12 Laps

WISSOTA Midwest ModsB Feature 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16V Jason VandeKamp Jason VandeKamp Scandia, MN Scandia, MN 1
2 5 33C Cole Boston Cole Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN 3
3 4 B37 Cody Borgeson Cody Borgeson New Richmond, WI New Richmond, WI 1
Top 3 transfer
4 7 28T Scott Tofte Scott Tofte Madison, MN Madison, MN 3
5 11 3P David Pixley David Pixley Cedar, MN Cedar, MN 6
6 8 33CC Cole Chernosky Cole Chernosky Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 2
7 1 7G Rick Grams Rick Grams North Branch, MN North Branch, MN -6
8 3 48 Cole Kelley Cole Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -5
9 15 87 William Moelter William Moelter Elk Mound, WI Elk Mound, WI 6
10 6 74J Corey Koenig Corey Koenig Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -4
11 13 32N Nick Howard Nick Howard Isanti, MN Isanti, MN 2
12 12 61 Andrea Keeney Andrea Keeney Ridgeland, WI Ridgeland, WI -
13 16 03 Bryce Huff Bryce Huff Big Lake, MN Big Lake, MN 3
14 DNF 10 2DB Daniel Berglund Daniel Berglund Princeton, MN Princeton, MN -4
15 DNF 9 44.5 Charles Bistodeau Charles Bistodeau Otsego, MN Otsego, MN -6
16 DNF 17 11R Landyn Randt Landyn Randt Siren, WI Siren, WI 1
17 DNF 14 2D Jonathan Dulas Jonathan Dulas Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN -3
20 Laps

WISSOTA Mod FourMod Fours Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 TB81 Tommy Bawden Tommy Bawden Clear Lake, MN Clear Lake, MN -
2 13 04 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 11
3 3 7L Tyler Larson Tyler Larson Kandiyohi, MN Kandiyohi, MN -
4 2 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
5 5 15H Connor Hass Connor Hass Cambridge, MN Cambridge, MN -
6 4 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -2
7 7 N88 Gerrald Nohner Gerrald Nohner Onamia, MN Onamia, MN -
8 10 31J Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN 2
9 8 60 Maeghan Milz Maeghan Milz Cambridge, MN Cambridge, MN -1
10 9 92 Nick Seitz Nick Seitz Bemidji, MN Bemidji, MN -1
11 15 14T Rowan Tramm Rowan Tramm Mora, MN Mora, MN 4
12 11 N28 Hailey Nohner Hailey Nohner Onamia, MN Onamia, MN -1
13 DNF 6 7 Alexander McFarlen Alexander McFarlen Blaine, MN Blaine, MN -7
14 DNF 17 18 Luke Erlandson Luke Erlandson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
DNS 14 89 Chris McClain Chris McClain Mora, MN Mora, MN -
DNS 12 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -
DNS 16 5JF Brian Feda Brian Feda Bemidji, MN Bemidji, MN -
30 Laps

WISSOTA Super StockSuper Stocks Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 7
2 12 78K Dexton Koch Dexton Koch Becker, MN Becker, MN 10
3 7 25 Dylan Nelson Dylan Nelson Merrifield, MN Merrifield, MN 4
4 9 33C Cole Chernosky Cole Chernosky Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON 5
5 1 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN -4
6 3 81 Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -3
7 5 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -2
8 6 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -2
9 15 21C Patrick Beeksma Patrick Beeksma Ironwood, MI Ironwood, MI 6
10 2 71 Brandon Clemens Brandon Clemens Bloomington, MN Bloomington, MN -8
11 16 12K Duane (D.J.) Keeler Duane (D.J.) Keeler Superior, WI Superior, WI 5
12 10 24W Chris Wark Chris Wark Zimmerman, MN Zimmerman, MN -2
13 22 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 9
14 20 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
15 4 33 Aaron Johnson Aaron Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -11
16 14 T23 John Toppozini John Toppozini Thunder Bay, ON Thunder Bay, ON -2
17 21 3 Brandon Linquist Brandon Linquist Waite Park, MN Waite Park, MN 4
18 23 71XX Travis Scott Travis Scott Montevideo, MN Montevideo, MN 5
19 27 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI 8
20 24 00E Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN 4
21 DNF 25 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 4
22 DNF 18 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -4
23 DNF 26 77L Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 3
24 DNF 13 2* Denis Czech Denis Czech Gilman, MN Gilman, MN -11
25 DNF 17 22N Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN -8
26 DNF 19 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN -7
27 DNF 11 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN -16
12 Laps

