5/16/2021 - Slinger Super Speedway
5/16/2021 - Slinger Super Speedway

5/16/2021
Slinger Super Speedway

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Download The MyRacePass App

Download The MyRacePass App

Download Today for Real-time Lineups & Results.

Competitor Overview


Gerald Rabehl

Horicon, WI

Collett Systems Slinger Bees Start Finish +/-
Feature 13 12 1
Heat 1 7 8 -1
Qualifying 17.842 16 -2

Clear Selection

50 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsFeature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 22P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 3
2 5 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 3
3 12 0D Ryan DeStefano Ryan DeStefano Hartland, WI Hartland, WI 9
4 8 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 4
5 2 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI -3
6 7 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI 1
7 6 92B RJ Braun RJ Braun Wales, WI Wales, WI -1
8 3 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI -5
9 9 82M Nathan Matz Nathan Matz Burlington, WI Burlington, WI -
10 1 71E Mark Eswein Mark Eswein Wisconsin Rapids, WI Wisconsin Rapids, WI -9
11 DNF 10 92M Conrad Morgan Conrad Morgan Waukesha, WI Waukesha, WI -1
12 DNF 11 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI -1
13 DNF 13 35D Greg Dreher Greg Dreher Saxon, WI Saxon, WI -
50 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsFeature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI -
2 6 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI 4
3 10 92B RJ Braun RJ Braun Wales, WI Wales, WI 7
4 5 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 1
5 3 22P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI -2
6 8 0D Ryan DeStefano Ryan DeStefano Hartland, WI Hartland, WI 2
7 4 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI -3
8 2 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI -6
9 9 71E Mark Eswein Mark Eswein Wisconsin Rapids, WI Wisconsin Rapids, WI -
10 13 82M Nathan Matz Nathan Matz Burlington, WI Burlington, WI 3
11 11 92M Conrad Morgan Conrad Morgan Waukesha, WI Waukesha, WI -
12 7 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI -5
13 12 35D Greg Dreher Greg Dreher Saxon, WI Saxon, WI -1
All transfer
6 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsFast Dash

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 1
2 1 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI -1
3 4 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 1
4 6 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI 2
5 3 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI -2
6 5 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI -1
3 Laps

Uptown Motorcars Super Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 4F Luke Fenhaus Luke Fenhaus Wausau, WI Wausau, WI 11.191
2 12 51A Steve Apel Steve Apel West Bend, WI West Bend, WI 11.231
3 6 11P Alex Prunty Alex Prunty Lomira, WI Lomira, WI 11.239
4 11 48K Brad Keith Brad Keith Slinger, WI Slinger, WI 11.258
5 7 22P Dennis Prunty Dennis Prunty Knowles, WI Knowles, WI 11.297
6 13 55L Rich Loch Rich Loch Muskego, WI Muskego, WI 11.308
7 10 45B Rich Bickle Jr. Rich Bickle Jr. Edgerton, WI Edgerton, WI 11.319
8 4 0D Ryan DeStefano Ryan DeStefano Hartland, WI Hartland, WI 11.330
9 14 71E Mark Eswein Mark Eswein Wisconsin Rapids, WI Wisconsin Rapids, WI 11.425
10 2 92B RJ Braun RJ Braun Wales, WI Wales, WI 11.450
11 3 92M Conrad Morgan Conrad Morgan Waukesha, WI Waukesha, WI 11.494
12 8 35D Greg Dreher Greg Dreher Saxon, WI Saxon, WI 11.524
13 1 82M Nathan Matz Nathan Matz Burlington, WI Burlington, WI 11.532
DNS 9 38W Nick Wagner Nick Wagner Hartford, WI Hartford, WI
40 Laps

Late ModelsFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 2
2 8 97N Jacob Nottestad Jacob Nottestad Stoughton, WI Stoughton, WI 6
3 9 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI 6
4 4 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI -
5 7 16D Jordan DeVoy Jordan DeVoy Lake Geneva, WI Lake Geneva, WI 2
6 14 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 8
7 1 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI -6
8 6 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI -2
9 12 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 3
10 5 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -5
11 11 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI -
12 13 84V Jacob Vanoskey Jacob Vanoskey Hartford, WI Hartford, WI 1
13 16 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI 3
14 15 25N Willie Nelson Willie Nelson Solon Mills, IL Solon Mills, IL 1
15 10 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI -5
16 2 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI -14
10 Laps

Late ModelsHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 1
2 7 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI 5
3 4 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 1
4 3 84V Jacob Vanoskey Jacob Vanoskey Hartford, WI Hartford, WI -1
5 6 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI 1
6 5 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI -1
7 1 25N Willie Nelson Willie Nelson Solon Mills, IL Solon Mills, IL -6
8 8 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI -
10 Laps

