9/16/2023 - Arlington Raceway
9/16/2023 - Arlington Raceway

9/16/2023
Arlington Raceway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Jeremy Schultz

Jeremy Schultz

Stewart, MN

Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints Start Finish +/-
A Feature 1 13 14 DNF -1
Heat 1 4 5 -1

Clear Selection

12 Laps

Jack Pines Resort IMCA HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 10
2 2 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -
3 10 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 7
4 6 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 2
5 9 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 4
6 1 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -5
7 7 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
8 3 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN -5
9 12 15 Chris Seidel Chris Seidel Brainerd, MN Brainerd, MN 3
10 14 22 Clay Lommen Clay Lommen Bloomington, MN Bloomington, MN 4
11 8 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN -3
12 4 11 Ben Davis Ben Davis Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -8
13 13 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN -
14 BF 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN -9
15 DNF 16 75H Carter Holmquist Carter Holmquist Gibbon, MN Gibbon, MN 1
16 DNF 15 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -1
6 Laps

Jack Pines Resort IMCA HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 15 Chris Seidel Chris Seidel Brainerd, MN Brainerd, MN 5
2 4 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
3 5 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 2
4 3 11 Ben Davis Ben Davis Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
5 1 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN -4
6 DNF 2 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -4
All transfer
6 Laps

Jack Pines Resort IMCA HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 3
2 2 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
3 3 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN -
4 1 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -3
5 5 75H Carter Holmquist Carter Holmquist Gibbon, MN Gibbon, MN -
All transfer
6 Laps

Jack Pines Resort IMCA HobbyHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 3
2 1 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -1
3 2 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN -1
4 3 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -1
5 5 22 Clay Lommen Clay Lommen Bloomington, MN Bloomington, MN -
All transfer
10 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 1
2 1 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 4 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 1
4 7 24G Dale Gatton Dale Gatton Fairmont, MN Fairmont, MN 3
5 5 19X Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -
6 3 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -3
7 6 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -1
4 Laps

Coors Light IMCA Sport CompactHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 1
2 5 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
3 3 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -
4 6 19X Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 2
5 4 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -1
6 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -5
DNS 7 24G Dale Gatton Dale Gatton Fairmont, MN Fairmont, MN -
All transfer
15 Laps

eXmark Outlaw HobbyA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 8
2 10 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 8
3 7 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN 4
4 5 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN 1
5 6 87 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
6 3 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -3
7 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -5
8 4 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -4
9 DNF 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -8
10 DNF 8 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -2
11 DNF 11 24 Craig Groebner Craig Groebner Madison Lake, MN Madison Lake, MN -
6 Laps

eXmark Outlaw HobbyHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 5
2 2 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
3 4 87 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
4 DNF 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -3
5 DNF 5 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -
6 DNF 3 24 Craig Groebner Craig Groebner Madison Lake, MN Madison Lake, MN -3
All transfer
6 Laps

eXmark Outlaw HobbyHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 4
2 4 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN 2
3 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 2 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -2
5 1 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -4
All transfer
15 Laps

Arlington State Bank IMCA Northern SportModA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN 2
2 11 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 9
3 9 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 6
4 7 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 3
5 8 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN 3
6 4 27 Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -2
7 14 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN 7
8 2 19S Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -6
9 5 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -4
10 15 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 5
11 10 24T Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN -1
12 17 18X Chris Neisen Chris Neisen Arlington, MN Arlington, MN 5
13 13 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN -
14 19 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 5
15 1 82 Mike Kennedy Mike Kennedy Madison Lake, MN Madison Lake, MN -14
16 16 127 Tim Bergerson Tim Bergerson Eagle Lake, MN Eagle Lake, MN -
17 20 69 Greg Noah Greg Noah Bufflo Center, IA Bufflo Center, IA 3
18 DNF 12 33 Jordan Meine Jordan Meine Springfield, MN Springfield, MN -6
19 DNF 6 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -13
20 DNF 18 19 Scott Koep Scott Koep Winthrop, MN Winthrop, MN -2
6 Laps

Arlington State Bank IMCA Northern SportModHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN 4
2 6 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
3 3 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -
4 7 33 Jordan Meine Jordan Meine Springfield, MN Springfield, MN 3
5 4 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN -1
6 1 127 Tim Bergerson Tim Bergerson Eagle Lake, MN Eagle Lake, MN -5
7 2 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -5
All transfer
6 Laps

Arlington State Bank IMCA Northern SportModHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 82 Mike Kennedy Mike Kennedy Madison Lake, MN Madison Lake, MN -
2 4 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN 2
3 3 27 Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -
4 5 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
5 2 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN -3
6 7 18X Chris Neisen Chris Neisen Arlington, MN Arlington, MN 1
7 6 69 Greg Noah Greg Noah Bufflo Center, IA Bufflo Center, IA -1
All transfer
6 Laps