WISSOTA Super StockB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 22N Dan Nissalke Dan Nissalke Winona, MN Winona, MN 6
2 1 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
3 2 71XX Travis Scott Travis Scott Montevideo, MN Montevideo, MN -1
Top 3 transfer
4 5 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 1
5 8 77L Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 3
6 6 71X William Fisher William Fisher Shell Lake, WI Shell Lake, WI -
7 9 57C Dalton Carlson Dalton Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN 2
8 13 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI 5
9 3 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -6
10 10 4A Allan Cleveland Allan Cleveland Breckenridge, MN Breckenridge, MN -
11 DNF 11 77J Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN -
DNS 12 8T Nicholas Schultz Nicholas Schultz Saint Cloud, MN Saint Cloud, MN -
DQ 4 44K Joshua Kough Joshua Kough Duluth, MN Duluth, MN -
12 Laps

WISSOTA Super StockB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 2
2 1 3 Brandon Linquist Brandon Linquist Waite Park, MN Waite Park, MN -1
3 5 00E Tanner Erickson Tanner Erickson Princeton, MN Princeton, MN 2
Top 3 transfer
4 2 69 John Adams John Adams St. Croix Falls, WI St. Croix Falls, WI -2
5 4 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -1
6 9 2 Matt Melhouse Matt Melhouse Cannon Falls, MN Cannon Falls, MN 3
7 6 57 Wes Hines Wes Hines Nisswa, MN Nisswa, MN -1
8 12 1 Karter Reents Karter Reents Glenwood, MN Glenwood, MN 4
9 7 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN -2
10 10 214 Tucker Budreau Tucker Budreau Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
11 11 11G Riley Groshong Riley Groshong Baxter, MN Baxter, MN -
12 8 00 Jason Hobbs Jason Hobbs Ham Lake, MN Ham Lake, MN -4
DNS 13 77 Andy Ladd Andy Ladd Cumberland, WI Cumberland, WI -
12 Laps

WISSOTA Super StockB Feature 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 06 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Princeton, MN Princeton, MN 1
2 1 14 Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -1
3 3 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -
Top 3 transfer
4 4 5 Jason Havel Jason Havel Rice Lake, WI Rice Lake, WI -
5 5 43 Kyle Matuska Kyle Matuska Stacy, MN Stacy, MN -
6 6 24L Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -
7 7 2XL Jason Garner Jason Garner Iron River, WI Iron River, WI -
8 11 11 Kevin Salin Kevin Salin Iron, MN Iron, MN 3
9 8 2F Jeffrey Frey Jeffrey Frey Ogilvie, MN Ogilvie, MN -1
10 10 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -
11 9 T26 Nic Lewis Nic Lewis Bemidji, MN Bemidji, MN -2
12 DNF 13 6SIX Forrest Foster Forrest Foster Belgrade, MN Belgrade, MN 1
DNS 12 28 Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN -
20 Laps

WISSOTA Pure StockPure Stocks Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1 Ryan Olson Ryan Olson Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
2 4 57 Austin Carlson Austin Carlson Cohasset, MN Cohasset, MN 2
3 6 16 Rob Grabon Rob Grabon Rice Lake, WI Rice Lake, WI 3
4 1 86J Jake Smith Jake Smith Cohasset, MN Cohasset, MN -3
5 3 23R James Rahn James Rahn Poskin, WI Poskin, WI -2
6 11 25 Billy Binkley Billy Binkley PUPOSKY, MN PUPOSKY, MN 5
7 13 7D Trevor Phillips Trevor Phillips Eleva, WI Eleva, WI 6
8 17 62 Joshua Bitker Joshua Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN 9
9 15 8 Jonny Nowak Jonny Nowak Proctor, MN Proctor, MN 6
10 9 X81 Alexa Sparby Alexa Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -1
11 DNF 10 81 Charlie Pitcavage Charlie Pitcavage Menomonie, WI Menomonie, WI -1
12 DNF 5 72 Kevin Baumgarner Kevin Baumgarner Deer River, MN Deer River, MN -7
13 DNF 7 39 Deryk Weleski Deryk Weleski Bemidji, MN Bemidji, MN -6
14 DNF 8 70 Chris Dudley Chris Dudley Bemidji, MN Bemidji, MN -6
15 DNF 12 24L Aaron Bitker Aaron Bitker Bemidji, MN Bemidji, MN -3
DNS 14 3G Guy Gaskill Guy Gaskill Duluth, MN Duluth, MN -
DNS 16 23 James Rich Jr. James Rich Jr. Duluth, WI Duluth, WI -
27 Laps

