8/19/2023 - Wenatchee Valley Super Oval
8/19/2023 - Wenatchee Valley Super Oval

8/19/2023
Wenatchee Valley Super Oval

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Jared Bykoski

Jared Bykoski

East Wenatchee, WA

Johnson Electric Bump 2 Pass Start Finish +/-
A Main 2 10 -8
Heat 2 2 3 -1
Qualifying 16.828 5 -4
Practice 1 5 DNS -
Practice 2 1 - -

Clear Selection

35 Laps

Rockstar Energy B-ModsMain #1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 5
2 2 33 Colby Holaday Colby Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
3 5 5 Donovan Stevens Donovan Stevens East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
4 1 14 John Vickery Jr. John Vickery Jr. Wenatchee, WA Wenatchee, WA -3
5 9 57 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 4
6 7 17 Kyle Steinburg Kyle Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
7 11 63 Gary Shales Gary Shales Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
8 10 4 john woodring john woodring Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
9 8 01 Brandon Knouf Brandon Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
10 12 75 Patrick Sensney Patrick Sensney Selah, WA Selah, WA 2
11 14 88 David Clarke Jr David Clarke Jr Ravensdale, WA Ravensdale, WA 3
12 13 43 Rick Shaver Rick Shaver Camano Island, WA Camano Island, WA 1
13 4 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -9
DNS 3 98 Kenneth Moore Kenneth Moore Dallas, TX Dallas, TX -
35 Laps

Rockstar Energy B-ModsMain #2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 5
2 5 33 Colby Holaday Colby Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
3 7 63 Gary Shales Gary Shales Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
4 9 01 Brandon Knouf Brandon Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA 5
5 15 98X Trucker Moore Trucker Moore Wenatchee, WA Wenatchee, WA 10
6 2 57 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -4
7 1 17 Kyle Steinburg Kyle Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -6
8 3 14 John Vickery Jr. John Vickery Jr. Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
9 4 5 Donovan Stevens Donovan Stevens East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
10 8 4 john woodring john woodring Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
11 12 43 Rick Shaver Rick Shaver Camano Island, WA Camano Island, WA 1
12 11 88 David Clarke Jr David Clarke Jr Ravensdale, WA Ravensdale, WA -1
DNS 10 75 Patrick Sensney Patrick Sensney Selah, WA Selah, WA -
DNS 13 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
DNS 14 98 Kenneth Moore Kenneth Moore Dallas, TX Dallas, TX -
8 Laps

Rockstar Energy B-ModsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 4 john woodring john woodring Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
2 6 57 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 4
3 7 01 Brandon Knouf Brandon Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
4 2 43 Rick Shaver Rick Shaver Camano Island, WA Camano Island, WA -2
5 1 88 David Clarke Jr David Clarke Jr Ravensdale, WA Ravensdale, WA -4
6 4 63 Gary Shales Gary Shales Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
7 3 75 Patrick Sensney Patrick Sensney Selah, WA Selah, WA -4
8 Laps

Rockstar Energy B-ModsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 14 John Vickery Jr. John Vickery Jr. Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
2 5 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 3
3 8 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 5
4 6 5 Donovan Stevens Donovan Stevens East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
5 7 98X Trucker Moore Trucker Moore Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
6 3 33 Colby Holaday Colby Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA -3
7 1 17 Kyle Steinburg Kyle Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -6
DNS 4 98 Kenneth Moore Kenneth Moore Dallas, TX Dallas, TX -
0 Laps