Arlington State Bank IMCA Northern SportModHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19S Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -
2 5 24T Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
3 4 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
4 3 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
5 2 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -3
6 DNF 6 19 Scott Koep Scott Koep Winthrop, MN Winthrop, MN -
All transfer
20 Laps

Rice Companies IMCA RaceSaver SprintsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 4
2 1 05 Brandon Allen Brandon Allen St. Peter, MN St. Peter, MN -1
3 4 4 Jeremy Snow Jeremy Snow Princeton, MN Princeton, MN 1
4 10 18 Tyler Rabenberg Tyler Rabenberg Princeton, MN Princeton, MN 6
5 12 64 Andy Pake Andy Pake Felton, MN Felton, MN 7
6 7 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 1
7 6 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN -1
8 8 1300 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
9 15 55R Ryan Serrao Ryan Serrao Brookings, SD Brookings, SD 6
10 3 55 Bruce Allen Bruce Allen Mankato, MN Mankato, MN -7
11 17 54 Lyle Sathoff Lyle Sathoff Sherburn, MN Sherburn, MN 6
12 14 16 Rob Rawson Rob Rawson Big Lake, MN Big Lake, MN 2
13 DNF 11 9 Dominic Dobesh Dominic Dobesh Brookings, SD Brookings, SD -2
14 DNF 13 33S Jeremy Schultz Jeremy Schultz Stewart, MN Stewart, MN -1
15 DNF 2 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -13
16 DNF 19 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 3
17 DNF 20 81 Kyla Anderson Kyla Anderson Shakopee, MN Shakopee, MN 3
18 DNF 16 18D Dalton Domagala Dalton Domagala Brandon, SD Brandon, SD -2
19 DNF 18 4D Logan Domagala Logan Domagala Brandon, SD Brandon, SD -1
20 DNF 9 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -11
6 Laps

Rice Companies IMCA RaceSaver SprintsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 2
2 1 05 Brandon Allen Brandon Allen St. Peter, MN St. Peter, MN -1
3 5 18 Tyler Rabenberg Tyler Rabenberg Princeton, MN Princeton, MN 2
4 7 64 Andy Pake Andy Pake Felton, MN Felton, MN 3
5 4 33S Jeremy Schultz Jeremy Schultz Stewart, MN Stewart, MN -1
6 6 18D Dalton Domagala Dalton Domagala Brandon, SD Brandon, SD -
7 2 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -5
All transfer
6 Laps

Rice Companies IMCA RaceSaver SprintsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 1300 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 3
2 3 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 1
3 1 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -2
4 5 9 Dominic Dobesh Dominic Dobesh Brookings, SD Brookings, SD 1
5 6 16 Rob Rawson Rob Rawson Big Lake, MN Big Lake, MN 1
6 2 54 Lyle Sathoff Lyle Sathoff Sherburn, MN Sherburn, MN -4
7 7 81 Kyla Anderson Kyla Anderson Shakopee, MN Shakopee, MN -
All transfer
6 Laps

Rice Companies IMCA RaceSaver SprintsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 3
2 1 55 Bruce Allen Bruce Allen Mankato, MN Mankato, MN -1
3 2 4 Jeremy Snow Jeremy Snow Princeton, MN Princeton, MN -1
4 3 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN -1
5 6 55R Ryan Serrao Ryan Serrao Brookings, SD Brookings, SD 1
6 DNF 5 4D Logan Domagala Logan Domagala Brandon, SD Brandon, SD -1
All transfer
20 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 10
2 12 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 10
3 13 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 10
4 2 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
5 18 71D Shaun Bruns Shaun Bruns Danube, MN Danube, MN 13
6 4 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -2
7 17 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 10
8 15 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 7
9 6 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -3
10 7 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
11 10 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
12 8 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -4
13 5 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -8
14 3 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -11
15 14 0 Steve Rustman Steve Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -1
16 16 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -
17 DNF 1 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -16
18 DNF 9 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -9
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -
2 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 4
3 2 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -1
4 4 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
5 5 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN -
6 3 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -3
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 2
2 2 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -
3 5 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
4 4 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
5 1 0 Steve Rustman Steve Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -4
6 DNF 6 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN -
All transfer
6 Laps