WISSOTA Street StockStreet Stocks Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 12K Cody Kummer Cody Kummer Medford, WI Medford, WI 3
2 7 21 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 5
3 8 11JR Jeff Ekdahl Jeff Ekdahl North Branch, MN North Branch, MN 5
4 2 111 Keith Tourville Keith Tourville Janesville, MN Janesville, MN -2
5 11 84 Hunter VanGilder Hunter VanGilder Rice Lake, WI Rice Lake, WI 6
6 18 01 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 12
7 6 40 Nick Traynor Nick Traynor Barron, WI Barron, WI -1
8 13 10T Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND 5
9 24 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 15
10 14 11F Sam Fankhauser Sam Fankhauser Rice Lake, WI Rice Lake, WI 4
11 21 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 10
12 23 33 Chris Dudley Chris Dudley Bemidji, MN Bemidji, MN 11
13 17 40L Travis Loew Travis Loew Barron, WI Barron, WI 4
14 DNF 12 980 Kaden Woodie Kaden Woodie Milaca, MN Milaca, MN -2
15 DNF 16 26 Ty Agen Ty Agen Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI 1
16 DNF 1 19 Brady Larson Brady Larson Amery, WI Amery, WI -15
17 DNF 25 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN 8
18 DNF 20 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI 2
19 DNF 5 11K Davey Kruchten Davey Kruchten Glenwood, MN Glenwood, MN -14
20 DNF 19 21H Jacob Huston Jacob Huston Benson, MN Benson, MN -1
21 DNF 22 3RJR Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
22 DNF 10 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN -12
23 DNF 15 3R Danny Richards Danny Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -8
24 DNF 9 20 Andrew Hanson Andrew Hanson Iron River, WI Iron River, WI -15
25 DNF 26 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI 1
26 DNF 3 11X Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -23
12 Laps

WISSOTA Street StockB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 40L Travis Loew Travis Loew Barron, WI Barron, WI -
2 5 21H Jacob Huston Jacob Huston Benson, MN Benson, MN 3
3 2 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -1
4 4 33 Chris Dudley Chris Dudley Bemidji, MN Bemidji, MN -
Top 4 transfer
5 3 T20 Michael Tuma Michael Tuma Weyerhaeuser, WI Weyerhaeuser, WI -2
6 13 20F Connor Franson Connor Franson CONRATH, WI CONRATH, WI 7
7 11 87X Quentin Busitzky Quentin Busitzky Anoka, MN Anoka, MN 4
8 9 60 Andrew Milz Andrew Milz Cambridge, MN Cambridge, MN 1
9 10 66E Steve Eggersgluess Steve Eggersgluess Rush City, MN Rush City, MN 1
10 8 15 Jeff Hass Jeff Hass Isanti, MN Isanti, MN -2
11 DNF 12 KOL34 Kolton Brauer Kolton Brauer Eyota, MN Eyota, MN 1
12 DNF 7 52* Aden Saunders Aden Saunders Spooner, WI Spooner, WI -5
DQ 6 7 Caiden Engel Caiden Engel Ladysmith, WI Ladysmith, WI -
12 Laps

WISSOTA Street StockB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 01 Tommy Pogones Tommy Pogones Princeton, MN Princeton, MN 5
2 5 11 Levi Randt Levi Randt Siren, WI Siren, WI 3
3 1 3RJR Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -2
4 9 05 Kyle Howland Kyle Howland Zimmerman, MN Zimmerman, MN 5
Top 4 transfer
5 4 55 Thomas Worth Thomas Worth Milaca, MN Milaca, MN -1
6 3 9 Adam Soltis Adam Soltis Ladysmith, WI Ladysmith, WI -3
7 12 92R Courtney Rose Courtney Rose Gordon, WI Gordon, WI 5
8 7 37X Quain Busitzky Quain Busitzky Anoka, MN Anoka, MN -1
9 10 17B Rachel Boston Rachel Boston Lindstrom, MN Lindstrom, MN 1
10 11 24 Marcus Ammerman Marcus Ammerman Mora, MN Mora, MN 1
11 8 27 Joel Bjergo Joel Bjergo Champlin, MN Champlin, MN -3
12 DNF 2 12 Kammron Rose Kammron Rose Dorchester, WI Dorchester, WI -10
40 Laps