Late ModelsHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI 1
2 3 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 1
3 8 97N Jacob Nottestad Jacob Nottestad Stoughton, WI Stoughton, WI 5
4 6 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 2
5 7 16D Jordan DeVoy Jordan DeVoy Lake Geneva, WI Lake Geneva, WI 2
6 4 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI -2
7 1 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI -6
8 DNF 5 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI -3
2 Laps

Late ModelsQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 4 97N Jacob Nottestad Jacob Nottestad Stoughton, WI Stoughton, WI 11.906
2 10 16D Jordan DeVoy Jordan DeVoy Lake Geneva, WI Lake Geneva, WI 12.010
3 12 26S Jack Stern Jack Stern Slinger, WI Slinger, WI 12.075
4 6 99B Tom Berens Tom Berens Slinger, WI Slinger, WI 12.099
5 7 99C Ryan Craine Ryan Craine Hartford, WI Hartford, WI 12.137
6 8 01G Ryan Gutknecht Ryan Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 12.152
7 15 55S Tyler Schley Tyler Schley Richfield, WI Richfield, WI 12.157
8 3 91T Cole Thomas Cole Thomas Franklin, WI Franklin, WI 12.171
9 2 88H Brian Holtz Brian Holtz Muskego, WI Muskego, WI 12.195
10 14 46J Tom Jasinski Tom Jasinski Pewaukee, WI Pewaukee, WI 12.230
11 9 3H Tyler Hromadka Tyler Hromadka Colgate, WI Colgate, WI 12.231
12 16 61E Jerry Eckhardt Jerry Eckhardt Johnson Creek, WI Johnson Creek, WI 12.272
13 1 84V Jacob Vanoskey Jacob Vanoskey Hartford, WI Hartford, WI 12.277
14 13 39P Zach Prunty Zach Prunty Lomira, WI Lomira, WI 12.303
15 11 25N Willie Nelson Willie Nelson Solon Mills, IL Solon Mills, IL 12.358
16 5 99J Jim Beauchamp Jim Beauchamp Slinger, WI Slinger, WI 13.067
All transfer
25 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 2
2 2 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI -
3 6 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 3
4 5 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI 1
5 1 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI -4
6 4 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI -2
DNS 8 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI -
8 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI 1
2 8 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI 6
3 4 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI 1
4 5 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 1
5 1 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -4
6 7 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 1
7 3 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI -4
DNS 6 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI -
2 Laps

The Finish Line Bar & Grill Super BeezQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 1 8B Todd Buckley Todd Buckley West Bend, WI West Bend, WI 13.502
2 2 44G Zach Greer Zach Greer Slinger, WI Slinger, WI 13.915
3 4 24B Brandon Tackes Brandon Tackes West Bend, WI West Bend, WI 13.949
4 6 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 13.964
5 7 28C Colin Saegert Colin Saegert Theresa, WI Theresa, WI 14.002
6 9 70H Derek Hoerig Derek Hoerig Germantown, WI Germantown, WI 14.306
7 3 88K Dale Kiley-Schaefer Dale Kiley-Schaefer West Bend, WI West Bend, WI 14.572
8 5 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 14.847
DNS 8 28S Travis Scheid Travis Scheid West Bend, WI West Bend, WI
All transfer
25 Laps

Collett Systems Slinger BeesFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 5
2 4 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 2
3 8 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI 5
4 5 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 1
5 15 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 10
6 10 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 4
7 7 6G Dylan Gagliano Dylan Gagliano Colgate, WI Colgate, WI -
8 16 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 8
9 1 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -8
10 12 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 2
11 17 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 6
12 13 22R Gerald Rabehl Gerald Rabehl Horicon, WI Horicon, WI 1
13 18 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 5
DNS 9 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -
DQ 14 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI -
DQ 2 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI -
DQ 3 01M Allen Maher, Jr. Allen Maher, Jr. LISBON, WI LISBON, WI -
DQ 11 16M Todd Maki Todd Maki Marquette, MI Marquette, MI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 2
2 6 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 4
3 5 6G Dylan Gagliano Dylan Gagliano Colgate, WI Colgate, WI 2
4 1 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI -3
5 9 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 4
6 8 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 2
7 4 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -3
8 7 22R Gerald Rabehl Gerald Rabehl Horicon, WI Horicon, WI -1
DQ 2 16M Todd Maki Todd Maki Marquette, MI Marquette, MI -
8 Laps

Collett Systems Slinger BeesHeat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI -
2 3 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 1
3 5 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 2
4 4 01M Allen Maher, Jr. Allen Maher, Jr. LISBON, WI LISBON, WI -
5 2 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI -3
6 7 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 1
7 8 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 1
8 9 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI 1
9 DNF 6 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI -3
2 Laps