Rockstar Energy B-ModsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 64 Garrett Evans Garrett Evans East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 13.671
2 12 5 Donovan Stevens Donovan Stevens East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 13.755
3 5 16 Glenn Knutson Glenn Knutson Quincy, WA Quincy, WA 13.786
4 3 33 Colby Holaday Colby Holaday Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.913
5 13 14 John Vickery Jr. John Vickery Jr. Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.930
6 11 17 Kyle Steinburg Kyle Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13.980
7 4 01 Brandon Knouf Brandon Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA 14.011
8 6 57 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 14.090
9 14 4 john woodring john woodring Wenatchee, WA Wenatchee, WA 14.107
10 9 63 Gary Shales Gary Shales Wenatchee, WA Wenatchee, WA 14.123
11 8 75 Patrick Sensney Patrick Sensney Selah, WA Selah, WA 14.666
12 10 43 Rick Shaver Rick Shaver Camano Island, WA Camano Island, WA 14.893
13 15 98X Trucker Moore Trucker Moore Wenatchee, WA Wenatchee, WA 14.929
14 1 88 David Clarke Jr David Clarke Jr Ravensdale, WA Ravensdale, WA 14.929
DNS 7 98 Kenneth Moore Kenneth Moore Dallas, TX Dallas, TX
25 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 15 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 14
2 24 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 22
3 9 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 6
4 17 16 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA 13
5 18 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 13
6 14 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA 8
7 4 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -3
8 16 90 Dave Scott Dave Scott Selah, WA Selah, WA 8
9 12 80 Brian Gill Brian Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
10 2 12 Saige Frazier Saige Frazier Carnation, WA Carnation, WA -8
11 8 14H Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -3
12 5 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA -7
13 26 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA 13
14 13 78 Austin Dull Austin Dull Columbia Falls, MT Columbia Falls, MT -1
15 1 03 Mikayla Pepin Mikayla Pepin Wenatchee, WA Wenatchee, WA -14
16 3 57 Phillip Love Phillip Love Ephrata, WA Ephrata, WA -13
17 10 91 Alexander Scott Alexander Scott Selah, WA Selah, WA -7
18 6 17S Gene Solomon Gene Solomon Cle Elum, WA Cle Elum, WA -12
19 7 15K Kamery Welton Kamery Welton Moxee, WA Moxee, WA -12
20 11 9 Winston Roberts Winston Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA -9
21 21 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
22 19 12L Danyel Love Danyel Love Ephrata, WA Ephrata, WA -3
DNS 20 15X Matt Snyder Matt Snyder -
DNS 22 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
DNS 23 80G CODY VICKREY CODY VICKREY Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
DNS 25 80V John Vickrey Sr John Vickrey Sr Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 5
2 4 12 Saige Frazier Saige Frazier Carnation, WA Carnation, WA 2
3 1 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
4 5 57 Phillip Love Phillip Love Ephrata, WA Ephrata, WA 1
5 3 03 Mikayla Pepin Mikayla Pepin Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
6 7 12L Danyel Love Danyel Love Ephrata, WA Ephrata, WA 1
7 8 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
8 2 80V John Vickrey Sr John Vickrey Sr Wenatchee, WA Wenatchee, WA -6
DNS 9 80G CODY VICKREY CODY VICKREY Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 15K Kamery Welton Kamery Welton Moxee, WA Moxee, WA 2
2 6 91 Alexander Scott Alexander Scott Selah, WA Selah, WA 4
3 2 17S Gene Solomon Gene Solomon Cle Elum, WA Cle Elum, WA -1
4 5 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
5 4 14H Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -1
6 1 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA -5
7 7 9 Winston Roberts Winston Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA -
DNS 8 15X Matt Snyder Matt Snyder -
DNS 9 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
2 1 80 Brian Gill Brian Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
3 8 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 5
4 7 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
5 3 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA -2
6 6 16 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA -
7 5 90 Dave Scott Dave Scott Selah, WA Selah, WA -2
8 2 78 Austin Dull Austin Dull Columbia Falls, MT Columbia Falls, MT -6
0 Laps