WISSOTA Late ModelLate Models Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11D Pat Doar Pat Doar New Richmond, WI New Richmond, WI -
2 14 10 Daniel Bargender Daniel Bargender Menomonie, WI Menomonie, WI 12
3 16 01 Michael Leach Michael Leach Sun River, MT Sun River, MT 13
4 10 22 Nick Panitzke Nick Panitzke Lonsdale, MN Lonsdale, MN 6
5 3 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -2
6 18 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 12
7 24 5E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 17
8 8 7 Harry Hanson Harry Hanson Eveleth, MN Eveleth, MN -
9 23 21 Hunter Rasdon Hunter Rasdon Jonesboro, AR Jonesboro, AR 14
10 13 7C Jim Carlson Jim Carlson Minneapolis, MN Minneapolis, MN 3
11 15 31 Travis Budisalovich Travis Budisalovich Minneapolis, MN Minneapolis, MN 4
12 25 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN 13
13 21 24M Cody Martin Cody Martin Mitchell, SD Mitchell, SD 8
14 19 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB 5
15 DNF 26 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI 11
16 DNF 20 10S Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD 4
17 DNF 12 1 Lukas Koski Lukas Koski New Richmond, WI New Richmond, WI -5
18 DNF 17 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI -1
19 DNF 22 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN 3
20 DNF 2 7X Jesse Glenz Jesse Glenz Chippewa Falls, WI Chippewa Falls, WI -18
21 DNF 4 11 James Giossi James Giossi Hudson, WI Hudson, WI -17
22 DNF 6 173 Andy Jones Andy Jones Princeton, MN Princeton, MN -16
23 DNF 5 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -18
24 DNF 9 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -15
25 DNF 7 47 Danny Vang Danny Vang Deerwood, MN Deerwood, MN -18
26 DNF 11 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -15
12 Laps

WISSOTA Late ModelB Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI -
2 4 5G Scott Greer Scott Greer Winnipeg, MB Winnipeg, MB 2
3 3 24M Cody Martin Cody Martin Mitchell, SD Mitchell, SD -
4 5 21 Hunter Rasdon Hunter Rasdon Jonesboro, AR Jonesboro, AR 1
Top 4 transfer
5 6 1L Trent Follmer Trent Follmer Brainerd, MN Brainerd, MN 1
6 2 12S Trajan Schmidt Trajan Schmidt Watertown, SD Watertown, SD -4
7 9 7L Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN 2
8 8 2K Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -
9 7 92 Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -2
DNS 10 55S Ryan Schaufler Ryan Schaufler Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
12 Laps

WISSOTA Late ModelB Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 1
2 9 10S Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD 7
3 1 71 Zach Wohlers Zach Wohlers Cohasset, MN Cohasset, MN -2
4 5 5E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 1
Top 4 transfer
5 3 21X Joel Collins Joel Collins Princeton, MN Princeton, MN -2
6 4 73 Larry Fitzsimmons Larry Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -2
7 7 42 Paul Niznik Paul Niznik Medford, WI Medford, WI -
8 6 24 Jase Lien Jase Lien Mora, MN Mora, MN -2
9 8 24C Chuck Metzger Chuck Metzger Princeton, MN Princeton, MN -1
20 Laps