B&B Racing Chassis IMCA Stock CarsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -
2 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -
3 4 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
4 3 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
5 DNF 5 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
All transfer
20 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 4
2 6 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 4
3 7 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 4
4 9 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 5
5 12 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 7
6 4 15 Devin Fouquette Devin Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
7 2 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -5
8 8 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
9 10 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN 1
10 11 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
11 13 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN 2
12 1 05 Mark Prueser Mark Prueser Brainerd, MN Brainerd, MN -11
13 DNF 3 99 Paul Burger Paul Burger Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -10
14 DNF 16 21G Wayne Gouig Wayne Gouig Waconia, MN Waconia, MN 2
15 DNF 15 00AZ T.J. Wyman T.J. Wyman Klemme, IA Klemme, IA -
DNS 14 7D Dave Finstad Dave Finstad Welcome, MN Welcome, MN -
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 2
2 1 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -1
3 2 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
4 5 99 Paul Burger Paul Burger Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
5 DNF 6 21G Wayne Gouig Wayne Gouig Waconia, MN Waconia, MN 1
6 DNF 4 7D Dave Finstad Dave Finstad Welcome, MN Welcome, MN -2
All transfer
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 4
2 4 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN 2
3 3 15 Devin Fouquette Devin Fouquette St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
4 2 05 Mark Prueser Mark Prueser Brainerd, MN Brainerd, MN -2
DNS 1 00AZ T.J. Wyman T.J. Wyman Klemme, IA Klemme, IA -
All transfer
6 Laps

Ottomotive Tire & Repair IMCA ModifiedsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
2 1 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN -1
3 4 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN 1
4 2 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
5 DNF 5 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
All transfer
8 Laps

Hess Technology Jr Sportsman Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
2 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
3 2 24P Mason Powers Mason Powers Arlington, MN Arlington, MN -1
4 5 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
5 8 777 Jase Schroeder Jase Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
6 7 100 Jaxon Black Jaxon Black Mankato, MN Mankato, MN 1
7 4 12 Carter Oachs Carter Oachs Eagle Lake, MN Eagle Lake, MN -3
8 6 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -2
9 9 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
10 10 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
11 11 111 Rylen Voss Rylen Voss Arlington, MN Arlington, MN -
12 12 79 Kaylee Nytes Kaylee Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
6 Laps

Hess Technology Jr Sportsman Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
2 4 24P Mason Powers Mason Powers Arlington, MN Arlington, MN 2
3 6 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 3
4 1 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -3
5 3 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
6 5 777 Jase Schroeder Jase Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
All transfer
6 Laps

Hess Technology Jr Sportsman Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 3
2 6 12 Carter Oachs Carter Oachs Eagle Lake, MN Eagle Lake, MN 4
3 3 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
4 2 100 Jaxon Black Jaxon Black Mankato, MN Mankato, MN -2
5 5 111 Rylen Voss Rylen Voss Arlington, MN Arlington, MN -
6 1 79 Kaylee Nytes Kaylee Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -5
All transfer
6 Laps

Hess Technology Jr Sportsman Go-KartsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
2 3 24P Mason Powers Mason Powers Arlington, MN Arlington, MN 1
3 2 777 Jase Schroeder Jase Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
4 4 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
5 6 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
6 5 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN -1
All transfer
6 Laps

Hess Technology Jr Sportsman Go-KartsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
2 6 12 Carter Oachs Carter Oachs Eagle Lake, MN Eagle Lake, MN 4
3 4 100 Jaxon Black Jaxon Black Mankato, MN Mankato, MN 1
4 3 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -1
5 1 111 Rylen Voss Rylen Voss Arlington, MN Arlington, MN -4
6 5 79 Kaylee Nytes Kaylee Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
All transfer
8 Laps

Hess Technology Rookie Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Aubree Karg Aubree Karg Litchfield, MN Litchfield, MN -
2 3 30 Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 1
3 2 42 Leah Nytes Leah Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
4 4 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -
5 5 13 Finn Crosby Finn Crosby Warsaw, MN Warsaw, MN -
6 Laps

Hess Technology Rookie Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Aubree Karg Aubree Karg Litchfield, MN Litchfield, MN -
2 3 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 1
3 2 42 Leah Nytes Leah Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
4 4 30 Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -
DNS 5 13 Finn Crosby Finn Crosby Warsaw, MN Warsaw, MN -
All transfer
6 Laps

Hess Technology Rookie Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 30 Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -
2 3 42 Leah Nytes Leah Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN 1
3 4 16 Aubree Karg Aubree Karg Litchfield, MN Litchfield, MN 1
4 2 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -2
5 5 13 Finn Crosby Finn Crosby Warsaw, MN Warsaw, MN -
All transfer
8 Laps

Hess Technology Junior Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN 4
2 2 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
3 1 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -2
4 4 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN -
5 3 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN -2
6 6 24X Anthony Nytes Anthony Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
6 Laps

Hess Technology Junior Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
2 5 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 3
3 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
4 6 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
5 3 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -2
6 1 24X Anthony Nytes Anthony Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -5
All transfer
6 Laps

Hess Technology Junior Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 3 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
3 5 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 2
4 2 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN -2
5 4 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -1
6 6 24X Anthony Nytes Anthony Nytes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
All transfer
8 Laps