Plumb Perfect RoadrunnersQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 25 15 Jayson Walker Jayson Walker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 16.788
2 2 16 Brad Arneson Brad Arneson Ephrata, WA Ephrata, WA 16.792
3 18 90 Dave Scott Dave Scott Selah, WA Selah, WA 16.923
4 5 32 Jay Evans Jay Evans Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.925
5 19 717 Diezel Snyder Diezel Snyder Cle Elum, WA Cle Elum, WA 16.979
6 4 78 Austin Dull Austin Dull Columbia Falls, MT Columbia Falls, MT 16.980
7 7 80 Brian Gill Brian Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.093
8 16 9 Winston Roberts Winston Roberts Ephrata, WA Ephrata, WA 17.151
9 22 55K Kyle Spaulding Kyle Spaulding East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.240
10 8 14H Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 17.373
11 26 15K Kamery Welton Kamery Welton Moxee, WA Moxee, WA 17.400
12 21 17S Gene Solomon Gene Solomon Cle Elum, WA Cle Elum, WA 17.487
13 1 110 Tammy Aper Tammy Aper Cle Elum, WA Cle Elum, WA 17.488
14 3 17W Wallace Baker Wallace Baker East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 17.515
15 11 57 Phillip Love Phillip Love Ephrata, WA Ephrata, WA 17.647
16 6 12 Saige Frazier Saige Frazier Carnation, WA Carnation, WA 17.662
17 14 03 Mikayla Pepin Mikayla Pepin Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.666
18 24 80V John Vickrey Sr John Vickrey Sr Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.804
19 9 08 Bill Holbrook Bill Holbrook Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.936
20 17 91 Alexander Scott Alexander Scott Selah, WA Selah, WA 18.962
21 10 12L Danyel Love Danyel Love Ephrata, WA Ephrata, WA 18.962
DQ 15 19 Eddie Razey Eddie Razey Soap Lake, WA Soap Lake, WA 16.732
DNS 12 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA
DNS 13 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA
DNS 20 15X Matt Snyder Matt Snyder
DNS 23 80G CODY VICKREY CODY VICKREY Wenatchee, WA Wenatchee, WA
All transfer
8 Laps

AMCA Bandit Dwarf CarsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 18C Rick Taylor Rick Taylor Penticton, BC Penticton, BC 3
2 1 1W Daryl Knutson Daryl Knutson Marysville, WA Marysville, WA -1
3 2 14W Cameron Stark Cameron Stark Kingston, WA Kingston, WA -1
4 6 42 Jay Elliot Jay Elliot Bremerton, WA Bremerton, WA 2
5 3 8W Dale Knutson Dale Knutson -2
6 5 6W Steven Taylor Steven Taylor PORT TOWNSEND, WA PORT TOWNSEND, WA -1
0 Laps

AMCA Bandit Dwarf CarsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 18C Rick Taylor Rick Taylor Penticton, BC Penticton, BC 14.170
2 2 8W Dale Knutson Dale Knutson 14.513
3 4 14W Cameron Stark Cameron Stark Kingston, WA Kingston, WA 14.565
4 3 1W Daryl Knutson Daryl Knutson Marysville, WA Marysville, WA 14.566
5 6 6W Steven Taylor Steven Taylor PORT TOWNSEND, WA PORT TOWNSEND, WA 15.216
6 1 42 Jay Elliot Jay Elliot Bremerton, WA Bremerton, WA 15.365
20 Laps

Johnson Electric Bump 2 PassA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 37 James Cotter James Cotter Priest River, ID Priest River, ID 5
2 5 4 Josh Musgrove Josh Musgrove malaga, WA malaga, WA 3
3 3 59 Tony Timlick Tony Timlick Auburn, WA Auburn, WA -
4 7 23 Kyle Sitherwood Kyle Sitherwood Port Angeles, WA Port Angeles, WA 3
5 8 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA 3
6 4 152 Jeremy Pratt Jeremy Pratt Belfair, WA Belfair, WA -2
7 1 006 Drew Maguire Drew Maguire Auburn, WA Auburn, WA -6
8 10 20 Skyler Kruse Skyler Kruse Federal Way, WA Federal Way, WA 2
9 9 191 Caleb Robinson Caleb Robinson Tacoma, WA Tacoma, WA -
10 2 02 Jared Bykoski Jared Bykoski East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -8
DNS 11 127 Josh Sitherwood Josh Sitherwood Sequim, WA Sequim, WA -
8 Laps