Collett Systems Slinger BeesQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 3 19B Misty Benn Misty Benn Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 15.200
2 1 23E Tom Elsinger Jr Tom Elsinger Jr West Bend, WI West Bend, WI 15.220
3 5 10G Ricky Gebhard Ricky Gebhard Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 15.224
4 13 01M Allen Maher, Jr. Allen Maher, Jr. LISBON, WI LISBON, WI 15.247
5 2 04H Brady Held Brady Held Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.258
6 7 14M Mitchell Strobel Mitchell Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.294
7 8 25R Paul Reagles Paul Reagles Colgate, WI Colgate, WI 15.310
8 9 15N Tracy Neu Tracy Neu Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.340
9 15 6G Dylan Gagliano Dylan Gagliano Colgate, WI Colgate, WI 15.498
10 12 14S Al Strobel Al Strobel Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 15.529
11 10 24M Marty Tackes Marty Tackes West Bend, WI West Bend, WI 15.711
12 17 3C Jason Clope Jason Clope Janesville, WI Janesville, WI 15.900
13 16 16M Todd Maki Todd Maki Marquette, MI Marquette, MI 16.024
14 18 20X Kendall Becker Kendall Becker Hartford, WI Hartford, WI 16.189
15 11 52L Dylan Lemberger Dylan Lemberger Menomonee Falls, WI Menomonee Falls, WI 16.478
16 14 22R Gerald Rabehl Gerald Rabehl Horicon, WI Horicon, WI 17.842
DQ 6 31B Billy Braun Billy Braun Wales, WI Wales, WI 15.000
DQ 4 11M Brandon Mennicke Brandon Mennicke Slinger, WI Slinger, WI 15.187
All transfer
10 Laps

Figure 8sFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 67L Ryan Lovald Ryan Lovald Muskego, WI Muskego, WI 1
2 4 17B Rick Bruskiewicz Rick Bruskiewicz Mayville, WI Mayville, WI 2
3 6 0S Bill Shavlik Bill Shavlik West Bend, WI West Bend, WI 3
4 1 83G Eli Gorecki Eli Gorecki Elkhorn, WI Elkhorn, WI -3
5 5 20B Shane Becker Shane Becker Hartford, WI Hartford, WI -
6 3 1O Nick Ostberg Nick Ostberg West Bend, WI West Bend, WI -3
35 Laps

SportsmanFeature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 5
2 4 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 2
3 3 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI -
4 2 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL -2
5 5 10G Bobby Gutknecht Bobby Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI -
6 7 90H Tytus Helgestad Tytus Helgestad Milton, WI Milton, WI 1
7 1 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI -6
8 8 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI -
9 DNF 9 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI -
10 Laps

SportsmanHeat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 90H Tytus Helgestad Tytus Helgestad Milton, WI Milton, WI 1
2 4 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 2
3 5 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 2
4 7 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 3
5 8 10G Bobby Gutknecht Bobby Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 3
6 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI -
7 3 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI -4
8 1 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI -7
9 9 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI -
2 Laps

SportsmanQualifying

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 5 10G Bobby Gutknecht Bobby Gutknecht Oak Creek, WI Oak Creek, WI 12.777
2 9 53W Paul Wagner Paul Wagner Iron Ridge, WI Iron Ridge, WI 12.784
3 6 14M Andrew Meyerhofer Andrew Meyerhofer Menasha, WI Menasha, WI 12.935
4 2 99L Dale Lecus, Jr. Dale Lecus, Jr. Caledonia, WI Caledonia, WI 13.017
5 3 4C Dan Calhoun Dan Calhoun Johnsburg, IL Johnsburg, IL 13.152
6 8 18B Chris Beine Chris Beine Slinger, WI Slinger, WI 13.251
7 1 90H Tytus Helgestad Tytus Helgestad Milton, WI Milton, WI 13.269
8 7 32S Ryan Sielaff Ryan Sielaff North Prairie, WI North Prairie, WI 13.383
9 4 9S Simon Seyfert Simon Seyfert Saukville, WI Saukville, WI 15.347
All transfer
0 Laps

Bracket AA Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2 Sidetracked * Sidetracked * Oak Creek, WI Oak Creek, WI -
2 2 16 Finish Line * Finish Line * Slinger, WI Slinger, WI -
3 4 711 Raceway * Raceway * Slinger, WI Slinger, WI 1
4 5 4 Slinger Speedway * Slinger Speedway * Slinger, WI Slinger, WI 1
5 3 175 Sheryl's 175 * Sheryl's 175 * Slinger, WI Slinger, WI -2