Hess Technology Stock Go-KartsA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
2 4 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
3 5 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 2
4 3 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -1
5 2 15P Michael Powers Michael Powers Arlington, MN Arlington, MN -3
6 9 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 3
7 8 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 1
8 6 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -2
9 11 15 Aaron Sether Aaron Sether Glencoe, MN Glencoe, MN 2
10 7 78 Dakota Schmitz Dakota Schmitz Olivia, MN Olivia, MN -3
DNS 10 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN -
6 Laps

Hess Technology Stock Go-KartsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15P Michael Powers Michael Powers Arlington, MN Arlington, MN 1
2 3 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN 1
3 1 78 Dakota Schmitz Dakota Schmitz Olivia, MN Olivia, MN -2
4 6 15 Aaron Sether Aaron Sether Glencoe, MN Glencoe, MN 2
5 4 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -1
6 DNF 5 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN -1
All transfer
6 Laps

Hess Technology Stock Go-KartsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
2 2 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN -
3 5 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
4 1 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -3
5 3 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -2
All transfer
6 Laps

Hess Technology Stock Go-KartsHeat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN 2
2 4 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN 2
3 5 15P Michael Powers Michael Powers Arlington, MN Arlington, MN 2
4 1 15 Aaron Sether Aaron Sether Glencoe, MN Glencoe, MN -3
5 6 78 Dakota Schmitz Dakota Schmitz Olivia, MN Olivia, MN 1
DNS 2 4U Conner Meyer Conner Meyer North Mankato, MN North Mankato, MN -
All transfer
6 Laps

Hess Technology Stock Go-KartsHeat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
2 2 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
3 4 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 1
4 3 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -1
5 5 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -
All transfer
8 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 7
2 2 6T Brandon Kuehn Brandon Kuehn Winthrop, MN Winthrop, MN -
3 3 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -
4 4 60 Mitchell Penaz Mitchell Penaz Silver Lake, MN Silver Lake, MN -
5 14 54K Elizabeth Kisor Elizabeth Kisor Cologne, MN Cologne, MN 9
6 9 77 Cody Sievert Cody Sievert Gibbon, MN Gibbon, MN 3
7 10 3 Brian Alsleben Brian Alsleben Glencoe, MN Glencoe, MN 3
8 7 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
9 13 22 Gene Johnson Gene Johnson Arlington, MN Arlington, MN 4
10 12 85 Dustin Theuringer Dustin Theuringer Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
11 11 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -
12 BF 5 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN -7
13 DNF 6 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -7
14 DNF 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -13
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 3
2 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -1
3 6 77 Cody Sievert Cody Sievert Gibbon, MN Gibbon, MN 3
4 5 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
5 7 3 Brian Alsleben Brian Alsleben Glencoe, MN Glencoe, MN 2
6 3 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
DNS 2 54K Elizabeth Kisor Elizabeth Kisor Cologne, MN Cologne, MN -
All transfer
4 Laps

EZ Wash & Storage Truck CrossHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 4
2 1 6T Brandon Kuehn Brandon Kuehn Winthrop, MN Winthrop, MN -1
3 3 60 Mitchell Penaz Mitchell Penaz Silver Lake, MN Silver Lake, MN -
4 2 51K Robert Knuth Robert Knuth Norwood Young America, MN Norwood Young America, MN -2
5 4 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -1
6 6 85 Dustin Theuringer Dustin Theuringer Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
7 7 22 Gene Johnson Gene Johnson Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer
8 Laps

Jerry's HQ Foods Auto CrossA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 I23 Hannah Buskey Hannah Buskey Mankato, MN Mankato, MN 5
2 2 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN -
3 3 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
4 4 816 Jake Trebesch Jake Trebesch Arlington, MN Arlington, MN -
5 1 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -4
6 8 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 2
7 7 23K Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN -
8 9 80A Ashlyn Karnik Ashlyn Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 1
9 10 138 Trevor Falk Trevor Falk Westbrook, MN Westbrook, MN 1
10 BF 5 6 Parker Jackson Parker Jackson Green Isle, MN Green Isle, MN -5
11 DNF 11 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -
DNS 12 12 Brenna Adams Brenna Adams Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
4 Laps

Jerry's HQ Foods Auto CrossHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
2 1 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -1
3 6 80A Ashlyn Karnik Ashlyn Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 3
4 5 23K Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 1
5 4 6 Parker Jackson Parker Jackson Green Isle, MN Green Isle, MN -1
6 BF 2 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
4 Laps

Jerry's HQ Foods Auto CrossHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 816 Jake Trebesch Jake Trebesch Arlington, MN Arlington, MN 2
2 6 138 Trevor Falk Trevor Falk Westbrook, MN Westbrook, MN 4
3 1 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN -2
4 4 I23 Hannah Buskey Hannah Buskey Mankato, MN Mankato, MN -
5 5 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN -
6 DNF 2 12 Brenna Adams Brenna Adams Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
All transfer