WISSOTA HornetHornet Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 13 Mac Johnston Mac Johnston Rush City, MN Rush City, MN 2
2 2 0K Joseph Wilber Joseph Wilber Foreston, MN Foreston, MN -
3 7 00 Travis Olafson Travis Olafson Wilton, MN Wilton, MN 4
4 10 23T Anthony Jenson Anthony Jenson Milaca, MN Milaca, MN 6
5 1 87T Adam VanDerostyne Adam VanDerostyne Canby, MN Canby, MN -4
6 12 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 6
7 11 73 Payson Patrin Payson Patrin Milaca, MN Milaca, MN 4
8 21 45 Andy Leino Andy Leino Sturgeon Lake, MN Sturgeon Lake, MN 13
9 6 25K McKenna Folstad McKenna Folstad Hibbing, MN Hibbing, MN -3
10 8 14A A.J. House A.J. House Cloquet, MN Cloquet, MN -2
11 9 64 Eric Pfundt Eric Pfundt Onamia, MN Onamia, MN -2
12 4 26H Jenna Hagemann Jenna Hagemann Brainerd, MN Brainerd, MN -8
13 14 3 Scott Erickson Scott Erickson Little Falls, MN Little Falls, MN 1
14 19 10A Riley Ament Riley Ament Mahtowa, MN Mahtowa, MN 5
15 15 8X Adam Throener Adam Throener SWANVILLE, MN SWANVILLE, MN -
16 22 25 Zeb Graves Zeb Graves Keewatin, MN Keewatin, MN 6
17 24 720 Jeff Lemon Jeff Lemon Pease, MN Pease, MN 7
18 13 34 Mark Gangl Mark Gangl Bovey, MN Bovey, MN -5
19 DNF 17 0X Dylan Black Dylan Black Bemidji, MN Bemidji, MN -2
20 DNF 16 377 Ella Sparks Ella Sparks Braham, MN Braham, MN -4
21 DNF 18 89J Randy Jacoboski Randy Jacoboski Mora, MN Mora, MN -3
22 DNF 23 20D Derek Dunbar Derek Dunbar Iron River, WI Iron River, WI 1
23 DNF 5 2 Kole Kampsen Kole Kampsen Belgrade, MN Belgrade, MN -18
24 DNF 20 37C Colton Trembath Colton Trembath Pease, MN Pease, MN -4
20 Laps

USRA Late ModelsUSRA Late Models Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 1 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 2
2 1 10CO Charlie Olsen Charlie Olsen Hendricks, MN Hendricks, MN -1
3 4 44 Cade Nelson Cade Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 1
4 8 0 Zack Drews Zack Drews Ringle, WI Ringle, WI 4
5 2 65 Lucas Peterson Lucas Peterson Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN -3
6 7 208 Kory Ressie Kory Ressie Alma, WI Alma, WI 1
7 5 2 Derek Quinn Derek Quinn Brandon, MN Brandon, MN -2
8 6 24 Chuck Metzger Chuck Metzger Princeton, MN Princeton, MN -2
9 13 63 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN 4
10 9 35X Parker Foster Parker Foster Winona, MN Winona, MN -1
11 12 26D Chad Dawson Chad Dawson Isanti, MN Isanti, MN 1
12 DNF 10 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -2
13 DNF 11 73E Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN -2
DNS 14 73 Joseph Fitzsimmons Joseph Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -
8 Laps

USRA Late ModelsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 10CO Charlie Olsen Charlie Olsen Hendricks, MN Hendricks, MN 2
2 6 1 Matthew Larson Matthew Larson Lake Elmo, MN Lake Elmo, MN 4
3 1 24 Chuck Metzger Chuck Metzger Princeton, MN Princeton, MN -2
4 5 208 Kory Ressie Kory Ressie Alma, WI Alma, WI 1
5 4 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
6 7 26D Chad Dawson Chad Dawson Isanti, MN Isanti, MN 1
7 DNF 2 63 Patrick Kelley Patrick Kelley Forest Lake, MN Forest Lake, MN -5
All transfer
8 Laps

USRA Late ModelsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 65 Lucas Peterson Lucas Peterson Grand Meadow, MN Grand Meadow, MN 2
2 2 2 Derek Quinn Derek Quinn Brandon, MN Brandon, MN -
3 6 44 Cade Nelson Cade Nelson Hermantown, MN Hermantown, MN 3
4 4 0 Zack Drews Zack Drews Ringle, WI Ringle, WI -
5 1 35X Parker Foster Parker Foster Winona, MN Winona, MN -4
6 7 73E Brandon Englund Brandon Englund Isanti, MN Isanti, MN 1
7 DNF 5 73 Joseph Fitzsimmons Joseph Fitzsimmons East Bethel, MN East Bethel, MN -2
All transfer