Johnson Electric Bump 2 PassHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 23 Kyle Sitherwood Kyle Sitherwood Port Angeles, WA Port Angeles, WA 2
2 4 20 Skyler Kruse Skyler Kruse Federal Way, WA Federal Way, WA 2
3 1 191 Caleb Robinson Caleb Robinson Tacoma, WA Tacoma, WA -2
4 2 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA -2
DNS 5 127 Josh Sitherwood Josh Sitherwood Sequim, WA Sequim, WA -
8 Laps

Johnson Electric Bump 2 PassHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 152 Jeremy Pratt Jeremy Pratt Belfair, WA Belfair, WA 3
2 3 59 Tony Timlick Tony Timlick Auburn, WA Auburn, WA 1
3 2 02 Jared Bykoski Jared Bykoski East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -1
4 6 37 James Cotter James Cotter Priest River, ID Priest River, ID 2
5 5 4 Josh Musgrove Josh Musgrove malaga, WA malaga, WA -
6 1 006 Drew Maguire Drew Maguire Auburn, WA Auburn, WA -5
0 Laps

Johnson Electric Bump 2 PassQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 37 James Cotter James Cotter Priest River, ID Priest River, ID 15.982
2 6 4 Josh Musgrove Josh Musgrove malaga, WA malaga, WA 16.041
3 7 152 Jeremy Pratt Jeremy Pratt Belfair, WA Belfair, WA 16.548
4 11 59 Tony Timlick Tony Timlick Auburn, WA Auburn, WA 16.603
5 1 02 Jared Bykoski Jared Bykoski East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 16.828
6 5 006 Drew Maguire Drew Maguire Auburn, WA Auburn, WA 16.887
7 3 21 Sarah Hodgson Sarah Hodgson Mead, WA Mead, WA 17.651
8 8 191 Caleb Robinson Caleb Robinson Tacoma, WA Tacoma, WA 17.870
9 4 20 Skyler Kruse Skyler Kruse Federal Way, WA Federal Way, WA 18.569
10 10 23 Kyle Sitherwood Kyle Sitherwood Port Angeles, WA Port Angeles, WA 35.173
DNS 9 127 Josh Sitherwood Josh Sitherwood Sequim, WA Sequim, WA
All transfer
20 Laps

Zero Handicap Youth RoadrunnersA Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 5
2 4 37 Bailee Denton Bailee Denton Selah, WA Selah, WA 2
3 3 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA -
4 2 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA -2
5 5 99 Tommy Craig Tommy Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
6 1 34 Tyler Steinburg Tyler Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
DNS 7 01 Kyson Knouf Kyson Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
8 Laps

Zero Handicap Youth RoadrunnersHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 1
2 3 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA 1
3 4 37 Bailee Denton Bailee Denton Selah, WA Selah, WA 1
4 6 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
5 5 99 Tommy Craig Tommy Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
6 1 34 Tyler Steinburg Tyler Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
7 7 01 Kyson Knouf Kyson Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
0 Laps

Zero Handicap Youth RoadrunnersQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 16.780
2 3 99 Tommy Craig Tommy Craig Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.024
3 4 37 Bailee Denton Bailee Denton Selah, WA Selah, WA 17.062
4 2 14 preston Brandt preston Brandt Marysville, WA Marysville, WA 17.194
5 1 16 Laila Arneson Laila Arneson Soap Lake, WA Soap Lake, WA 17.443
6 7 34 Tyler Steinburg Tyler Steinburg Wenatchee, WA Wenatchee, WA 17.633
7 6 01 Kyson Knouf Kyson Knouf Wenatchee, WA Wenatchee, WA 18.895