6/6/2021 - Slinger Super Speedway
6/6/2021 - Slinger Super Speedway

6/6/2021
Slinger Super Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

25 Laps

Dairyland Vintage SeriesFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 99B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 4
2 4 11S Jason Stark Jason Stark Sparta, WI Sparta, WI 2
3 3 57C Danny Church Danny Church Williams Bay, WI Williams Bay, WI -
4 2 5P Darrell Paasch Darrell Paasch Marshfield, WI Marshfield, WI -2
5 1 21H Sean Herzog Sean Herzog Wausau, WI Wausau, WI -4
8 Laps

Dairyland Vintage SeriesHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 11S Jason Stark Jason Stark Sparta, WI Sparta, WI 3
2 5 99B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 3
3 2 5P Darrell Paasch Darrell Paasch Marshfield, WI Marshfield, WI -1
4 1 21H Sean Herzog Sean Herzog Wausau, WI Wausau, WI -3
5 3 57C Danny Church Danny Church Williams Bay, WI Williams Bay, WI -2
2 Laps

Dairyland Vintage SeriesQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 99B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 12.373
2 4 11S Jason Stark Jason Stark Sparta, WI Sparta, WI 12.496
3 1 57C Danny Church Danny Church Williams Bay, WI Williams Bay, WI 13.021
4 3 5P Darrell Paasch Darrell Paasch Marshfield, WI Marshfield, WI 13.361
5 5 21H Sean Herzog Sean Herzog Wausau, WI Wausau, WI 14.226
All transfer
6 Laps

Speedway Guest CarsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 16 Finish Line * Finish Line * Slinger, WI Slinger, WI 3
2 5 2 Sidetracked * Sidetracked * Oak Creek, WI Oak Creek, WI 3
3 1 175 Sheryl's 175 * Sheryl's 175 * Slinger, WI Slinger, WI -2
4 3 711 Raceway * Raceway * Slinger, WI Slinger, WI -1
5 DNF 2 74 Slinger Speedway * Slinger Speedway * Slinger, WI Slinger, WI -3
50 Laps

Late ModelsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 7
2 9 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 7
3 7 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI 4
4 1 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI -3
5 6 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI 1
6 4 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -2
7 2 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI -5
8 11 13E Nick Egan Nick Egan Slinger, WI Slinger, WI 3
9 3 30B Zach Braun Zach Braun Slinger, WI Slinger, WI -6
10 10 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI -
11 12 49M Jerry Mueller Jerry Mueller Richfield, WI Richfield, WI 1
12 16 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI 4
13 DNF 13 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI -
14 DNF 14 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI -
15 DNF 5 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI -10
16 DNF 15 22F Jonah Frederickson Jonah Frederickson Hartland, WI Hartland, WI -1
10 Laps

Late ModelsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI 1
2 4 49M Jerry Mueller Jerry Mueller Richfield, WI Richfield, WI 2
3 3 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI -
4 6 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI 2
5 5 13E Nick Egan Nick Egan Slinger, WI Slinger, WI -
6 1 22F Jonah Frederickson Jonah Frederickson Hartland, WI Hartland, WI -5
7 8 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI 1
8 DNF 7 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI -1
10 Laps

Late ModelsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI -
2 2 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI -
3 3 30B Zach Braun Zach Braun Slinger, WI Slinger, WI -
4 7 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI 3
5 8 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 3
6 5 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI -1
7 4 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -3
8 6 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI -2
2 Laps

Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 12 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 12.197
2 7 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI 12.200
3 4 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI 12.278
4 1 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI 12.303
5 6 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI 12.308
6 13 30B Zach Braun Zach Braun Slinger, WI Slinger, WI 12.340
7 14 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 12.356
8 8 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 12.364
9 3 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI 12.368
10 15 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI 12.387
11 10 13E Nick Egan Nick Egan Slinger, WI Slinger, WI 12.400
12 16 49M Jerry Mueller Jerry Mueller Richfield, WI Richfield, WI 12.447
13 2 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 12.457
14 9 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI 12.491
15 11 22F Jonah Frederickson Jonah Frederickson Hartland, WI Hartland, WI 12.835
16 5 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI 14.489
All transfer
25 Laps

Collett Systems Slinger BeesFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI 2
2 9 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 7
3 7 01O Bill Ostovich Jr Bill Ostovich Jr Slinger, WI Slinger, WI 4
4 11 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI 7
5 12 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 7
6 13 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 7
7 21 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI 14
8 18 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 10
9 14 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 5
10 6 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -4
11 15 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 4
12 17 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 5
13 16 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI 3
14 22 003S Ryan Savage Ryan Savage Grafton, WI Grafton, WI 8
15 DNF 23 20B Shane Becker Shane Becker Hartford, WI Hartford, WI 8
16 DNF 19 8L Kevin Lentz Kevin Lentz Juneau, WI Juneau, WI 3
17 DNF 10 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -7
18 DNF 20 43M Allen Maher, Jr. Allen Maher, Jr. LISBON, WI LISBON, WI 2
19 DNF 4 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -15
DNS 2 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
DQ 5 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI -
DQ 8 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI -
DQ 1 6H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 5
2 9 6H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI 7
3 5 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 2
4 4 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI -
5 3 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -2
6 2 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI -4
7 1 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI -6
8 DNF 10 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 2
9 DNF 8 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI -1
DQ 7 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI -
2 3 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI 1
3 5 01O Bill Ostovich Jr Bill Ostovich Jr Slinger, WI Slinger, WI 2
4 7 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 3
5 2 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -3
6 9 8L Kevin Lentz Kevin Lentz Juneau, WI Juneau, WI 3
7 4 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -3
8 8 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
9 6 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI -3
2 Laps

Collett Systems Slinger BeesQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 1 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.257
2 16 06L Dave Lembke Dave Lembke Germantown, WI Germantown, WI 15.278
3 18 01O Bill Ostovich Jr Bill Ostovich Jr Slinger, WI Slinger, WI 15.282
4 9 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.295
5 13 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI 15.304
6 3 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 15.342
7 4 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI 15.354
8 8 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.376
9 17 6H Evan Hassler Evan Hassler Colgate, WI Colgate, WI 15.394
10 2 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 15.425
11 7 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI 15.435
12 5 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 15.451
13 6 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 15.488
14 10 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 15.569
15 11 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 16.037
16 12 20K Travis Kreuser Travis Kreuser West Bend, WI West Bend, WI 16.236
17 19 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 16.696
DQ 14 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.024
DQ 15 8L Kevin Lentz Kevin Lentz Juneau, WI Juneau, WI 15.150
All transfer
35 Laps

SportsmanFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 97S James Swan James Swan Genoa City, WI Genoa City, WI 2
2 7 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 5
3 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 3
4 5 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 1
5 8 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 3
6 9 32R Randy Ruth Randy Ruth Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 3
7 1 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL -6
8 11 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI 3
9 DNF 12 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI 3
10 DNF 2 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI -8
11 DNF 4 21P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI -7
12 DNF 10 98T Rick Tackman Rick Tackman Waukesha, WI Waukesha, WI -2
13 DNF 14 1O Nick Ostberg Nick Ostberg West Bend, WI West Bend, WI 1
14 DNF 13 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI -1
10 Laps

SportsmanHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 98T Rick Tackman Rick Tackman Waukesha, WI Waukesha, WI 2
2 5 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 3
3 7 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI 4
4 4 32R Randy Ruth Randy Ruth Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -
5 2 1O Nick Ostberg Nick Ostberg West Bend, WI West Bend, WI -3
6 6 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI -
7 1 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI -6
10 Laps

SportsmanHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 1
2 4 21P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 2
3 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 3
4 7 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 3
5 5 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
6 1 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI -5
7 3 97S James Swan James Swan Genoa City, WI Genoa City, WI -4
2 Laps

SportsmanQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 11 29S Jake Schraufnagel Jake Schraufnagel Slinger, WI Slinger, WI 12.800
2 8 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 12.854
3 1 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 12.871
4 10 21P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 12.974
5 2 97S James Swan James Swan Genoa City, WI Genoa City, WI 13.056
6 4 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 13.142
7 9 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI 13.258
8 6 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 13.379
9 14 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI 13.383
10 13 32R Randy Ruth Randy Ruth Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 13.445
11 3 98T Rick Tackman Rick Tackman Waukesha, WI Waukesha, WI 13.752
12 5 1O Nick Ostberg Nick Ostberg West Bend, WI West Bend, WI 13.857
13 7 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI 14.184
14 12 30S Scott Scholl Scott Scholl Pewaukee, WI Pewaukee, WI 14.443
All transfer
25 Laps

Hobby StocksFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 114F Chris Flairty Chris Flairty Whitewater, WI Whitewater, WI 3
2 5 23B Nick Bruley Nick Bruley Watertown, WI Watertown, WI 3
3 7 20V Jared Vike Jared Vike Lannon, WI Lannon, WI 4
4 3 26R Scott Riedner Scott Riedner Waunakee, WI Waunakee, WI -1
5 2 22E Chuck Egli Chuck Egli Columbus, WI Columbus, WI -3
6 8 34K Mike Krueger Mike Krueger Sparta, WI Sparta, WI 2
7 6 05B Tucker Bodendorfer Tucker Bodendorfer Muskego, WI Muskego, WI -1
8 10 22B Korey Bengsch Korey Bengsch Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI 2
9 11 52R Shane Radtke Shane Radtke Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 2
10 9 19M Andy Moore Andy Moore Sparta, WI Sparta, WI -1
11 1 0K Jordan Egli Jordan Egli Columbus, WI Columbus, WI -10
8 Laps

Hobby StocksHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 52R Shane Radtke Shane Radtke Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI -
2 2 19M Andy Moore Andy Moore Sparta, WI Sparta, WI -
3 3 34K Mike Krueger Mike Krueger Sparta, WI Sparta, WI -
4 5 22E Chuck Egli Chuck Egli Columbus, WI Columbus, WI 1
5 4 0K Jordan Egli Jordan Egli Columbus, WI Columbus, WI -1
6 6 22B Korey Bengsch Korey Bengsch Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI -
8 Laps

Hobby StocksHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 26R Scott Riedner Scott Riedner Waunakee, WI Waunakee, WI -
2 2 114F Chris Flairty Chris Flairty Whitewater, WI Whitewater, WI -
3 3 23B Nick Bruley Nick Bruley Watertown, WI Watertown, WI -
4 5 20V Jared Vike Jared Vike Lannon, WI Lannon, WI 1
5 4 05B Tucker Bodendorfer Tucker Bodendorfer Muskego, WI Muskego, WI -1
2 Laps

Hobby StocksQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 6 20V Jared Vike Jared Vike Lannon, WI Lannon, WI 13.862
2 4 05B Tucker Bodendorfer Tucker Bodendorfer Muskego, WI Muskego, WI 13.938
3 9 23B Nick Bruley Nick Bruley Watertown, WI Watertown, WI 13.944
4 2 114F Chris Flairty Chris Flairty Whitewater, WI Whitewater, WI 14.033
5 10 26R Scott Riedner Scott Riedner Waunakee, WI Waunakee, WI 14.050
6 8 22E Chuck Egli Chuck Egli Columbus, WI Columbus, WI 14.246
7 3 0K Jordan Egli Jordan Egli Columbus, WI Columbus, WI 14.342
8 11 34K Mike Krueger Mike Krueger Sparta, WI Sparta, WI 14.344
9 5 19M Andy Moore Andy Moore Sparta, WI Sparta, WI 14.607
10 7 22B Korey Bengsch Korey Bengsch Fond Du Lac, WI Fond Du Lac, WI 14.853
11 1 52R Shane Radtke Shane Radtke Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 14.965
All transfer